• Головна
  • УПСЗН Краматорська інформує щодо санаторно-курортного лікування деяких пільгових категорій
14:10, 27 червня 2018 р.

УПСЗН Краматорська інформує щодо санаторно-курортного лікування деяких пільгових категорій

Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради (далі – управління) інформує про те, що постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015р. №200 і від 14 березня 2018 р. № 170» приведено у відповідність до вимог Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» положення Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 №200.

Вказаною постановою розширено категорії осіб, які мають право на забезпечення санаторно-курортним лікуванням за рахунок коштів, передбачених у державному бюджету, а саме:

- постраждалі учасники Революції Гідності відповідно до ст. 16-1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

- учасники бойових дій, які приймали безпосередню участь в антитерористичній операції (далі- АТО);

- особи з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників АТО;

- учасники війни, котрі приймали безпосередню участь в антитерористичній операції.

Забезпечення зазначених категорій осіб безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів здійснюється згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості:

- учасникам бойових дій – не частіше ніж один раз на рік строком на 18-21 день;

- особам з інвалідністю внаслідок війни – позачергово щороку строком на 18-21 день;

- особам з інвалідністю внаслідок війни із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – відповідно до медичних рекомендацій, з них:

1 та 2 груп до санаторіїв спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів,

3 групи – до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 18-21 день;

- постраждалим учасникам Революції Гідності – не частіше ніж один раз на рік строком на 18-21 день;

- учасникам війни – не частіше ніж один раз на 2 роки строком на 18-21 день.

Для одержання путівки особи повинні перебувати на обліку в управлінні.

Для взяття на облік особа чи її законний представник подає до управління заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/0, копію пільгового посвідчення, копію військового квитка та копію документа, що підтверджує безпосередню участь особи в АТО. Під час подання копій документів особи надають їх оригінали для огляду.

За особою, яка перебуває на обліку, але не отримала безоплатну путівку в поточному році, зберігається право на забезпечення путівкою на наступний рік за умови поновлення медичної довідки лікувальної установи за формою № 070/о, якщо строк дії попередньої довідки закінчився. Особи, які були письмово повідомлені про умову поновлення такої довідки, але протягом шести місяців з дня закінчення її строку дії не виконали цієї умови, знімаються з обліку.

На сьогоднішній день зазначені особи можуть самостійно обрати заклад для оздоровлення залежно від власних вподобань та пріоритетів, потім звернутися до управління, де перевіряється заклад на відповідальність встановленим вимогам.

Після цього укладається тристороння угода, яка передбачає безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги, у відповідності до граничної вартості путівки для відшкодування вартості санаторно-курортного лікування, визначеного на поточний рік.

Наказом Мінсоцполітики від 04.04.2018 № 471, на 2018 рік установлено граничну вартість путівки(ліжко-дня) за надання послуг із санаторно-курортного лікування деяким пільговим категоріям громадян, зокрема:

- особам з інвалідністю внаслідок війни з числа постраждалих учасників Революції Гідності та учасників антитерористичної операції, особам з інвалідністю внаслідок загального захворювання та особам з інвалідністю з дитинства – 6 тис. 822  (379,0) грн. без податку на додану вартість (далі – ПДВ);

- особам з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку (особам з інвалідністю внаслідок війни з числа постраждалих учасників Революції Гідності та учасників АТО, особам з інвалідністю внаслідок загального захворювання та особам з інвалідністю з дитинства ) – 20 тіс. 685 грн. (591,0) грн. без ПДВ;

- учасникам бойових дій та учасникам війни з числа учасників АТО, постраждалим учасникам Революції Гідності – 8 тис. 186 (454,8) грн. з ПДВ;

- громадянам, що супроводжують осіб з інвалідністю 1 групи(за винятком осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – 5 тис. 730 (318,3) грн. з ПДВ.

За бажанням громадянину можуть бути надані додаткові послуги за умови додаткової оплати послуг за рахунок власних коштів.

Орієнтований перелік платних послуг – басейн, сауна, заняття в спортзалі тощо.

Після закінчення санаторно-курортного лікування, при виписці з санаторію потрібно не забути отримати талон від путівки та акт виконаних робіт. Ці документи передаються до управління та є підтвердженням отриманням послуг, що є необхідним для проведення розрахунку з санаторним закладом.

Оскільки, оплата путівки проводиться лише після того, як особа пройшла повний курс лікування, є можливість відмовитися від лікування у разі надання неякісних послуг та обрати собі інший санаторій. Таке нововведення однозначно є стимулом для санаторних закладів для покращення умов та надання послуг належної якості.

У разі виникнення додаткових питань, за роз’ясненнями рекомендуємо звертатися до спеціалістів управління за адресою: вул. Маяковського, 24, каб. №6, телефон для довідок: 6-30-58.

Графік роботи:

з понеділка по четвер з 8-00 до 17-00;

п’ятниця з 8-00 до 16-00;

перерва з 12-00 до 12-48;

вихідні дні субота та неділя.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Краматорск #УТСЗН #информирование #льготники #участники_АТО #инвалиды_войны #санатории #оздоровление #отдых
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...