• Главная
  • Служба автомобільних доріг у Донецькій області підбила підсумки роботи за 2017 рік
14:27, 29 декабря 2017 г.

Служба автомобільних доріг у Донецькій області підбила підсумки роботи за 2017 рік

Серед здобутків звітного періоду – впровадження найсучасніших технологій ремонту автодоріг загального користування та мостобудування, а також втілення ефективних механізмів контролю за якістю виконання робіт підрядними організаціями.

Відновлення доріг за маршрутним принципом

Стабільне та ритмічне фінансування у поточному році дозволило Службі сконцентруватися на виконанні поточного середнього ремонту автодоріг та комплексному відновленні штучних споруд.

У 2017 році відремонтовано 30 км автодоріг загального користування (з повною заміною верхніх шарів асфальтового покриття, а подекуди з улаштуванням й додаткового шару дорожнього одягу методом холодного ресайклінгу) та 10 штучних споруд (мостів і шляхопроводів).

Відновлення дорожньо-транспортної мережі Донеччини здійснювалося за маршрутним принципом, адже стратегічне завдання Служби – поєднати Донецький край якісно відремонтованими дорогами з сусідніми областями та забезпечити комфортне транспортне сполучення всередині регіону (між великими містами, за визначенимимаршрутамив обхід тимчасово непідконтрольної території).

Отже, цьогоріч за рахунок державного та обласного бюджетів відремонтовано «харківський напрямок», а саме від Слов’янська до кордону з Харківською областю відновлено 15-кілометрову ділянку міжнародної траси М-03 Київ – Харків – Довжанський, яка співпадає з найдовшим європейським транспортним коридором Е-40.

Зазначену автодорогу державного значення, з високою інтенсивністю та вантажонапруженістю автомобільного руху, відремонтовано міцним і надійним будматеріалом – щебенево-мастиковим асфальтобетоном. Крім того, ділянку траси поблизу Слов’янська облаштовано системою автономного вуличного освітлення на сонячних фотомодулях.

Варто додати, що цього року область відбудовувала інфраструктурні проекти під новим логотипом «Оновлена Донеччина». Зокрема, у вишиванки «одягнено» стели на кордоні з Харківською (а/д М-03), Дніпропетровською (а/д М-04) та Запорізькою (а/д М-14) областями.

Крім того, тривають роботи з облаштування північно-західних «воріт» Донецької області (а/д М-03 Київ – Харків – Довжанський, кордон із Харківщиною) унікальноюавтономною системою метеоконтролю, відеонагляду та освітлення.Сучасне обладнання працюватиме від невичерпних та чистих джереленергії – сили вітру тавипромінювання сонця.

Окрім траси М-03 , у році, що минає, повністю відремонтовано ділянки автодоріг загального користування державного значення Н-15 Запоріжжя – Донецьк (у Великоновосілківському та Мар’їнському районах), Т-05-14 Добропілля – Лиман (уДобропільському та Слов’янському районах), С051016 Торське – Кремінне (у Лиманському районі, в напрямку Луганської області). Також завершено роботи з улаштування нижнього шару покриття ділянок Т-05-25 Михайлівка – Селидове – Курахове (за маршрутами Новоселидівка – Курахове, Селидове – Михайлівка, Селидове – Цукурине) та Н-08 Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя – Маріуполь (за маршрутом Нікольське – Маріуполь).

Пріоритетами на 2018 рік у Донецькій областізалишаютьсяосновнімаршрути (сполученням північ-південь), у тому числі: Добропілля – Краматорськ – Слов’янськ – Лиман, Маріуполь – Курахове, Курахове – Покровськ, а також транспортні артерії у напрямку Луганської та Запорізької областей. Крім того,наступного року заплановано ремонт 52,2 км М-03 Київ – Харків – Довжанський та заміна зношених елементів конструкцій двох десятків мостів. Нагадаємо, у регіоні деякі застарілі малі споруди спрощеного типу замінюють на сучасні металеві гофровані конструкції. Гофротруби з нержавіючої сталі мають високі характеристики міцності, морозостійкості та водонепроникності.

Капітальний ремонт мостів і шляхопроводів

У 2017 році на Донеччині відбудовано 10 мостів і шляхопроводів (разом із перехідними об’єктами). Зокрема, у Лиманському районі в повному обсязі завершено капремонт 300-метрової споруди через р. Сіверський Донець, на автодорозі загального користування державного значенняТ-05-13 Лиман– Бахмут – Горлівка, поблизу с. Закітне.

Крім того, комплексно відновлено мости неподалік Лиману , біля Благодатного , у Бахмуті та Селидовому . Також завершено роботи з благоустрою територій навколо минулорічних об’єктів будівництва – біля Сіверська та Семенівки .

Експлуатаційне утримання автодоріг та ліквідація ямковості

З початку року на автодорогах загального користування Донеччини ліквідовано 393467 м2 ямковості, встановлено/замінено 6 606 дорожніх знаків та 3783 напрямних стовпчики, облаштовано 11220 м2 пішохідних переходів, відремонтовано 2100 пог. м бар’єрного огородження, ліквідовано 170,2 км чагарникової порослі.

Децентралізація

З 1 січня 2018 року автодорогами загального користування місцевого значення опікуватиметься Донецька обласна державна адміністрація (Департамент розвитку базових галузейпромисловості). У сфері управління Державного агентства автомобільних доріг України (у регіоні – Служби автодоріг у Донецькій області) залишаться автошляхи загального користування державного значення (реформовані транспортні коридори).

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#Донецька_область #дороги #підсумки #САД
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...