• Головна
  • Краматорські депутати наробили помилок в електронних деклараціях
11:07, 26 вересня 2017 р.

Краматорські депутати наробили помилок в електронних деклараціях

Аналітики громадської організації «Точка доступу» продовжують «Атестацію» депутатів Краматорської міської ради. Про це повідомляє АКМЦ

Цього разу вони оцінювали діяльність народних обранців за критерієм «Подання електронних декларацій». Про це повідомляє Донецький прес-клуб. З’ясувалося, що звіти окремих депутатів доволі важко розшукати в Єдиному державному реєстрі.

Перш за все, оцінка подання декларацій депутатами Краматорської міської ради показала наступне: до 1-го квітня 2017 року декларації подали 30 із 42 (72%) депутатів, інші 12 (28%) подали декларації до 1-го травня 2017 року.

«Не всі депутати дотримались чітких інструкцій її заповнення, та зробили чимало помилок в заповненні декларацій», – розповів аналітик ГО «Точка доступу» Ілля Перекрестов. Як виявилось, 4 із 42 (11%) депутатів зробили помилки у заповнені прізвища ім’я та по-батькові у Єдиному державному реєстрі .

«Помилки допустили наступні депутати: Сапетко Ігор Валерійович (політична партія «Наш край) – прізвище, ім’я та по батькові написано російською мовою, Скачко Віталій Олександрович (політична партія «Опозиційний блок») – ім’я написано з двома літерами «і» – Вііталій, Сташкевич Ігор Ігорович (політична партія «Партія пенсіонерів України») – прізвище, ім’я та по батькові написано російською мовою, Шорнікова Олена Олександрівна (політична партія «Опозиційний блок») – прізвище також написано російською», – розповів Ілля Перекрестов.

За словами Анастасії Матвієнко, керівника проектів ГО «Комітет виборців України» (організації, яка ініціювала відповідну «атестацію»),єдиний державний реєстр декларацій містить велику кількість інформації, що ускладнює процес пошуку відповідних даних.

«Зокрема, на цьому ресурсі не передбачена можливість категоризації для депутатів місцевих рад. Наприклад, людина хоче знайти декларації депутатів Краматорської міської ради, однак є можливість вводити запит тільки на прізвище кожного окремого депутата. У відповідь на такий запит можна взагалі нічого не отримати, тому що може бути зроблена елементарна помилка в імені чи прізвищі», – акцентувала Анастасія.

Оскільки розкриття інформації про фінансовий стан обраних осіб, до яких відносяться і місцеві депутати, є всесвітнім стандартом Гарного Управління та сумлінності публічних осіб, тому зміст декларацій (крім персональної інформації) не може бути обмежений в доступі. Власне, при наявності офіційного сайту ради, було б корисно оприлюднити декларації разом з іншою важливою інформацією про членів ради. Але на сайті Краматорської міськради такого немає.

В якості альтернативи депутати могли б розмістити таку інформацію на своїх сторінках в соціальних мережах, або на веб-сайтах партій. «Будь-яка спроба з розширення каналів поширення публічної інформації про депутатів – це крок до збільшення довіри виборців до народних обранців, а, отже, і більш ефективного представництва інтересів виборців в місцевих радах», – вважає Анастасія Матвієнко.

Як з’ясувала команда ГО «Точка доступу», ні всі краматорські депутати згодні розміщувати свої декларації в інших відкритих джерелах, крім держреєстру, або в соціальних мережах. «Я думаю, що це за бажанням, я свої розмістив на Фейсбуці», – відповів Валерій Власенко.

В свою чергу Лілія Кисліцина вважає, що цього не варто робити задля особистої безпеки. «Вся інформація знаходиться у вільному доступі на офіційному сайті Єдиного державного реєстру декларацій, і будь-яка особа може в будь-який час вільно нею користуватися, тому я не бачу необхідності в розповсюдженні інформації на особистих сторінках в соціальних мережах. Враховуючи ситуацію, в який ми зараз знаходимося – Антитерористична операція на сході України і та кількість зброї, що знаходиться у вільному доступі у людей, – задля особистої безпеки я не хотіла б розміщувати на власних соціальних акаунтах інформацію щодо декларування», – зазначила депутатка.

ГО «Точка доступу» поцікавилась у мешканців Краматорська: що їм відомо про публічне оприлюднення електронних декларацій депутатами міської ради, чи є дана форма звіту актуальною для громадян?

Найбільш розповсюдженими були наступні відповіді: «На жаль, часу для ознайомлення з усіма деклараціями у мене не має, але ця інформація є цікавою». «Мені здається, що це було необхідним в сучасній ситуації, бо дана фінансова форма звіту є відповіддю на безліч запитань, що виникають у кожної вдумливої людини».

При цьому респонденти не вважають, що пошук звітності є проблемою, але згодні з тим, що на власних сторінках депутатів у Фейсбуці знайти документи було б зручніше.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Краматорськ #депутати #декларація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
live comments feed...