Краматорське УПСЗН: порядок отримання грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки

З 1 січня 2018 року набирає чинності постанова Кабінету Міністрів України від 20.12.2017 № 1017 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 17 червня 2007 №785 і від 07 лютого 2007 №150», якою визначено механізм розрахунку середньої вартості за путівку чи за самостійне санаторно-курортне лікування для виплати грошової компенсації особам з інвалідністю.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» установлено прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з 01.01.2018 у розмірі 1373,00 грн.

Таким чином середня вартість путівки для виплати особам з інвалідністю грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки в 2018 році становить 481,00 грн.

Згідно з Порядком виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян, затвердженим постановою КМУ від 17.06.2004 № 785, грошова компенсація виплачується особам з інвалідністю внаслідок війни та особам з інвалідністю, зазначеним у статті 6-2 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань", за місцем їх обліку один раз на два роки з дня звернення із заявою про виділення путівки або виплату грошової компенсації за бажанням, якщо ці особи протягом двох років не одержували безоплатних санаторно-курортних путівок, незалежно від наявності медичного висновку про необхідність санаторно-курортного лікування або медичних протипоказань.

Грошова компенсація виплачується у таких розмірах:

- особам з інвалідністю I-II групи - 100 відсотків середньої вартості путівки;

- особам з інвалідністю III групи - 75 відсотків середньої вартості путівки.

Підставою для виплати грошової компенсації є такі документи:

- заява про виплату грошової компенсації;

- посвідчення особи, що підтверджує її належність до пільгової категорії громадян;

- облікові дані про одержання путівок та грошової компенсації;

- довідка з місця роботи, навчання, служби.

Відповідно до Порядку виплати деяким категоріям осіб з інвалідністю грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування, затвердженого Постановою КМУ від 07.02.2007 № 150, виплата грошової компенсації за путівку проводиться на підставі медичних рекомендацій відповідно до законодавства, що визначає право осіб з інвалідністю на безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням, у розмірах, визначених цим Порядком, структурним підрозділом з питань соціального захисту населення за місцем перебування на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням, якщо вони протягом трьох календарних років не одержували безоплатної путівки до санаторно-курортного закладу.

Підставою для виплати грошової компенсації за путівку є такі документи:

- заява особи з інвалідністю про виплату грошової компенсації;

- медична довідка за формою 070-О щодо необхідності забезпечення санаторно-курортним лікуванням;

- посвідчення особи з інвалідністю, що підтверджує її належність до пільгової категорії громадян.

Грошова компенсація за путівку нараховується і виплачується в таких розмірах:

- особам з інвалідністю I та II групи - 75 відсотків розміру середньої вартості санаторно-курортної путівки;

- особам з інвалідністю III групи - 50 відсотків розміру середньої вартості санаторно-курортної путівки .

Грошова компенсація за путівку особі з інвалідністю, яка працює (навчається), виплачується на підставі довідки з місця роботи (навчання) про те, що вона протягом трьох років не одержувала безоплатну санаторно-курортну путівку.

Звертаємо увагу на те, що у разі зміни статусу особи з інвалідністю період перебування її на обліку для виплати грошової компенсації за путівку обчислюється з дня набуття нового статусу.

Для отримання більш детальної інформації особи з інвалідністю мають право звернутись до управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради за адресою: м. Краматорськ, вул. Маяковського, 24 кабінет №6.

Графік прийому: понеділок – четвер з 8-00 до 17-00, п’ятниця з 8.00 до 16.00, перерва з 12-00 до 12-48. Телефон для довідок: 6-30-58.

Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Изложение
0/12
Актуальность
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов