• Головна
  • У Краматорську підвели підсумки опалювального сезону, що минув
12:05, 24 квітня 2018 р.

У Краматорську підвели підсумки опалювального сезону, що минув

Начальник відділу транспорту, зв’язку та енергетики Олена Бахметьева у ході апаратного засідання виконкому Краматорської міської ради відзвітувала щодо підсумків проходження опалювального сезону 2017-2018 року. 

На підготовку до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 теплових підприємств, житлового фонду та об'єктів соцкультпобуту міста було витрачено близько 35 млн. грн.

Виконано великий обсяг робіт, який включив в себе капітальний та поточний ремонти житлового фонду (905 будинків з цо), теплових трас (порядку 150 км у двохтрубному обчисленні), підготовку 42 котелень та 13 теплових пунктів.

Згідно з рішенням виконкому від 04.10.2017 № 702 опалювальний період в місті розпочато 16.10.2017.

Для виконання робіт по зимовому утриманню вулично-дорожньої мережі міста КП «ДРУАС» було залучено20 одиниць спеціалізованої техніки,склад якої суттєво оновлено у 2016 році. Першочергово роботи проводилися на дорогах з інтенсивним рухом громадського транспорту та за маршрутами руху міського пасажирського і електротранспорту (зупинки). Крім того, приділялась увага утриманню тротуарів та пішохідних переходів, приймальних колодязів міської зливової каналізації. За зимовий період використано 3,53 тис. т піску, 190 солі та 1 тис куб. м соляного розчину. Сума бюджетних коштів, витрачених КП «ДРУАС» на зимове утримання вулично-дорожньої мережі міста в зимовий період 2017-2018 років, склала 3 млн. 919 тис. грн.

Опалювальний період 2017-2018 років теплопостачальні підприємства відпрацювали в цілому чітко і злагоджено, забезпечуючи житловий фонд та підприємства соціальної сфери міста теплом, аварійні ситуації ліквідовувалися вчасно (протягом кількох годин). Основні пориви теплових мереж відбувалися на початку опалювального періоду в період запуску опалення.

Об’єкти соціальної сфери своєчасно отримували теплоносій. Температурний режим в навчальних та дошкільних, медичних закладах в цілому відповідав санітарним нормам.

ТОВ «Краматорськтеплоенерго» (Краматорська ТЕЦ) є основним джерелом теплопостачання міста, яка опалює 528 будинків житлового фонду, 17 дошкільних закладів, 10 учбових закладів,15 шкіл і інтернатів, 19 медичних закладів.

В експлуатації підприємства знаходиться близько 100 км теплових мереж. В підготовчий період ремонтується як основне тепло- та електрогенеруюче обладнання - котли, турбіни, так і теплові мережі. Проте коштів на ремонт теплових мереж катастрофічно не вистачає. Стан теплових мереж є «вузьким містом» підприємства. Протяжність тепломереж з кінцевим терміном експлуатації труб (25 років) складає 54 км (56 % від загальної протяжності).

В опалювальний період 2017-2018 років мали місце порушення в роботі як основного обладнання (2 відмови 2- ї категорії) , так і в роботі теплових мереж, проте зв'язок з енергосистемою не порушувалася і подача теплоносія споживачам не припинялася.

КВП «Краматорська тепломережа» опалює 179 житлових будинків, 2 гуртожитки , 11 шкіл, 4 дошкільні та 3 медичні заклади. Всі заплановані заходи з підготовки до опалювального періоду за кошти підприємства були виконані, крім робіт із заміни теплових мереж (6 тис.п. м), виконання яких було заплановано за кошти Європейського банку розвитку при спів-фінансуванні з міським бюджетом.

Протягом опалювального періоду (з жовтня по квітень) відбулося 6 аварій на теплових мережах підприємства, які було усунено силами фахівців аварійної бригади, розглянуто 48 звернень щодо відхилення температури в квартирах споживачів від санітарної норми.

За опалювальний період відключення споживачів, яких забезпечує теплоносієм ВО «Краматорськміжрайтепломережа», з причини ремонтних робіт на теплових трасах більше кількох годин не допускалось. Відновлювальні роботи проводились оперативно і в обмежений термін.

На балансі ТОВ «Альтернативна теплоенергія» знаходиться 2 піролізні котельні, що опалюють заклади охорони здоров’я міського і обласного підпорядкування.

За опалювальний період 2017-2018 років відбулося 5 аварійних ситуацій: 2 на котельних, 3 – через пориви теплових трубопроводів через їх незадовільний стан. Ліквідацію аварій проведено у стислі строки. Відсутність послуги більше кількох годин не допускалося.

При стійкому зниженні температури зовнішнього повітря зафіксовано неодноразове відхилення температури від нормативної в стаціонарі КМУ ДТМО. За підсумками проходження опалювального періоду підприємством розроблено заходи, спрямовані на усунення причин недогріву дитячого лікувального закладу.

Значне зростання тарифів на послугу централізованого теплопостачання та введення в дію Закону України від 22.06.2017 № 2119-VIII «Про комерційний облік теплової енергії і водопостачання» привело до масового встановлення приладів обліку теплової енергії в багатоповерхових будинках житлового фонду. У 2015 році встановлено 100 теплових лічильників, у 2016 – 177, у 2017 – 288 лічильників на загальну суму 6,8 млн. грн.: 3,9 млн.грн – кошти міського бюджету, 2,9 млн. грн. – інвестиційні програми КВП «Краматорська тепломережа» та ТОВ «Краматорськтеплоенерго», у поточному році планується продовжити встановлення лічильників (170 одиниць) за рахунок бюджету і інвестпрограми КВП «Краматорська тепломережа». Станом на 01.04.2018 рівень оснащеності житлового фонду приладами обліку теплової енергії становить 79 %. По житловому фонду, де виконавцем послуги з централізованого опалення є КВП «Краматорська тепломережа» і ТОВ «Краматорськтеплоенерго» не обладнаними тепловими лічильниками залишилися будинки, які потребують додаткових витрат на обладнання і переобладнання рамок вводу в кількості 52 одиниць. Роботи з обладнання житлових будинків тепловими лічильниками, де виконавцем послуги є ВО «Краматорськміжрайтепломережа», увійшли до Програми Тепло Донеччини і плануються до виконання у поточному році.

З установкою приладів обліку теплової енергії в будинках міста нарахування за послугу централізованого опалення здійснюється згідно з п.12 Правил надання послуг централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630 (далі Правила) за показаннями лічильника пропорційно опалюваній площі квартири. У зв’язку з цим до виконкому надходили чисельні звернення громадян щодо завеликих нарахувань за послугу.

Всупереч стійкій думці щодо недоцільності встановлення приладів обліку теплової енергії в 2-3-х поверхових будинках житлового фонду аналіз показує, що в окремих двохповерхових будинках при нарахуванні за тепловими лічильниками економія оплати за послугу опалення(вартість 1 кв. м) сягає 18-21% Так мешканці буд. №27 по вул. Рум’янцева у середньому за 6 місяців опалювального періоду за лічильником заплатили 82 % від середнього нарахування по тарифу з урахуванням коефіцієнту, враховуючого температуру зовнішнього повітря. А мешканці буд. № 3 по В.Стуса – 79 % від тарифу. Проведені заходи з термомодернізації будинку також ведуть до суттєвих заощаджень: так мешканці буд №35 по вул В.Стуса (ОСББ) за грудень 2017 заощадили 50 % від тарифних показників.

Причини перевитрати теплоносія в окремі місяці в житлових будинках міста були різні:

- незадовільний стан трубопроводів та нагрівальних приладів;

- несанкціоноване втручання у внутрішньо будинкову мережу (в т.ч. додатковий розбір теплоносія через влаштування мешканцями «теплих підлог», або встановлення додаткових пристроїв обігріву на лоджіях;

- на опалення квартир будинків старої забудови необхідно більше теплової енергії через завищу висоту стель (треба опалити більший об’єм);

- опалення місць загального користування. Під’їзди будинків старої забудови як правило облаштовано чималими приладами опалення, що веде к нераціональному витраченню теплової енергії і, відповідно, завищеним рахункам;

- від кількості днів, що потрапили у звітній період. Об’єм теплоносія за календарний місяць (спожита послуга) визначається як різниця між поточними та попередніми показниками лічильника;

- наявність квартир з індивідуальним опаленням (загальне теплове навантаження будівлі зменшується непропорційно до відокремленої площі).

За аналізом витрат теплоносія житловими будинками КВП «Краматорська тепломережа» в міжопалювальний період буде виконано перерахунки розрахункових об’ємові теплоносія, що подається на будинок, у бік зменшення.

У зв’язку зі стійким покращенням погодних умов опалювальний період 2017-2018 років в місті завершено в плановому режимі 10.04.2018 згідно з рішенням виконкому від 04.04.2018 № 240.

Незважаючи на те, що виконавчим комітетом міської ради та підприємствами житлово-комунального господарства постійно проводиться робота по підвищенню рівня платежів за отримані житлово-комунальні послуги, станом на 01.04.2018 загальний борг населення складає близько 344,5 млн грн., у тому числі за послуги теплопостачання та ГВП – 218,66 млн. грн.. (на той же період 2017 – загальний борг понад 471,4 млн. грн., послуги теплопостачання та ГВП -166,6 млн. грн.) (борги минулих років, оплата поточних платежів з урахуванням пільг і субсидій складає 75.4 %).

Через недостатній рівень оплати населенням отриманих послуг та затримки платежів по пільгам і субсидіям підприємства теплоенергетики в свою чергу мають значну заборгованість за використані ресурси. Так станом на 01.04.2018 борг за енергоносії підприємств, які здійснюють теплопостачання міста, становить 331 287,8 тис. грн., у тому числі:

ТОВ «Краматорськтеплоенерго» (газ) – 65 120 тис. грн., в т. ч оплата за газ 56,3 % ;

ВО «Краматорськміжрайтепломережа» (газ, вода, електроенергія) – 191 263,9 тис. грн., в т.ч оплата за газ складає 32,7%;

КВП «Краматорська тепломережа» (газ, вода, електроенергія) – 74 903,9 тис. грн., в т.ч. оплата за газ складає 48,8 %.

Враховуючі підсумки опалювального періоду 2017-2018 років житлово-комунальними та енергопостачальними підприємствами міста розроблено відповідні заходи з підготовки до нового опалювального періоду, які будуть розглянуто на засіданні виконкому міської ради 16.05.2018.

Підприємствами, які обслуговують житловий фонд, заплановано поточні ремонти внутрішньобудинкових комунікацій на загальну суму понад 21,5 млн. грн. Станом на 01.04.2018 за рахунок коштів міського бюджету на капітальний ремонт житлового фонду виділено 16,315 млн. грн., капітальний ремонт вулиць і дорожнього покриття 32,3 млн. грн., поточні ремонти доріг –9,5 млн. грн. Підприємствами теплоенергетики заплановано до заміни близько 1 км теплових мереж, встановлення 197 приладів обліку теплової енергії (в тому числі: КТЕ-21, КВП «Краматорська тепломережа» -31, ВО «Краматорськміжрайтепломережа» - 145), заміну 2-х котлів, поточні ремонти обладнання і устаткування. КВП «Краматорський водоканал» за кошти підприємства заплановано ремонт і заміна 3 км водопровідних мереж та 0,1 км каналізаційних мереж, профілактичні ремонти обладнання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Краматорск #Бахметьева #отопительный_сезон #отчет
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...