До уваги роботодавців!

Головне управління Держпраці у Донецькій області інформує, що з 1 січня 2017 року Законом України «Про державний бюджет України на 2017 рік» від21.12.20161801-VIIIпрожитковий мінімум для працездатних осіб установлено в розмірі 1600 грн., мінімальна заробітна плата в місячному розмірі - 3200 грн., у погодинному розмірі – 19,34 грн.

01 січня 2017 року набрав чинності Закон України від 06.12.2016 № 1774-VIII „ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України “ (далі – Закон № 1774), відповідно до якого були внесені зміни, зокрема, до Кодексу законів про працю України.

Відповідно до ст. 95 Кодексу законів про працю України мінімальна заробітна плата - це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці.

Мінімальна заробітна плата встановлюється одночасно в місячному та погодинному розмірах.

Розмір мінімальної заробітної плати встановлюється і переглядається відповідно до статей 9 і 10 Закону України "Про оплату праці" та не може бути нижчим від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України для підприємств, установ, організацій усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.

Заробітна плата підлягає індексації у встановленому законодавством порядку.

Згідно до ст. 96 Кодексу законів про працю України системами оплати праці є тарифна та інші системи, що формуються на оцінках складності виконуваних робіт і кваліфікації працівників.

Тарифна система оплати праці включає: тарифні сітки, тарифні ставки, схеми посадових окладів і професійні стандарти (кваліфікаційні характеристики).

Тарифна система оплати праці використовується при розподілі робіт залежно від їх складності, а працівників - залежно від кваліфікації та за розрядами тарифної сітки. Вона є основою для формування та диференціації розмірів заробітної плати.

Тарифна сітка (схема посадових окладів) формується на основі тарифної ставки робітника першого розряду та міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень розмірів тарифних ставок (посадових окладів).

Схема посадових окладів (тарифних ставок) працівників установ, закладів та організацій, що фінансуються з бюджету, формується на основі:

мінімального посадового окладу (тарифної ставки), встановленого Кабінетом Міністрів України;

міжпосадових (міжкваліфікаційних) співвідношень розмірів посадових окладів (тарифних ставок) і тарифних коефіцієнтів.

Мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) встановлюється у розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

Віднесення виконуваних робіт до певних тарифних розрядів і присвоєння кваліфікаційних розрядів робітникам провадиться власником або органом, уповноваженим власником, згідно з професійними стандартами (кваліфікаційними характеристиками) за погодженням із виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником).

Вимоги до кваліфікаційних та спеціальних знань працівників, їх завдання, обов’язки та спеціалізація визначаються професійними стандартами або кваліфікаційними характеристиками професій працівників.

Порядок розроблення та затвердження професійних стандартів визначається Кабінетом Міністрів України.

Порядок розроблення та затвердження кваліфікаційних характеристик визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері праці та соціальної політики.

Колективним договором, а якщо договір не укладався - наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу, виданим після погодження з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), а в разі відсутності первинної профспілкової організації - з вільно обраними та уповноваженими представниками (представником) працівників, можуть встановлюватися інші системи оплати праці".

Роботодавці законУкраїни
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
13 июля в Краматорске прошло торжественное открытие нового комплекса автомойки самообслуживания Twister Wash. Все клиенты в течении дня мыли свои автомобили бесплатно. Вот как это было: Комплекс автомойки самообслуживания Twister Wash находится по адресу: г. Краматорск, ул. Леонида Быкова, 1.
Общество
На улице Элеваторной сегодня утром, 18 июля, патрульные заметили автомобиль Ваз, который нарушил ПДД. Инспекторы решили его остановить. Во время общения у мужчины за рулем патрульные заметили признаки алкогольного опьянения. На предложения пройти освидетельствование на месте или в медицинском учреждении в установленном законом порядке нарушитель отказался. А вот во избежание ответственности он несколько раз предложил полицейским неправомерную выгоду в сумм...
Новости компаний
Герои большинства мультсериалов и фильмов о драконах вскоре становятся любимыми детскими игрушками. О самых интересных игрушечных дракошах рассказывают эксперты интернет-магазина «Будинок іграшок». Отношение к мифическим драконам неоднозначное. В одних легендах и сказках они показаны злобными существами, в других — добрыми помощниками и мудрыми советчиками. Чаще всего дракон-игрушка — реплика мультипликационного персонажа или киногероя, который помогает во...
Общество
Есть хорошая новость для тех, кто лучший или хочет им стать, искренний, этичный, порядочный и хочет быть в курсе всех событий своего города. Welcome в нашу команду! Сайту города Краматорска http://www.6264.com.ua/ нужен журналист. Функциональные обязанности: - написание авторских материалов - наполнение ленты новостей - фото и видеорепортажи Требования: - высшее образование - опыт работы на аналогичной должности - соблюдение сроков - коммуникабельность, го...
Общество
Участковые офицеры полиции Краматорска сообщили коллегам по ювенальной превенции о том, что в частном доме поселка Беленькое находятся дети с женщиной, которая назвалась их матерью. Ювенальные полицейские и специалисты по делам детей Краматорского городского совета совместно проверили условия содержания детей по указанному адресу и были неприятно удивлены. В доме отсутствовали продукты питания, везде грязно, наваленный хлам, разбросанные вещи, а малыши гол...
Общество
За прошедшие сутки вооруженные формирования Российской Федерации 15 раз нарушили режим прекращения огня. Из них 1 раз с применением запрещенного Минскими соглашениями оружия - минометов калибра 82 мм. Об этом сообщает пресс-центр ООС. В районе ответственности оперативно-тактической группировки "Восток" противник 14 раз обстрелял позиции Объединенных сил: - вблизи Николаевки - из гранатометов различных систем и крупнокалиберного пулемета;- трижды у Широкино...
Политические новости
19 липня о 19:00 у Парку Ювілейний у Костянтинівці відбудеться масштабна Караоке PARTY!  У програмі заходу, що проходить за підтримки кандидата у народні депутати по одномандатному виборчому округу №49 Бориса Колеснікова: - масове караоке з відомим ведучим Леонідом Сенкевичем - виступ кавер-гурту - дискотека - феєр-шоу - інтерактиви - дитячі зони - миттєве фото - мюзикл Dinner show ALICE. Завершиться веселий та яскравий вечір п’ятниці незабутнім феєрверком...
Общество
Наблюдатель Специальной мониторинговой миссии ОБСЕ Чеслав Концкий скончался в Краматорске. Об этом говорится в сообщении Посольства Республики Польша в Украине в Twitter. "С глубокой скорбью мы восприняли известие о смерти наблюдателя Специальной мониторинговой миссии ОБСЕ в Краматорске господина Чеслава Концкого. Посольство Республики Польша в Украине выражает глубокие соболезнования родственникам и близким умершего, а также сотрудникам миссии СММ ОБСЕ",...
Общество
В наличном обращении в Украине на 1 июля 2019 года находилось наличности на общую сумму 393,8 млрд грн, в том числе банкнот - 391,3 млрд грн (2,8 млрд штук) и монет - 2,4 млрд грн (13,2 млрд шт.). Об этом сообщает РБК-Украина со ссылкой на пресс-службу Национального банка. Как отметили в НБУ, в сравнении с началом года денежная наличность в обращении уменьшилась на 6,4 млрд грн (или на 1,6%). "Такая тенденция связана со стабильным трендом роста популярност...