Мін’юст увійшов у трійку лідерів міністерств, які найактивніше запроваджують реформи

Про це свідчать оприлюднені в ході сьогоднішньої прес-конференції результати дворічного дослідження проекту Індекс моніторингу реформ (іМоРе).

Серед найуспішніших напрямків – реалізація антикорупційної політики та створення антикорупційних органів, запуск системи електронного декларування, відкриття реєстрів та перехід до надання послуг через Інтернет.

«Ще кілька років тому мало хто вірив, що за такий короткий термін можна сформувати законодавство і створити функціонуючі органи у сфері боротьби з корупцією. Я переконаний, що наші антикорупційні органи – в першу чергу Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура – продемонструють відповідні результати. Ми вже бачимо, що НАБУ розслідує понад 300 справ щодо високопосадовців, суддів, прокурорів», - наголосив у ході прес-конференції Міністр юстиції Павло Петренко.

Він також повідомив, що минулого року в Україні було запущено одну з найбільш відкритих систем електронного декларування, яка забезпечить прозорість у відносинах між чиновником та громадянами.

«Ми забезпечили повну відкритість і прозорість у відносинах державних службовців з громадянами. Наша система є однією з найбільш відкритих серед країн Євросоюзу. Це успіх не нашого відомства – це успіх всього українського суспільства», - зазначив очільник Мін’юсту.

Ще одним блоком, який забезпечив такий високий результат Мін’юсту, є відкриття реєстрів та запровадження онлайн сервісів.

«Ще кілька років тому це було мрією: що в Україні можна буде зайти в Інтернет і знайти інформацію про майно всіх чиновників. Ми повністю відкрили доступ до реєстру бізнесу, нерухомості, корупціонерів. І зараз це реальність, яка відрізняє Україну в тому числі й від країн ЄС, де така відкритість є далеко не в усіх країнах. Ми також запустили онлайн сервіси, завдяки яким у сфері реєстрації майна та бізнесу можна користуватися передовими технологіями, отримуючи сервіси без спілкування з державним службовцем», - зауважив Міністр юстиції.

Ще одним важливим напрямком реформ, який не зазначили автори дослідження і який є дуже важливим для Мін’юсту, Павло Петренко назвав створення повноцінної системи безоплатної правової допомоги.

«Українські громадяни, які не знають своїх прав, не можуть швидко зареєструвати компанію і почати бізнес, а потім, за необхідності, захистити його. Тому одним із пріоритетних напрямків нами було визначено створення повноцінної системи безоплатної правової допомоги громадянам. Зараз в Україні вже діє майже 550 центрів та бюро правової допомоги. Ми є лідером серед усіх країн світу щодо доступності безоплатної правової допомоги», - поінформував приступних очільник Мін’юсту.

За його словами, наступним кроком у цьому напрямку має стати запуск проекту, який допоможе українцям взнати про свої права, а також навчить громадян ці права захищати.

Керівник проекту іМоРе Тетяна Тищук, презентуючи результати дослідження, зазначила, що Міністерство юстиції найбільше заходів реалізувало у напрямку боротьби з корупцією.

«Тут ми виділяємо напрямки, які пов’язані з діяльністю антикорупційних органів, із забезпеченням запуску системи електронного декларування та створення Національного агентства із питань запобігання корупції», - сказала вона.

За її словами, серед досягнень Мін’юсту також відкриття реєстрів, запуск онлайн сервісів та просування у сфері електронного обігу.

міністерствоюстиції Україна реформи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
ДТП с пострадавшими произошло в Краматорске 21 апреля, сообщает городской отдел полиции. В дорожно-транспортном происшествии пострадал ребенок 2007 года рождения. Сейчас продолжается досудебное расследование по ч. 1 ст. 286 Уголовного кодекса Украины «Нарушение правил безопасности дорожного движения».
Общество
За прошедшие сутки в Краматорский отдел полиции поступило 150 сообщений. Из них 17 о возможных нарушениях избирательного законодательства, по всем полицейские проводят тщательные проверки. Граждане жаловались, что не могли найти себя в избирательных списках, что неизвестные лица сообщают о «смене в правилах голосования» и другие. Еще одно сообщение, поступавшие в полицию, касалось нарушения тишины, нахождение в общественных местах в состоянии алкогольного...
Общество
В Центральной избирательной комиссии по состоянию на 10:30 22 апреля произвели подсчет уже более 95%голосов избирателей, совершивших своё волеизъявление во втором туре президентских выборов в Украине, который состоялся 21 апреля. На данный момент обработано 95,57% голосов (17 711 455 избирателей). Свои голоса за кандидата на пост Президента Украины Владимира Зеленского отдали 12 957 023 граждан Украины, что составляет 73,15% от общего числа проголосовавших...
Общество
Від своєчасної та у повному обсязі сплати податків залежить соціально-економічний розвиток держави, добробут усіх громадян, адже сплачені податки – це заробітна плата освітян, працівників охорони здоров’я, культури, виплата пенсій та стипендій, фінансування соціальних заходів та інше. Свою частку в розвиток країни та рідного міста вносять платники податків м.Краматорська. У січні - березні 2019 року платниками податків території обслуговування Краматорсько...
Общество
Плановые ремонтные работы 22 апреля на объектах электрических сетей, в результате чего будут обесточены потребители по следующим адресам:
Общество
За прошедшие сутки боевики 2 раза нарушили режим прекращения огня. 1 украинский военный получил ранение. Об этом говорится в сводке пресс-центра Объединенных сил по состоянию на 7:00 22 апреля. В районе ответственности оперативно-тактической группировки "Север" оккупанты обстреляли позиции ОС вблизи населенного пункта Екатериновка из автоматических станковых гранатометов, автоматического стрелкового и снайперского оружия. "Также противник с стрелкового ору...
Новости компаний
Век технологий увлекает не только взрослых. Большинство детей с самого раннего возраста поддаются влиянию интернета, онлайн-игр и всё меньше проводят время на улице и вовсе перестают играть в развивающие игры. Вы родители, и вас не обошла эта проблема? Тогда специально для вас мы предлагаем Magic Dough – пластилин для детского творчества, которым с удовольствием будут заниматься и малыши, и подростки. Magic Dough – это набор для лепки, который включает в...
Общество
В Краматорске все избирательные участки начали свою работу вовремя, по состоянию на 11.30 избирательный процесс продолжается. Полицейские продолжают следить за недопущением правонарушений, связанных с избирательным процессом осуществляя охрану общественного порядка на территориях, прилегающих к участкам. Полиция призывает граждан не нарушать избирательное законодательство, поскольку за такие действия предусмотрена административная или уголовная ответствен...
Общество
Магнолии, которые были высажены во время прошлогодней толоки, этой весной расцвели, и будут радовать жителей Краматорска этой весной. В этом году навести порядок на городской территории вышел городской голова Андрей Панков, структурные подразделения исполкома, коммунальные предприятия и управляющая компания «Ладис». Они провели высадку штамбовых роз в сквере им. Шевченко.  Участники субботника убирали автодороги и внутриквартальные дороги, красили детские...