В Краматорську відкрилась виставка «Донбас»: переPROчитання образу»

В Краматорську відкрилась виставка «Донбас»: переPROчитання образу»

В Краматорську за участі заступника голови Донецької облдержадміністрації Ігоря Стокоза та представника Українського інституту національної пам’яті Ігоря Карєтнікова відбулось відкриття виставки «Донбас»: переPROчитання образу».

Виставка розташована у приміщенні музею Донбаської державної машинобудівної академії, розповідає про найважливіші моменти історії Донецької області – від часів заселення степу кочівниками до подій 21 сторіччя, повідомляє прес-служба ДонОДА.

«Існують міфи, нібито Донеччина – це якийсь окремий регіон. Це не так. Історія доводить, що саме тут українська нація гартувалась сотні років, проявляючи себе з найкращої сторони у найбільш важкі часи. Зараз ми переживаємо часи, коли потрібно боронити власну землю. Ця виставка допомагає зрозуміти, що Україна тут була, є і буде завжди», - підкреслив Ігор Стокоз.

Ігор Карєтніков провів для студентів імпровізовану екскурсію, під час якої акцентував увагу на подіях, що відбувались у Донецькій області протягом останніх ста років і про які занадто мало інформації винесено на широкий загал.

Він розповів молоді про діяльність підпільників ОУН у Маріуполі, Сталіно та інших містах, національно-визвольний рух на початку 20 сторіччя, робочі повстання за часів радянської влади та інші цікаві історії, які допомагають краще розуміти історичні процеси, які проходили у цьому регіоні.

За декілька днів ця виставка буде передана до інших міст Донецької та Луганської областей, у подальшому планується проводити подібні заходи частіше.

Краматорск выставка Донетчина ДонОГА
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии