Лікарська терапія спрямована на те, щоб допомогти залежним особам припинити примусовий пошук наркотиків та їх використання. Лікування може відбуватися в найрізноманітніших умовах, приймати багато форм і бути різної тривалості. Оскільки наркоманія зазвичай є хронічним захворюванням, що характеризується епізодичними рецидивами, короткострокове одноразове лікування зазвичай не є достатнім. Для багатьох терапія являє собою довгостроковий процес, який включає численні втручання та регулярний моніторинг.

Складові комплексного лікування наркозалежності

В цілому, будь-яке втручання не обходиться без таких складових: оцінка, планування, медикаментозна, поведінкова терапія, моніторинг вживання психоактивних речовин, контроль за хворими, групова підтримка та безперервний догляд, а також фінансові, житлові/транспортні та сімейні послуги. Як повідомляється на сайті http://рука-помощи.com.ua/ua/lechenie-ua/, ефективність лікування залежить від оснащення закладу та професіоналізму його працівників.

Існує безліч доказових підходів нівелювання наркоманії. Лікарське втручання включає поведінкову терапію (наприклад, когнітивно-поведінкову), медикаментозне лікування або їх комбінацію. Конкретний тип допомоги варіюється в залежності від індивідуальних потреб пацієнта і, найчастіше, від типів використовуваних ним наркотиків.

Подвійна загроза

Лікарські препарати, такі як метадон, бупренорфін і налтрексон (включаючи нову формулу тривалої дії) показані особам, які споживають опіоїди, в той час як нікотинові препарати (пластирі, таблетки та назальні спреї), варениклин і бупропіон призначені для людей, залежних від тютюну. Дісульфірам, акампросат і налтрексон є лікарськими препаратами для лікування алкогольної залежності. На сайті http://рука-помощи.com.ua/ua/lechenie-ua/ ви можете ознайомитися з підходами до лікування різних видів залежності.

Зловживання лікарськими засобами, як правило, має багато спільного з наркотиками, тому що обидві речовини впливають на одні й ті ж системи головного мозку. Наприклад, бупренорфін, який використовується для лікування залежності від героїну, також може бути застосований проти зловживання опіоїдними знеболюючими препаратами. Залежність від рецептурних стимуляторів (впливають на ті ж системи мозку, що і незаконні, такі як кокаїн) можна лікувати за допомогою поведінкових методів терапії, оскільки поки що немає ліків для остаточного нівелювання зловживання медикаментами. Більше інформації про лікування наркозалежності ви знайдете за цією адресою http://рука-помощи.com.ua/ua/lechenie-ua/.