• Головна
  • Світова преса: Україна - не лише жертва військової агресії РФ, а й сцена найбільшої гуманітарної катастрофи в Європі
13:00, 19 листопада 2018 р.

Світова преса: Україна - не лише жертва військової агресії РФ, а й сцена найбільшої гуманітарної катастрофи в Європі

Світова преса: Україна - не лише жертва військової агресії РФ, а й сцена найбільшої гуманітарної катастрофи в Європі

Італійський часопис «La Repubblica» розмістив інтерв’ю з главою Української греко-католицької церкви Святославом Шевчуком. Британська газета «The Independent» пише про ситуацію в українському православ’ї у світлі набуття автокефалії Українською православною церквою. Американське видання «The Washington Post» заторкує питання заповнення порожніх місць у населених пунктах України після повалень пам’ятників радянської доби.

Італійський часопис «La Repubblica» друкує інтерв’ю з головою Української греко-католицької церкви Святославом Шевчуком, якe має назву «Ми жертви військової агресії з боку Російської Федерації».

Шевчук у бесіді з журналістом римського видання насампочаток зазначає, що з 2014 року Україна зазнає нападів з боку Росії: все почалося з анексії Російською Федерацією українського Кримського півострова, після чого Москва вдерлась до частин сходу України.

Душпастир українських греко-католиків каже, що попри численні угоди щодо припинення вогню у зоні конфлікту, жодного реального і довготермінового перемир’я на Донбасі встановлено не було. Кожен новий день несе з собою повідомлення про нові жертви не лише у лавах українського війська, а й поміж місцевого цивільного населення.

За словами Святослава Шевчука, воєнна зона на Донбасі нині постає однією з найзамінованіших територій у світі. Сотні тисяч дітей на щодень зазнають загрози контакту з вибухонебезпечними пристроями і речовинами. У ході війни з Росією, Україна втратила 8% своєї території і 25% економічного та промислового потенціалу.

La Repubblica наводить слова Шевчука, який каже, що на окупованих проросійськими бойовиками теренах Донбасу вирує справжня гуманітарна катастрофа, бо ж на цій невеликій території перебуває майже 4 мільйони цивільних осіб, які опинилисяі у горнилі військового конфлікту.

Гуманітарні допомогові агенції не мають доступу до цих районів, а відтак, не можуть доправити туди все необхідне. На додаток до гуманітарної катастрофи, за словами Шевчука, на утримуваних сепаратистами теренах сходу України, вибухає ще й екологічне лихо, бо ж химікати з вугледобувних шахт регіону потрапляють до питної води. Місцеве населення постає перед цілковитою загрозою браку чистої води.

На думку глави УГКЦ, Україна у цьому випадку не лише є жертвою російської військової агресії, а й постає сценою найбільшої гуманітарної катастрофи в Європі з часів Другої світової війни.

Але, що дошкуляє українцям у цій ситуації дедалі більше, це те, що ця війна вже зветься «забутою», тому що про цей конфлікт вже не так часто згадують, так само як і поступово приділяють менше уваги проблемі гуманітарної катастрофи на окупованих теренах Донбасу.

Новини про Україну вже не досягають у своїй масі Західної Європи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #РФ #агресія #священик #інтерв'ю
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...