У Краматорську презентують альманах «Донеччина: природа, люди, культура»

Донецький обласний краєзнавчий музей після перереєстрації в Краматорську вперше видав наукову працю, повідомляє АКМЦ.

Це звід археологічних пам’яток басейну Сіверського Донця у межах Донецької області, те, що називається середнє Подонців’я. Раніше Інформація про ці пам’ятки була розпорошена по різних звітах, по різних виданнях.

Ідея зібрати інформацію про археологічні пам’ятки Донеччини епохи бронзи під однією обкладинкою виникла у працівника Донецького обласного краєзнавчого музею, археолога, кандидата історичних наук Віталія Циміданова ще у 2004 році. Була зроблена величезна робота з опрацювання архівів і сотень наукових видань. Проте війна внесла св ої корективи, і робота над колективною монографією була припинена.

У лютому 2016 р. головний редактор монографії, покинувши окуповану територію Донеччини, опинився у м. Слов’янськ. Під час спілкування із місцевими краєзнавцями у нього виникла ідея повернутися до роботи над зводом археологічних пам’яток, але зробити його в іншому форматі, а саме – узагальнити інформацію щодо археологічних об’єктів Середнього Подонців’я й при цьому не обмежуватися лише пам’ятками доби бронзи.

Звід археологічних пам’яток опублікований у першому випуску альманаху «Донеччина: природа, люди культура». Надалі в альманасі публікуватимуться і інші дослідження, пов’язані з історією, культурою та природою Донецької області.

Перший випуск альманаху буде розповсюджений по бібліотекам, освітнім та науковим установам України. Також автори нададуть примірник видання кожному, хто подарує експонат для Донецького обласного краєзнавчого музею.

Наочність - Презентація в Power point (фотографії експедицій і знахідок), експонати, знайдені на пам’ятках Донеччини

Учасники:

Світлана Глушко – директор Донецького обласного краєзнавчого музею

Віталій Циміданов – завідувач науково-методичного сектору охорони пам’яток археології та культури, головний редактор, автор, укладач

Юрій Коваль – автор, укладач.

Презентація відбудеться 14 лютого о 14:00 (вул. Марата, 1, Антикризовий медіа-центр).

Краматорск АКМЦ альманах презентация
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии