• Главная
  • Повернути гроші за утеплення житла: як працюють «теплі кредити»?
11:00, 5 ноября 2018 г.

Повернути гроші за утеплення житла: як працюють «теплі кредити»?

Повернути гроші за утеплення житла: як працюють «теплі кредити»?

З початком нового опалювального сезону питання енергоефективності в оселі стає все більш актуальним. Одним із методів, як утеплити житло, не витративши багато коштів, є програма «теплих кредитів», котра дає можливість українцям зекономити на придбанні енергозберігаючого устаткування, отримавши компенсацію від держави від 20 до 40%. 

Програма «Теплі кредити» працює в Україні з 2014 року. Її розпочинали як пілотний проект, у рамках якого держава частково компенсувала вартість заміни газових котлів на твердопаливні.  Згодом програма поширилася на придбання іншого устаткування, а також енергоощадних матеріалів.

Сьогодні «теплі кредити» видають на заміну вікон, утеплення стін чи оновлення даху в будинках. Загалом у затвердженому Кабміном переліку понад 20 пунктів, на які можна оформити позику, зокрема, теплоізоляційні матеріали, твердопаливні котли, економні лампи, сонячні панелі. Усі ці заходи дозволяють енергоефективно модернізувати житло і знизити рахунки за комунальні послуги.

Оформити «теплий кредит» можуть власники приватних будинків, об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) і житлово-будівельні кооперативи (ЖБК).

Повернути гроші за утеплення житла: як працюють «теплі кредити»?, фото-1

Видають кредити у чотирьох державних банках: Ощадбанку, ПриватБанку, Укргазбанку і Укрексімбанку.

Строк позики – 3 роки, мінімальний розмір – 10 тисяч гривень, а максимальний – 50 тисяч.

Від суми обраного кредиту власникам приватних будинків держава відшкодовує до 20% вартості негазових і неелектричних котлів та 35% – енергоефективного обладнання і матеріалів.

ОСББ і ЖБК можуть отримати 40% від вартості утеплення багатоповерхового будинку загалом.

Якщо в складі ОСББ є родини-отримувачі субсидії, то держава може компенсувати до 70%.

Водночас, сума відшкодування від держави не може перевищувати 14 тисяч гривень в розрахунку на одну квартиру.

Як оформити «теплий кредит»?

Для того щоб оформити кредит, потрібно знайти необхідний товар і взяти у продавця рахунок-фактуру, який містить кількість, опис товару та запропоновану ціну.

Далі вже з рахунком потрібно звернутися в банк і подати відповідну заявку.

Власнику приватного будинку з документів знадобляться:

- паспорт;

- ідентифікаційний код;

- довідка про доходи за останні 6 місяців;

- чек-фактура з магазину;

- накладна на отримання товару;

- акт виконаних робіт (якщо проводилося встановлення металопластикових вікон або дверей, утеплення фасаду).

Банк перевірить благонадійність позичальника і постачальника, а також товар на відповідність вимогам державної програми.

Важливо знати, що для оформлення позики для ОСББ потрібна згода 2/3 мешканців. Оформленням кредиту повинен займатись голова правління, маючи із собою протокол загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку.

Якщо кредит схвалено, то позичальник має сплатити банку перший внесок обсягом 10% від суми кредиту. Далі банк перераховує всю суму вартості товару на рахунок магазину і звертається за компенсацією до Держагентства з питань енергоефективності. У підсумку сума кредиту зменшується на відсоток, який відшкодувала держава.

За даними Держенергоефективності, з листопада 2014 року до серпня 2018 року українці оформили понад 296 тис. «теплих кредитів» на суму понад 6 млрд гривень, причому їхня популярність щороку зростає.

Тільки з початку 2018 року по «теплих кредитах» з державного бюджету відшкодовано 270 млн гривень, а 19 жовтня Кабінет міністрів виділив ще 100 млн гривень на реалізацію державної програми.

У зв’язку з високим попитом на позики постійно зростає і кількість місцевих програм з енергоощадного відшкодування. Зараз в Україні діє 163 регіональні програми відшкодування за кредитами на утеплення сумою фінансування близько 150 млн гривень.

Держагентство з питань енергоефективності навіть запустило інтерактивну карту, на якій можна подивитись міста і обсяги фінансування. 

«Для кожної родини є унікальна нагода отримати подвійну, а інколи й потрійну фінансову допомогу при утепленні житла. Тож звертайтеся до мера міста чи очільника області та дізнавайтеся про додаткову підтримку», – зауважує голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

За словами експертів, енергоефективність стає помітною як на окремих прикладах, так і в масштабах держави, адже за останні 5 років споживання газу в Україні скоротилось майже на третину. 

Фахівці погоджуються, що енергоефективність кожної оселі – це інвестиція у енергонезалежність всієї держави. Таким чином, утеплюючи своє житло, українці можуть не тільки істотно економити на комунальних рахунках, а й убезпечити себе від майбутніх подорожчань енергоресурсів.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#Краматорськ #Україна #теплі_кредити #умови #вигода
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...