В Краматорську прозвітували щодо початку опалювального сезону в місті

Станом на 1 жовтня заходи з підготовки підприємств житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери міста завершено у встановлені строки. Про це під час апаратної наради виконкому Краматорської міськради повідомила начальник відділу транспорту, зв'язку та енергетики Олена Бахметьєва. 

На виконання діючих норм і правил з метою своєчасного забезпечення населення та об’єктів соціальної сфери тепловою енергією в осінньо-зимовий період виконавчим комітетом Краматорської міської ради прийнято рішення від 03.10. 2018 № 651 «Про початок опалювального періоду» з 16.10.2018.

Відповідно опалювальний сезон 2018-2019 років у місті розпочато 16.10.2018 із запуску станції ТОВ «Краматорськтеплоенерго». З огляду на існуючі погодні умови виконувалася задача першочергового забезпечення теплоносієм закладів соціальної сфери. Було запущено котельні, що опалюються без використання природного газу (управління освіти – 2 котельні твердопаливні, 2 - піролізні), а також проведено пробний запуск окремо розташованих котелень, що опалюють лише заклади освіти ( 5 котелень КВП «Краматорська тепломережа»). Враховуючи, що подача теплоносія від станції КТЕ лише на окремі соціальні об’єкти неможлива, теплоносій почали подавати по зонах опалення з урахуванням розташування будівель охорони здоров’я та закладів дошкільної освіти.

Початок опалювального періоду показав недоліки та проблемні міста. Протяжність теплових мереж ТОВ «Краматорськтеплоенерго» з кінцевим терміном експлуатації (понад 25 років ) складає 70 %, відповідно пориви при запуску теплоносія були прогнозовані. Ліквідація аварій першочергово здійснювалася на внутрішньоквартальних трубопроводах, що подають теплоносій на групу будинків, потім – на окремо розташовані. В цілому на запуск опалення споживачам ТОВ «Краматорськтеплоенерго» знадобилося 2 тижні.

Не зважаючи на укладені КВП «Краматорська тепломережа» договори с ПАТ «НАК «Нафтогаз України» про поставку газу з 01.10.2018 по 26.10.2018 і отримані ліміти на споживання природного газу для опалення споживачів 17.10.2018 ПАТ «Донецькоблгаз» зупинило подачу газу на котельні підприємства (5 котелень, що опалюють лише загальноосвітні школи, були зупинені).

Таким чином підприємства КВП «Краматорська тепломережа» та ВО «Крамкаторськміжрайтепломережа» вчасно не розпочали подачу теплоносія до систем центрального опалення через незабезпечення постачання природного газу на котельні з причини боргів перед ПАТ «Донецькоблгаз» за послуги транспортування і розподілу природного газу (КВП «Краматорська тепломережа») та НАК «Нафтогаз України» і відсутності номінацій відповідно (ВО «Краматорсьміжрайтепломережа»).

ВО «Краматорськміжрайтепломережа» - виробнича одиниця обласного комунального підприємства «Донецтьктеплокомуненерго». Укладання договорів на постачання природного газу та проведення розрахунків за спожитий природний газ входить до компетенції юридичної особи - ОКП «Донецьктеплокомуненерго», виробничі одиниці якого знаходяться майже у всіх містах області. Питання вирішується централізовано.

Щодо КВП «Краматорська тепломережа», - станом на 01.11.2018 за КВП «Краматорська тепломережа» обчислюється прострочена заборгованість за постачання природного газу, у т. ч. небаланс природного газу на загальну суму 60 352, 25 тис. грн.

Згідно із Законом України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання та водовідведення за спожиті енергоносії», КВП «Краматорська тепломережа» в червні 2018 укладено договір на реструктуризацію боргів, який був погоджений Краматорською міською радою в плані гарантування його виконання (рішення Краматорської міської ради від 23.05.2018 №38/VII-243). Підприємством відкрито спецрахунок для автоматичних відрахувань частини коштів НАК «Нафтогаз України» за спожитий раніше природний газ. З урахуванням вищенаведеного на початок опалювального періоду підприємства мало номінації на споживання природного газу.

По заборгованості перед ПАТ «Донецькоблгаз» Краматорське УГГ за послуги з розподілу природного газу, яка складає 4 177,9 тис. грн. У жовтні 2018 року зазначена заборгованість частково погашена власнимикоштамипідприємства у сумі 500 тис.грн. Станом на 01.11.2018 залишок заборгованості складає 3 677,9 тис. грн. Підприємством направлено гарантійного листа щодо її погашення до кінця поточного року (частково за рахунок льгот і субсидій, частково за рахунок коштів підприємства). Заборгованість за постачання природного газу у сумі 1 235,89 тис. грн. погашено КВП «Краматорська тепломережа» власними коштами 29.10.2018 у повному обсязі. Щодо неврегульованому небалансу природного газу, - на даний час питання залишається законодавчо неврегульованим.

В результаті часткової оплати боргу і переговорній процедурі 26.10.2018 подано газ на 5 шкільних котелень і котельню м-ну «Лазурний» (опалює 3 д/с, 2 школи , 96 будинків, 2 гуртожитки, 2 заклади охорони здоров’я), 01.11.2018 розпочато подачу газу на решту котельних підприємства.

25.10.2018 підключено 11 котельних ВО «Краматорськміжрайтепломережа», які подають теплоносій до закладів соціальної сфери.

Станом на 05.11.2018 в місті залишаються не запущеними 2 котельні ВО ОКП «Донецьктеплокомуненерго» «Краматорськміжрайтепломережі». Таким чином без теплоносія залишається 30 житлових будинків, теплопостачання яких здійснюється від зазначених котельних.

З огляду на вищенаведене можна зробити висновок, що несвоєчасна оплата мешканцями будинків послуг з централізованого опалення перш за все негативно впливає на можливість своєчасно отримувати якісний теплоносій і послугу з централізованого опалення в повному обсязі.

Борг населення перед підприємствами за спожиті послуги з централізованого опалення станом на 01.11.2018 складає:

- перед ТОВ «Краматорськтеплоенерго» - 97 млн 279,97 тис. грн.;

- перед КВП «Краматорська тепломережа» - 37 млн 220,021 тис. грн.;

- перед ВО «Краматорськміжрайтепломережа» - 47 млн 864,1 тис. грн., через що підприємства теплоене6ргетики, в свою чергу стають боржниками перед НАК «Нафтогаз України» та ПАТ «Донецькоблгаз».

Краматорськ Бахметьєва звіт сезон опалювальний підготовка
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
12 окружных избирательных комиссий в Донецкой области находятся под охраной полиции с начала первого этапа выборов. Завтра, 19 апреля, сотрудники полиции возьмут под охрану все избирательные участки. На участках круглосуточно будут дежурить более 2400 сотрудников полиции. Полицейские будут обеспечивать сохранение избирательных бюллетеней, фиксировать и пресекать все нарушения во время выборов. С начала избирательной кампании в полицию Донетчины поступило 7...
Новости компаний
16 апреля Президент благотворительного Фонда Борис Колесников встретился в Краматорске с призерами регионального этапа всеукраинской школьной олимпиады по географии, химии, математике, английскому языку и физике. Они обсудили особенности нынешнего учебного процесса, мотивацию к изучению отдельных предметов, а также актуальность и престижность будущей профессии. Борис Колесников сделал акцент на значительном спросе на технические специальности с обязательн...
Общество
Отдел транспорта, связи и энергетики Краматорского городского совета сообщает, что 20 апреля тестовом режиме начнут свое движение первые в городе парные кольцевые троллейбусные маршруты №8а и №8б. Они будут двигаться навстречу друг другу по следующим улицам города: м-н Лазурный (маг. Илан) - ул. Беляева - ул. Быкова - ул. Хабаровская - ул. Беляева - ул. Софиевская - ул. Мостовая - ул. Днепровская - ул.О. Тихого - ЭМСС- ул. О.Тихого - ул. Маяковского - ул....
Общество
К концу апреля в Украине ожидается теплая погода, однако уже в мае возможны новые заморозки. Об этом ТСН рассказала синоптик Укргидрометцентра Наталья Голеня. По ее словам, непогода, бушующая над Украиной в последние дни, близится к завершению и уже на выходных и в начале следующей недели погода улучшится. В частности, ожидается потепление до +15 градусов. Синоптик также рассказала, что уже после 23 апреля потепление доберется до +20 градусов на западе Укр...
Общество
В частности запретила продавать в Украину нефть, бензин и уголь. Об этом заявил премьер-министр РФ Дмитрий Медведев, передают "РИА Новости". С 1 июня нефтепродукты будут ввозить только по специальным разрешениям. "Также расширяем запрет на ввоз в Россию отдельных видов товаров. Речь идет об украинской продукции машиностроения, легкой промышленности, металлообработки. Ее стоимость за прошлый год составила почти $250 миллионов", - подчеркнул Дмитрий Медведев...
Общество
Сегодня на стихийной свалке возле кинотеатра «Родина» сотрудниками КАТП начата уборка использованных шприцев. Утилизацией опасных отходов, будут заниматься харьковские специалисты. Как рассказал директор КАТП Виктор Мысник, суть технологии заключается в следующем: шприц - это опасный отход, и его утилизация лицензируется Министерством экологии. «У нашего предприятия заключен договор с лицензированной фирмой «Харьков-ЭКО», которая принимает опасные отходы....
Общество
В Краматорске состоялся круглый стол «Украинское сопротивление. 5 лет российской агрессии - 5 лет борьбы». Мероприятие было инициировано Донецкой облгосадминистрацией при поддержке Службы безопасности Украины, Украинского института национальной памяти и общественного сектора. В нем приняли участие директор департамента информационной и внутренней политики Наталья Чукова, представители СБУ, Министерства информационной политики, общественные активисты, волон...
Общество
LifeStyle 24 предлагает 7 туристических маршрутов, которые непременно нужно посетить. 1. Крокусы (шафран Гейфеля) расцветают первыми на склонах украинских Карпат. Больше всего их растет в селе Колочаве Межгорского района Закарпатской области, недалеко от озера Синевир. Эти цветы относятся к краснокнижным и срывать их запрещено. Как говорят, эта территория – одно из главных экологически чистых мест в Украине. Когда ехать: цветут эти удивительные растения с...
Общество
Благотворительный фонд «Каритас Краматорск» объявляет конкурс микрогрантов для громад, оказавшихся в зоне вооруженного конфликта, внутренне перемещенных лиц и громад, которые приняли переселенцев. Цель конкурса - поддержка громад, пострадавших от вооруженного конфликта на Востоке Украины, содействие адаптации внутренне перемещенных лиц в новых жизненных обстоятельствах, создание благоприятных условий для интеграции внутренне перемещенных лиц в местные гром...