• Головна
  • До уваги споживачів Краматорська, які одержують житлову субсидію!
11:13, 1 березня 2019 р.

До уваги споживачів Краматорська, які одержують житлову субсидію!

До уваги споживачів Краматорська, які одержують житлову субсидію!

28 лютого у виконавчому комітеті Краматорської міської ради під головуванням заступника міського голови Сергія Боєвського, за участі керівників комунальних підприємств та установ, представників АТ “Ощадбанк”, Пенсійного фонду, управління праці та соціального захисту населення, керівників ОСББ відбулася робоча нарада з питань монетизації субсидій.

27 грудня 2018 року Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову № 1176 “Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі”, яка передбачає, що тим субсидіантам, які вперше звернулися за житловою субсидією з 01.01.2019 року, виплата зазначених житлових субсидій здійснюватиметься шляхом перерахування коштів АТ “Ощадбанк” з рахунка для виплати житлової субсидії на рахунки управляючої компанії чи ОСББ, комунальних підприємств та виконавців комунальних послуг. Крім того, зекономлені кошти субсидіанти зможуть отримати після 1 червня поточного року готівкою.

Тобто, припустимо, що громадянину призначено житлову субсидію на холодну воду у розмірі 200 грн., на електроенергію - 150 грн., опалення - 900 грн.У лютому у квитанції за комунальні послуги зазначено, що субсидіант спожив води на 250 грн., електроенергії на 130 грн., опалення - 1300 грн. Паралельно споживач має отримати СМС-повідомлення, де буде вказано, що він має сплатити у зручний для себе спосіб 50 грн. за холодну воду (250 грн. в рахунку-200 грн. субсидії=50 грн. до сплати), за електроенергію споживач не має сплачувати нічого (150 грн. субсидії-130 грн. за фактично спожиту електроенергії=20 грн. економії, що накопичуються на рахунку субсидіанта) та 400 грн. за опалення (1300 грн. за рахунком-900 грн. субсидії=400 грн. до сплати).

Після закінчення опалювального сезону суми невикористаних коштів, які утворилися станом на 1 червня (починаючи з 1 січня 2019 року), будуть перераховуватися з рахунка для виплати житлових субсидій на поточні рахунки одержувачів житлової субсидії в АТ “Ощадбанк”, про що Ощадбанк інформує одержувачів субсидії шляхом надсилання СМС-повідомлень. Щоб отримати зекономлені кошти, потрібно звернутися у будь-яке відділення АТ “Ощадбанк” у місті Краматорську, надати паспорт та ідентифікаційний код для підтвердження особи. Заощадженими коштами одержувач субсидії зможе скористатися на свій розсуд.

Тим громадянам, які були отримувачами житлових субсидій до 31.12.2018 року відтепер субсидії надходитимуть у готівковій формі, що зазначено у постанові Кабінету Міністрів України № 62 від 6 лютого 2019 року “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”.

Тобто, пенсіонери-субсидіанти із березня місяця поточного року отримуватимуть нараховану суму субсидії у вигляді готівки разом із пенсією. Тим пенсіонерам, які отримують пенсію на картку будь-якого банку, так само на картку надходитиме і субсидія. Ті пенсіонери, що отримують пенсію у поштових відділеннях, там же й будуть отримувати субсидію.

Працездатним отримувачам субсидії необхідно на сайті АТ “Ощадбанк” у розділі монетизації субсидій заповнити реєстраційну форму для фізичних осіб-субсидіантів та вказати відділення АТ “Ощадбанк”, яке вам зручно відвідати та час, у який ви бажаєте це зробити задля отримання субсидії.Або звернутися за тел. 0800 210 800 до контакт-центру АТ “Ощадбанк” та зареєструватися за допомогою оператора.

У зазначений вами час у відділенні за допомогою внутрішньої системи грошових переказів “Швидка копійка” ви отримаєте свою монетизовану субсидію. За бажанням, при першому отриманні субсидії ви можете відкрити в АТ “Ощадбанк” соціальний рахунок та картку, на які, в подальшому, й будете отримувати субсидію. Працездатним отримувачам житлових субсидій за отриманням коштів необхідно звертатися до відділень АТ “Ощадбанк” після 12 березня 2019 року. 

Сплата комунальних послуг є обов’язковою, адже при наявності заборгованості терміном понад 1 місяць, на наступний період не призначається.

У разі отримання інформації про наявність простроченої понад місяць заборгованості житлова субсидія може бути призначена з початку неопалювального (опалювального) сезону за умови документального підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку та надання ухвали про відкриття провадження у справі протягом двох місяців з початку такого сезону.

В іншому випадку субсидія призначається з місяця, наступного за тим, в якому до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення надійшло документальне підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку.

Для тих громадян, хто вперше звертатиметься за призначенням житлової субсидії - для її оформлення однією з умов є наявність мобільного телефону.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Краматорск #субсидия #горсовет
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...