В Краматорську прозвітували щодо початку опалювального сезону в місті

Станом на 1 жовтня заходи з підготовки підприємств житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери міста завершено у встановлені строки. Про це під час апаратної наради виконкому Краматорської міськради повідомила начальник відділу транспорту, зв'язку та енергетики Олена Бахметьєва. 

На виконання діючих норм і правил з метою своєчасного забезпечення населення та об’єктів соціальної сфери тепловою енергією в осінньо-зимовий період виконавчим комітетом Краматорської міської ради прийнято рішення від 03.10. 2018 № 651 «Про початок опалювального періоду» з 16.10.2018.

Відповідно опалювальний сезон 2018-2019 років у місті розпочато 16.10.2018 із запуску станції ТОВ «Краматорськтеплоенерго». З огляду на існуючі погодні умови виконувалася задача першочергового забезпечення теплоносієм закладів соціальної сфери. Було запущено котельні, що опалюються без використання природного газу (управління освіти – 2 котельні твердопаливні, 2 - піролізні), а також проведено пробний запуск окремо розташованих котелень, що опалюють лише заклади освіти ( 5 котелень КВП «Краматорська тепломережа»). Враховуючи, що подача теплоносія від станції КТЕ лише на окремі соціальні об’єкти неможлива, теплоносій почали подавати по зонах опалення з урахуванням розташування будівель охорони здоров’я та закладів дошкільної освіти.

Початок опалювального періоду показав недоліки та проблемні міста. Протяжність теплових мереж ТОВ «Краматорськтеплоенерго» з кінцевим терміном експлуатації (понад 25 років ) складає 70 %, відповідно пориви при запуску теплоносія були прогнозовані. Ліквідація аварій першочергово здійснювалася на внутрішньоквартальних трубопроводах, що подають теплоносій на групу будинків, потім – на окремо розташовані. В цілому на запуск опалення споживачам ТОВ «Краматорськтеплоенерго» знадобилося 2 тижні.

Не зважаючи на укладені КВП «Краматорська тепломережа» договори с ПАТ «НАК «Нафтогаз України» про поставку газу з 01.10.2018 по 26.10.2018 і отримані ліміти на споживання природного газу для опалення споживачів 17.10.2018 ПАТ «Донецькоблгаз» зупинило подачу газу на котельні підприємства (5 котелень, що опалюють лише загальноосвітні школи, були зупинені).

Таким чином підприємства КВП «Краматорська тепломережа» та ВО «Крамкаторськміжрайтепломережа» вчасно не розпочали подачу теплоносія до систем центрального опалення через незабезпечення постачання природного газу на котельні з причини боргів перед ПАТ «Донецькоблгаз» за послуги транспортування і розподілу природного газу (КВП «Краматорська тепломережа») та НАК «Нафтогаз України» і відсутності номінацій відповідно (ВО «Краматорсьміжрайтепломережа»).

ВО «Краматорськміжрайтепломережа» - виробнича одиниця обласного комунального підприємства «Донецтьктеплокомуненерго». Укладання договорів на постачання природного газу та проведення розрахунків за спожитий природний газ входить до компетенції юридичної особи - ОКП «Донецьктеплокомуненерго», виробничі одиниці якого знаходяться майже у всіх містах області. Питання вирішується централізовано.

Щодо КВП «Краматорська тепломережа», - станом на 01.11.2018 за КВП «Краматорська тепломережа» обчислюється прострочена заборгованість за постачання природного газу, у т. ч. небаланс природного газу на загальну суму 60 352, 25 тис. грн.

Згідно із Законом України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання та водовідведення за спожиті енергоносії», КВП «Краматорська тепломережа» в червні 2018 укладено договір на реструктуризацію боргів, який був погоджений Краматорською міською радою в плані гарантування його виконання (рішення Краматорської міської ради від 23.05.2018 №38/VII-243). Підприємством відкрито спецрахунок для автоматичних відрахувань частини коштів НАК «Нафтогаз України» за спожитий раніше природний газ. З урахуванням вищенаведеного на початок опалювального періоду підприємства мало номінації на споживання природного газу.

По заборгованості перед ПАТ «Донецькоблгаз» Краматорське УГГ за послуги з розподілу природного газу, яка складає 4 177,9 тис. грн. У жовтні 2018 року зазначена заборгованість частково погашена власнимикоштамипідприємства у сумі 500 тис.грн. Станом на 01.11.2018 залишок заборгованості складає 3 677,9 тис. грн. Підприємством направлено гарантійного листа щодо її погашення до кінця поточного року (частково за рахунок льгот і субсидій, частково за рахунок коштів підприємства). Заборгованість за постачання природного газу у сумі 1 235,89 тис. грн. погашено КВП «Краматорська тепломережа» власними коштами 29.10.2018 у повному обсязі. Щодо неврегульованому небалансу природного газу, - на даний час питання залишається законодавчо неврегульованим.

В результаті часткової оплати боргу і переговорній процедурі 26.10.2018 подано газ на 5 шкільних котелень і котельню м-ну «Лазурний» (опалює 3 д/с, 2 школи , 96 будинків, 2 гуртожитки, 2 заклади охорони здоров’я), 01.11.2018 розпочато подачу газу на решту котельних підприємства.

25.10.2018 підключено 11 котельних ВО «Краматорськміжрайтепломережа», які подають теплоносій до закладів соціальної сфери.

Станом на 05.11.2018 в місті залишаються не запущеними 2 котельні ВО ОКП «Донецьктеплокомуненерго» «Краматорськміжрайтепломережі». Таким чином без теплоносія залишається 30 житлових будинків, теплопостачання яких здійснюється від зазначених котельних.

З огляду на вищенаведене можна зробити висновок, що несвоєчасна оплата мешканцями будинків послуг з централізованого опалення перш за все негативно впливає на можливість своєчасно отримувати якісний теплоносій і послугу з централізованого опалення в повному обсязі.

Борг населення перед підприємствами за спожиті послуги з централізованого опалення станом на 01.11.2018 складає:

- перед ТОВ «Краматорськтеплоенерго» - 97 млн 279,97 тис. грн.;

- перед КВП «Краматорська тепломережа» - 37 млн 220,021 тис. грн.;

- перед ВО «Краматорськміжрайтепломережа» - 47 млн 864,1 тис. грн., через що підприємства теплоене6ргетики, в свою чергу стають боржниками перед НАК «Нафтогаз України» та ПАТ «Донецькоблгаз».

Краматорськ Бахметьєва звіт сезон опалювальний підготовка
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Общество
В Кабинете министров объяснили, куда обязательно нужно будет надевать маску или респиратор с 6 апреля. Разъяснение опубликовали на сайте правительства. В постановлении № 211 сказано, что во всех общественных местах надо быть в маске. Общественное место - часть любого сооружения, которая доступна или открыта для населения, в том числе за плату. Таким образом, маску нужно надевать в таких местах: подъезды; подземные переходы; стадионы; парки; скверы; детские...
Происшествия
Попередньо встановлено, що 5 – річний малюк обпершись на москітну сітку вікна випав з 2-го поверху. Постраждалого хлопчика госпіталізовано. До Краматорського відділу поліції звернувся лікар ДТМО з повідомленням про те, що до лікарні був доставлений хлопчик в тяжкому стані, який травмувався внаслідок падіння з висоти. Поліцейськіф з’ясували, що хлопчик знаходився в дитячій кімнаті. Поки мати відволіклась малюк оперся на москітну сітку, яка не витримала його...
Общество
В Украине без соблюдения жестких карантинных мер пик заболеваемости Covid-19 может начаться с 14-15 апреля. Об этом на брифинге заявил заместитель министра здравоохранения Виктор Ляшко. "Если мы не предпримем более жестких ограничительных карантинных мероприятий, то можем ожидать пика заболеваемости уже с 14-15 апреля. Это может привести к большому массовому поступления больных, тяжелых больных в лечебные учреждения и привести к большому количеству негатив...
Общество
С понедельника, 6 апреля, в Украине усиливаются профилактические меры по противодействию распространения коронавируса. В своем Telegram-канале полицейские Донецкой области рассказали, как будут следить за соблюдением правил. В частности, теперь полицейские будут контролировать самоизоляцию граждан и патрулировать места отдыха – парки, скверы и побережья. На улице вышли увеличенные наряды. Также правоохранители будут сопровождать организованные группы людей...
Общество
"Укрпочта" предлагает доставку выплат и товаров на дом. Об этом заявил министр инфраструктуры Владислав Криклий, сообщается на Правительственном портале. "Укрпочта" во время карантина стабильно работает и предлагает обновленные услуги. Почтальоны доставляют пенсии, соцвыплаты, лекарства, продуктовые товары домой. Укрпочта делает все, чтобы люди почтенного возраста меньше подвергались опасности заболевания коронавирусом, чтобы наши родные оставались дома",...
Происшествия
Аварії сталися у вечірній час з інтервалом в одну годину. За обома фактами відкриті кримінальні провадження. Поліція закликає водіїв бути уважними. 3 квітня близько 17.00 до Краматорського відділу поліції надійшло повідомлення зі служби 102 про те, що по вулиці Дніпровській сталася дорожньо-транспортна пригода. Слідство встановило, що 44-річний водій автомобілю «Audi A4» рухаючись по вулиці Дніпровській скоїв зіткнення з автомобілем «ВАЗ 21043», який перес...
Общество
Служба безопасности Украины прекратила деятельность двух нелегальных игровых заведений в Краматорске, - сообщает пресс-центр СБУ. По данным следствия, оба подпольных зала принадлежали одному из главарей местных криминальных кругов.  Установлено, что нелегальные заведения действовали с соблюдением условий конспирации: были оснащены камерами видеонаблюдения, работали без рекламы под видом спортивного покерного и интернет-клубов. Кроме того попасть в казино к...
Общество
За даними ЦГЗ, станом на 10:00 4 квітня в Україні 1096 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 28 летальних, 23 пацієнти одужало. За добу було зафіксовано 154 нові випадки. Наразі коронавірусна хвороба виявлена: ▪️Вінницька область — 66 випадків;▪️Волинська область — 17 випадків;▪️Дніпропетровська область — 14 випадків;▪️Донецька область — 8 випадків;▪️Житомирська область — 9 випадків;▪️Закарпатська область — 24 випадки;▪️Запорізька область — 28...
Общество
Кабинет Министров Украины внес изменения в ранее установленные правила выполнения пассажирских перевозок в условиях карантина. Пресс-служба Краматорского горсовета в пятницу, 3 апреля, на странице в Фейсбук сообщила о новых правилах пассажирских перевозок: "Изменения в работе общественного транспорта - перевозить можно больше пассажиров, но только при наличии специального билета. Кабинет Министров вносит изменения в ранее установленные правила осуществлени...