• Головна
  • На Донеччині поліція цьогоріч розкрила 50% злочинів по викраденню автомобілів
Поради водіям
12:00, 10 листопада 2018 р.

На Донеччині поліція цьогоріч розкрила 50% злочинів по викраденню автомобілів

Поради водіям
На Донеччині поліція цьогоріч розкрила 50% злочинів по викраденню автомобілів

55 транспортних засобів розшуковці вже повернули законним власникам. Які машини найбільше цікавлять злочинців, як поліція розкриває угони, вчинені на окупованій території та які засоби захисту автомобіля від викрадення найбільш дієві, розповідає оперуповноважений карного розшуку поліції Донецької області Станіслав Бондаренко.

Впродовж 10 місяців в Донецькій області, в тому числі на тимчасово окупованій території, зареєстровано 182 викрадення автомототранспорту. На сьогодні розкрито 86 таких злочинів, тобто кожен другий угон. Більше сотні угонщиків притягнені до кримінальної відповідальності.

Найбільшим «попитом» серед викрадачів прифронтового регіону користуються автівки радянських марок та мопеди іноземного виробництва. Зазвичай старі «жигулі» крадуть, щоб розібрати на деталі, які легко продати.

Авто, припарковане на узбіччі вулиці, а також у дворах багатоповерхівок та приватних будинків, -найкраща приманка для злочинців. «Улюблений» час угонщиків – з півночі до 4 години ранку.

Нерідко автовласники самі полегшують завдання зловмисникам - залишають автівки відкритими або не встановлюють жодний засіб захисту. Третина всіх викрадень відбувається шляхом вільного доступу у салон транспортного засобу.YVhZvkRW.jpg

Так, у Маріуполі двоє зловмисників полювали на автівки, залишені на ніч під під’їздом. Обирали машини без сигналізації, зламували викруткою – ані слідів, ані свідків не було. Щоб розкрити злочин, оперативники встановили всіх осіб, які могли перебувати в цьому кварталі у цей час та перевірили кожного, а це понад 50 громадян. Підозрюваних затримали в їх гаражі під час перефарбування щойно викраденого ВАЗу. Авто повернено власнику.

Чверть всіх угонів скоєна на окупованій території

Кожне четверте повідомлення про викрадення автомобілю надходить до поліції Донецької області від жителів тимчасово окупованої території, які не дочекалися допомоги від тамтешніх «органів». З початку року зареєстровано 38 угонів, скоєних на окупованій території, в тому числі – учасниками незаконних збройних формувань.

Деякі з них, незважаючи на відсутність доступу до місця скоєння злочину, вже розкриті. Так, встановлені особи бойовиків, які в Донецьку розстріляли чоловіка та забрали його автомобіль. Двоє виявилися громадянами РФ, інший раніше судимий місцевий житель, усім заочно оголошено про підозру.

Як вдається? Зараз вже напрацьований алгоритм дій з документування злочинів, вчинених за лінією розмежування. Знаходимо свідків, зараз є багато можливостей опитати громадян дистанційно, перевіряємо гігабайти інформації, це потребує великої аналітичної роботи.

Криміналітет віддає перевагу крадіжкам із вимаганням

Однак угони – не найбільш розповсюджений вид злочинів, де предметом є автотранспорт. Сьогодні злочинці віддають перевагу крадіжкам з автомобілів, поєднаним з вандалізмом та вимаганням. Викрадають колеса, акумулятори, техніку, гроші та документи. Лише у Маріуполі таких випадків в середньому два на день. Буває, що документи при цьому цинічно продають їх же власникам за кругленькі суми – до 3 тисяч гривень.

Поліція протидіє розкраданням – відпрацьовує раніше судимих осіб, перевіряє ринок збуту «беушних» деталей, речей. На сьогодні вдається розкривати понад 30% таких злочинів та повертати громадянам їх майно.

Так, в Краматорську затримані дві групи «сканувальників» - викрадачів, які зламували престижні автомобілі за допомоги «електронної відмички» та грабували. Учасники одного угрупування ховалися після «справ» на окупованій території.

Іншу групу, яку очолював колишній «смотрящий» за містом, вдалося «взяти», влаштувавши засідку. Вони не тільки забирали з авто все цінне, але й вимагали у потерпілих гроші за повернення їхніх документів.

Як захистити своє авто?

Вкрасти автівку – справа кількох хвилин. Найголовніша порада – не залишайте його без нагляду, а тим більш відкритим навіть «на хвилинку».

Не паркуйте автомобіль в неосвітлених місцях, користуйтеся стоянками з охороною.

Сьогодні звичайна світлова та звукова сигналізація не зупинить автовикрадача, але відлякує вандалів і крадіїв. Найбільш ефективна – комплексна система, коли використовуються одночасно декілька рівнів захисту (механічний, електронний).

kOKD27O4.jpg

kOKD27O4.jpg

lEV9nTvc.jpg

lEV9nTvc.jpg

5CPPu7BI.jpg

5CPPu7BI.jpg

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Краматорськ #поліція #злочини #авто #викрадення #розкриття #статистика
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...