Краматорські депутати наробили помилок в електронних деклараціях

Аналітики громадської організації «Точка доступу» продовжують «Атестацію» депутатів Краматорської міської ради. Про це повідомляє АКМЦ

Цього разу вони оцінювали діяльність народних обранців за критерієм «Подання електронних декларацій». Про це повідомляє Донецький прес-клуб. З’ясувалося, що звіти окремих депутатів доволі важко розшукати в Єдиному державному реєстрі.

Перш за все, оцінка подання декларацій депутатами Краматорської міської ради показала наступне: до 1-го квітня 2017 року декларації подали 30 із 42 (72%) депутатів, інші 12 (28%) подали декларації до 1-го травня 2017 року.

«Не всі депутати дотримались чітких інструкцій її заповнення, та зробили чимало помилок в заповненні декларацій», – розповів аналітик ГО «Точка доступу» Ілля Перекрестов. Як виявилось, 4 із 42 (11%) депутатів зробили помилки у заповнені прізвища ім’я та по-батькові у Єдиному державному реєстрі .

«Помилки допустили наступні депутати: Сапетко Ігор Валерійович (політична партія «Наш край) – прізвище, ім’я та по батькові написано російською мовою, Скачко Віталій Олександрович (політична партія «Опозиційний блок») – ім’я написано з двома літерами «і» – Вііталій, Сташкевич Ігор Ігорович (політична партія «Партія пенсіонерів України») – прізвище, ім’я та по батькові написано російською мовою, Шорнікова Олена Олександрівна (політична партія «Опозиційний блок») – прізвище також написано російською», – розповів Ілля Перекрестов.

За словами Анастасії Матвієнко, керівника проектів ГО «Комітет виборців України» (організації, яка ініціювала відповідну «атестацію»),єдиний державний реєстр декларацій містить велику кількість інформації, що ускладнює процес пошуку відповідних даних.

«Зокрема, на цьому ресурсі не передбачена можливість категоризації для депутатів місцевих рад. Наприклад, людина хоче знайти декларації депутатів Краматорської міської ради, однак є можливість вводити запит тільки на прізвище кожного окремого депутата. У відповідь на такий запит можна взагалі нічого не отримати, тому що може бути зроблена елементарна помилка в імені чи прізвищі», – акцентувала Анастасія.

Оскільки розкриття інформації про фінансовий стан обраних осіб, до яких відносяться і місцеві депутати, є всесвітнім стандартом Гарного Управління та сумлінності публічних осіб, тому зміст декларацій (крім персональної інформації) не може бути обмежений в доступі. Власне, при наявності офіційного сайту ради, було б корисно оприлюднити декларації разом з іншою важливою інформацією про членів ради. Але на сайті Краматорської міськради такого немає.

В якості альтернативи депутати могли б розмістити таку інформацію на своїх сторінках в соціальних мережах, або на веб-сайтах партій. «Будь-яка спроба з розширення каналів поширення публічної інформації про депутатів – це крок до збільшення довіри виборців до народних обранців, а, отже, і більш ефективного представництва інтересів виборців в місцевих радах», – вважає Анастасія Матвієнко.

Як з’ясувала команда ГО «Точка доступу», ні всі краматорські депутати згодні розміщувати свої декларації в інших відкритих джерелах, крім держреєстру, або в соціальних мережах. «Я думаю, що це за бажанням, я свої розмістив на Фейсбуці», – відповів Валерій Власенко.

В свою чергу Лілія Кисліцина вважає, що цього не варто робити задля особистої безпеки. «Вся інформація знаходиться у вільному доступі на офіційному сайті Єдиного державного реєстру декларацій, і будь-яка особа може в будь-який час вільно нею користуватися, тому я не бачу необхідності в розповсюдженні інформації на особистих сторінках в соціальних мережах. Враховуючи ситуацію, в який ми зараз знаходимося – Антитерористична операція на сході України і та кількість зброї, що знаходиться у вільному доступі у людей, – задля особистої безпеки я не хотіла б розміщувати на власних соціальних акаунтах інформацію щодо декларування», – зазначила депутатка.

ГО «Точка доступу» поцікавилась у мешканців Краматорська: що їм відомо про публічне оприлюднення електронних декларацій депутатами міської ради, чи є дана форма звіту актуальною для громадян?

Найбільш розповсюдженими були наступні відповіді: «На жаль, часу для ознайомлення з усіма деклараціями у мене не має, але ця інформація є цікавою». «Мені здається, що це було необхідним в сучасній ситуації, бо дана фінансова форма звіту є відповіддю на безліч запитань, що виникають у кожної вдумливої людини».

При цьому респонденти не вважають, що пошук звітності є проблемою, але згодні з тим, що на власних сторінках депутатів у Фейсбуці знайти документи було б зручніше.

Краматорськ депутати декларація
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
На сайте ЦИК опубликованы данные об активности избирателей. По состоянию на 16:00 на избирательные участки Краматорска пришли 38,63% избирателей. В целом по области явка на избирательные участки (по состоянию на 11:00) составляла 35,69%, по Украине – 36,55%.
Политические новости
21 июля в Украине проходят досрочные парламентские выборы. Юрий Бойко одним из первых проголосовал на избирательном участке в с. Иванковичи Васильковского района Киевской области.  Оппозиционный политик подчеркнул, что проголосовал за мир и возвращение нормальной жизни в страну.  "Я пришёл на избирательный участок отдать голос за мир, за жизнь. Тысячи людей, с которыми я общался в ходе поездок по регионами, дали наказ: остановите войну, остановите тарифный...
Происшествия
Водитель автомобиля «Skoda Octavia» на пешеходном переходе сбил мужчину и скрылся с места аварии, сообщает Краматорский отдел полиции. 20 июля в 22.17 водитель автомобиля «Skoda Octavia» серого цвета предварительно 2010 года выпуска, двигался по улице Парковая в направлении улицы О. Тихого. На перекрестке улицы Парковая и Бульвара Машиностроителей совершил наезд на мужчину, который пересекал проезжую часть по пешеходному переходу. Водитель с места происшес...
Общество
В Краматорске все избирательные участки начали свою работу вовремя, по состоянию на 10.30 избирательный процесс продолжается. Полицейские продолжают следить за недопущением правонарушений, связанных с избирательным процессом осуществляя охрану общественного порядка на территориях, прилегающих к участкам. Полиция призывает граждан не нарушать избирательное законодательство, поскольку за такие действия предусмотрена административная или уголовная ответствен...
Происшествия
Около 4.15 в четверг, в полицию поступило сообщение о травмировании человека из-за падения с высоты. Предварительно стало известно, что пострадавший находясь в состоянии алкогольного опьянения, выпал с балкона квартиры, расположенной на 4 этаже. К счастью, мужчина зацепился за веревки для сушки белья ниже этажом, что возможно и спасло ему жизнь. Однако, в результате падения он получил тяжелые травмы. По данному факту проводится досудебное расследование, ус...
Новости компаний
Старт сезона – особенный праздник для всех юных хоккеистов и фигуристов. Соскучившиеся по тренировкам юные воспитанники ледовых школ с большой радостью возвращаются к занятиям. Однако еще более особенным этот день становится для тех, кто впервые выходит на лед – для новобранцев школ хоккея и фигурного катания. Именно такой грандиозный и масштабный праздник хоккея и фигурного катания состоялся в Дружковке – на льду местной арены «Альтаир» стартовал десятый...
Об этом сообщила пресс-служба ГФС в ответе на запрос УНН.
Государственная фискальная служба Украины назвала товары, которые чаще всего перевозятся через линию столкновения в и с временно оккупированных территорий, по состоянию на 11 июля 2019 года. Об этом сообщила пресс-служба ГФС в ответе на запрос УНН. «Среди товарных групп чаще всего перевозятся через линию столкновения, наибольшую долю занимают: с временно оккупированных территорий (далее – ТОТ) – обувь, детали и запчасти, мебель, табачные изделия; в ТОТ – б...
Общество
Выплата субсидий «живыми деньгами», по мнению специалистов, себя не оправдала в полной мере, поскольку была неподготовленной. Поэтому летом доля украинцев, которые получали льготы на оплату коммуналки наличными, потеряют такую возможность в дальнейшем. В этом процессе ключевую роль сыграл политический курс, ведь значительная часть средств из госбюджета пошла на избирательный процесс. По словам эксперта по вопросам жилищно-коммунального хозяйства Украинског...
Общество
29-летний парень осуществлял проверку граждан на дорогах Краматорска во время оккупации. Сейчас в отношении наемника открыто уголовное производство по ч. 2 ст. 260 Уголовного кодекса Украины «Создание не предусмотренных законом военизированных или вооруженных формирований». Парень сообщил о своем участии в незаконном вооруженном формировании «ДНР» и способствует следствию. Фигурант рассказал, что в мае 2014 практически не имея денег решил пойти на «службу»...