В Краматорську прозвітували щодо початку опалювального сезону в місті

Станом на 1 жовтня заходи з підготовки підприємств житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери міста завершено у встановлені строки. Про це під час апаратної наради виконкому Краматорської міськради повідомила начальник відділу транспорту, зв'язку та енергетики Олена Бахметьєва. 

На виконання діючих норм і правил з метою своєчасного забезпечення населення та об’єктів соціальної сфери тепловою енергією в осінньо-зимовий період виконавчим комітетом Краматорської міської ради прийнято рішення від 03.10. 2018 № 651 «Про початок опалювального періоду» з 16.10.2018.

Відповідно опалювальний сезон 2018-2019 років у місті розпочато 16.10.2018 із запуску станції ТОВ «Краматорськтеплоенерго». З огляду на існуючі погодні умови виконувалася задача першочергового забезпечення теплоносієм закладів соціальної сфери. Було запущено котельні, що опалюються без використання природного газу (управління освіти – 2 котельні твердопаливні, 2 - піролізні), а також проведено пробний запуск окремо розташованих котелень, що опалюють лише заклади освіти ( 5 котелень КВП «Краматорська тепломережа»). Враховуючи, що подача теплоносія від станції КТЕ лише на окремі соціальні об’єкти неможлива, теплоносій почали подавати по зонах опалення з урахуванням розташування будівель охорони здоров’я та закладів дошкільної освіти.

Початок опалювального періоду показав недоліки та проблемні міста. Протяжність теплових мереж ТОВ «Краматорськтеплоенерго» з кінцевим терміном експлуатації (понад 25 років ) складає 70 %, відповідно пориви при запуску теплоносія були прогнозовані. Ліквідація аварій першочергово здійснювалася на внутрішньоквартальних трубопроводах, що подають теплоносій на групу будинків, потім – на окремо розташовані. В цілому на запуск опалення споживачам ТОВ «Краматорськтеплоенерго» знадобилося 2 тижні.

Не зважаючи на укладені КВП «Краматорська тепломережа» договори с ПАТ «НАК «Нафтогаз України» про поставку газу з 01.10.2018 по 26.10.2018 і отримані ліміти на споживання природного газу для опалення споживачів 17.10.2018 ПАТ «Донецькоблгаз» зупинило подачу газу на котельні підприємства (5 котелень, що опалюють лише загальноосвітні школи, були зупинені).

Таким чином підприємства КВП «Краматорська тепломережа» та ВО «Крамкаторськміжрайтепломережа» вчасно не розпочали подачу теплоносія до систем центрального опалення через незабезпечення постачання природного газу на котельні з причини боргів перед ПАТ «Донецькоблгаз» за послуги транспортування і розподілу природного газу (КВП «Краматорська тепломережа») та НАК «Нафтогаз України» і відсутності номінацій відповідно (ВО «Краматорсьміжрайтепломережа»).

ВО «Краматорськміжрайтепломережа» - виробнича одиниця обласного комунального підприємства «Донецтьктеплокомуненерго». Укладання договорів на постачання природного газу та проведення розрахунків за спожитий природний газ входить до компетенції юридичної особи - ОКП «Донецьктеплокомуненерго», виробничі одиниці якого знаходяться майже у всіх містах області. Питання вирішується централізовано.

Щодо КВП «Краматорська тепломережа», - станом на 01.11.2018 за КВП «Краматорська тепломережа» обчислюється прострочена заборгованість за постачання природного газу, у т. ч. небаланс природного газу на загальну суму 60 352, 25 тис. грн.

Згідно із Законом України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання та водовідведення за спожиті енергоносії», КВП «Краматорська тепломережа» в червні 2018 укладено договір на реструктуризацію боргів, який був погоджений Краматорською міською радою в плані гарантування його виконання (рішення Краматорської міської ради від 23.05.2018 №38/VII-243). Підприємством відкрито спецрахунок для автоматичних відрахувань частини коштів НАК «Нафтогаз України» за спожитий раніше природний газ. З урахуванням вищенаведеного на початок опалювального періоду підприємства мало номінації на споживання природного газу.

По заборгованості перед ПАТ «Донецькоблгаз» Краматорське УГГ за послуги з розподілу природного газу, яка складає 4 177,9 тис. грн. У жовтні 2018 року зазначена заборгованість частково погашена власнимикоштамипідприємства у сумі 500 тис.грн. Станом на 01.11.2018 залишок заборгованості складає 3 677,9 тис. грн. Підприємством направлено гарантійного листа щодо її погашення до кінця поточного року (частково за рахунок льгот і субсидій, частково за рахунок коштів підприємства). Заборгованість за постачання природного газу у сумі 1 235,89 тис. грн. погашено КВП «Краматорська тепломережа» власними коштами 29.10.2018 у повному обсязі. Щодо неврегульованому небалансу природного газу, - на даний час питання залишається законодавчо неврегульованим.

В результаті часткової оплати боргу і переговорній процедурі 26.10.2018 подано газ на 5 шкільних котелень і котельню м-ну «Лазурний» (опалює 3 д/с, 2 школи , 96 будинків, 2 гуртожитки, 2 заклади охорони здоров’я), 01.11.2018 розпочато подачу газу на решту котельних підприємства.

25.10.2018 підключено 11 котельних ВО «Краматорськміжрайтепломережа», які подають теплоносій до закладів соціальної сфери.

Станом на 05.11.2018 в місті залишаються не запущеними 2 котельні ВО ОКП «Донецьктеплокомуненерго» «Краматорськміжрайтепломережі». Таким чином без теплоносія залишається 30 житлових будинків, теплопостачання яких здійснюється від зазначених котельних.

З огляду на вищенаведене можна зробити висновок, що несвоєчасна оплата мешканцями будинків послуг з централізованого опалення перш за все негативно впливає на можливість своєчасно отримувати якісний теплоносій і послугу з централізованого опалення в повному обсязі.

Борг населення перед підприємствами за спожиті послуги з централізованого опалення станом на 01.11.2018 складає:

- перед ТОВ «Краматорськтеплоенерго» - 97 млн 279,97 тис. грн.;

- перед КВП «Краматорська тепломережа» - 37 млн 220,021 тис. грн.;

- перед ВО «Краматорськміжрайтепломережа» - 47 млн 864,1 тис. грн., через що підприємства теплоене6ргетики, в свою чергу стають боржниками перед НАК «Нафтогаз України» та ПАТ «Донецькоблгаз».

Краматорськ Бахметьєва звіт сезон опалювальний підготовка
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
85 просмотров в ноябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Среди доступных, недорогих и практичных напольных покрытий ламинат и линолеум относятся к одному типу - с гладкой твердой износоустойчивой поверхностью (как вариант – с рельефным тиснением). Они декорируются примерно одинаково – обычно под натуральную деревянную доску, или под натуральный полированный камень. Если они так похожи, то у потребителя (покупателя) неизбежно возникает естественный вопрос - какое напольное покрытие купить лучше всего – ламинат ил...
Культура
С целью привлечения внимания жителей Краматорска к актуальным для украинского общества проблемам преодоления насилия в семье, противодействия торговле людьми и жестокого обращения с детьми, гендерного насилия и обеспечения равных прав женщин и мужчин, БФ «Каритас Краматорск» объявляется Фотоконкурс «Не женские» профессии, «не мужские» дела», в рамках Всеукраинской акции «16 дней против насилия». Правила участия: 1. Фотографии должны быть четкими, со сбалан...
Общество
Настоящее культурное «сокровище» Грузии, многократный победитель международных фестивалей — он влюбляет в себя зрителя с первых минут уникального шоу, вовлекая в настоящий вихрь искренних эмоций.  Ансамбль «Кутаиси» свято чтит национальные  фольклорные традиции, усиливая и приумножая их с помощью молодых и талантливых исполнителей песен и танцев. Именно этим он выгодно отличается от других грузинских коллективов, поскольку сумел органично соединить в себе...
Общество
Сегодня, 16 ноября, в связи с ремонтными работами на трубопроводе Ф 150 мм в районе интерната №3, прекращена подача воды по ряду адресов. В частности, без водоснабжения временно останутся абоненты, по адресам: - пер. Интерната: 3, 5, 7, 9; - ул. Дружбы: 28, 30, 32, 34; - ул. Я. Мудрого: 28, 32, 24; - ул. Героев Украины: 19, 23, 25; - ул. Катеринича 34; - Интернат № 3. Администрация КПП «Краматорский водоканал»  приносит свои извинения за временные неудобст...
Общество
Сегодня, 16 ноября, в период с 14:00 до 14:30 на территории Краматорска будет проводиться плановая проверка системы оповещения с включением электросирен. Управление по вопросам гражданской защиты Краматорского городского совета просит горожан соблюдать спокойствие и не поддаваться панике, а также донести вышеизложенную информацию до родных и знакомых.
Общество
В течение минувших суток сепаратисты 16 раз открывали огонь по позициям Вооруженных сил Украины, 2 украинских военнослужащих получили ранения. Об этом сообщает пресс-центр штаба операции Объединенных сил. Так, незаконные вооруженные формирования обстреливали украинские позиции в районах населенных пунктов Станица Луганская, Малиновое, Вольное, Шумы, Южное, Авдеевка, Пески, Марьинка, Славное, Павлополь, Водяное и Широкино. При этом противник 8 раз применил...
Общество
Следователь Краматорского отдела полиции Игорь Рискаленко расследует уголовные правонарушения связанные с несоблюдением Правил дорожного движения в которых участники аварии получили телесные повреждения или погибли. Правоохранитель привел статистику, связанную со своей профессиональной деятельностью. Об этом сообщает пресс-служба Краматорского ОП. «С начала 2018 года в Краматорске произошло 115 дорожно-транспортных происшествий с пострадавшими, в которых 1...
Общество
Команды всех высших учебных заведений Краматорска приняли участие в ярком шоу «СтудДия 2018», где соревновались за звание лучших артистических талантов. Вчера в ДКиТ «НКМЗ» состоялось ежегодное праздничное событие, приуроченное ко Дню студента. Прежде всего, представители краматорского самоуправления и Донецкой ОГА отметили лучших студентов города, которые вносят значительный вклад в культурное развитие Краматорска. «Я очень рад, что сегодня в зале чувству...
Власть
В рамках рабочей поездки председатель Донецкой ОГА Александр Куц и Краматорский городской голова Андрей Панков посетили новую модернизированную 3-х агрегатную тяговую подстанцию, которая обеспечивает работу муниципального электротранспорта. Проект «Модернизация тяговой подстанции электротранспорта города Краматорска» реализуется с 2015 года в рамках Программы Европейского Союза «Соглашение мэров - Демонстрационные проекты». Так, в конце ноября 2016 года бы...