Працевлаштування впливає на пенсійне забезпечення

Якщо пенсіонер працює, це впливає на його право на доплати, надбавки, підвищення, а також перерахунки пенсії в разі зміни прожиткового мінімуму. Тому пенсія пенсіонера, що працює або здійснює підприємницьку діяльність, буде іншою.

Під час призначення (перерахунку) пенсії особі під особистий підпис повідомляють про його обов’язок у разі працевлаштування подати дані про це до органів Пенсійного фонду. Таке саме попередження міститься в пенсійному посвідченні. Якщо пенсіонер не повідомить про такі зміни, органам Пенсійного фонду стане відомо про факт працевлаштування, оскільки систематично здійснюється звіряння даних з державними реєстрами загальнообов'язкового державного соціального страхування, юридичних і фізичних осіб - підприємців і виявляється факт працевлаштування.

Якщо після працевлаштування пенсіонер не повідомив про це управління Пенсійного фонду і внаслідок цього утворилась переплата пенсійних сум, управління Пенсійного фонду на підставі статті 50 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» має право прийняти рішення про утримання з пенсії сум переплати в межах 20% від пенсії (щомісяця). Суми пенсій, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку пенсіонера або подання страхувальником недостовірних даних (в даному випадку неповідомлення про працевлаштування вважають зловживанням), пенсіонер може повернути добровільно.

Для попередження переплат пенсій у зв’язку з працевлаштуванням обов’язково треба своєчасно повідомляти про це управління Пенсійного фонду за місцем проживання. Заява може бути подана особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, або надсилається поштовим відправленням.

Адміністрація управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області

Краматорск пенсионный фонд пенсия
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии