• Головна
  • До уваги фізичних осіб - власників переобладнаних транспортних засобів Краматорська!
18:15, 2 березня 2019 р.

До уваги фізичних осіб - власників переобладнаних транспортних засобів Краматорська!

До уваги фізичних осіб - власників переобладнаних транспортних засобів Краматорська!

У зв'язку з численними зверненнями фізичних осіб, Краматорські податківці продовжують висвітлювати відповіді на актуальні питання оподаткування.

Яким чином розраховується та сплачується акцизний податок з переобладнаних транспортних засобів? В які строки та до якого контролюючого органу повинні подавати податкові декларації власники вантажних транспортних засобів, що переобладнуються у легкові автомобілі, та який розділ декларації заповнюється?

 3 25 листопада 2018 року з набранням чинності Законом України від 08 листопада 2018 року № 2611-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів» запроваджено нову систему оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів, зокрема і тих, що переобладнані у легкові автомобілі з вантажних транспортних засобів.

Так, для переобладнаного автомобіля з вантажного на пасажирський (з товарній позиції 8704 згідно з УКТ ЗЕД на товарну позицію 8703 згідно з УКТ ЗЕД), ставка акцизного податку, яка визначена у п.п. 215.3.5 прим. 1 п. 215.3 ст. 215 ПКУ, обчислюється за формулою шляхом застосування до базових ставок акцизного податку коефіцієнтів - двигуна та віку.

Тобто, щоб розрахувати суму акцизу треба знати об’єм двигуна в кубічних сантиметрах та вік автомобіля. Далі ці числа варто внести у формулу, що наведена далі, й отримати результат. Акциз=(Базова ставка)*(Коеф віку)*(Коеф двигуна)

Базові ставки наступні:

Бензинові двигуни об’ємом до 3000 см3 – 50 євро

Бензинові двигуни об’ємом від 3001 см3 – 100 євро

Дизельні двигуни об’ємом до 3500 см3 – 75 євро

Дизельні двигуни об’ємом від 3501 см3 – 150 євро

Коефіцієнт віку – кількість повних років автомобілю.

Значення цього коефіцієнта не може бути вищим за 15, тобто навіть при розрахунку акцизу на 20-ти чи 30-річне авто його вік у ф Коефіцієнт двигуна – об’єм двигуна у см3, поділений на 1000.

Наприклад, акциз на переобладнаний  OPEL VIVARO, 2015 року випуску (повних 3 роки) з дизелем 1,9 TD (об’єм 1870 см3) становитиме 421 євро. Звісно, це не «копійки», однак за «старими», вже скасованими табличними ставками акцизу, ця сума для нашого прикладу була б ледь не вп’ятеро більшою!

Окрім витрат на акциз, звісно, доведеться оплатити вартість робіт автосервісу та затрачених матеріалів, а також провести сертифікацію вже для пасажирського транспортного засобу, після чого здійснити перереєстрацію авто у Сервісному центрі та отримати нове свідоцтво про реєстрацію.

Зазначимо, що наведений принцип обчислення акцизного податку діятиме лише для категорії «легкові автомобілі», а для автобусів (транспортних засобів,  які мають 10 і більше місць включно з місцем водія) — інший порядок оподаткування.

Оскільки ставка акцизного податку встановлена у іноземній валюті (євро), розрахунок суми податку здійснюється за офіційний курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України, що діє на перший день кварталу, в якому виникло податкове зобов’язання, і залишається незмінним протягом кварталу (п. 217.3 ст. 217 ПКУ).

Акцизний податок з операції переобладнання вантажного транспортного засобу у легковий автомобіль сплачується за місцем знаходження (проживання) особи, яка є власником переобладнаного транспортного засобу, за кодом бюджетної класифікації 14020800 «Акцизний податок з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) - Транспортні засоби» згідно з Класифікацією доходів бюджету, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 14.01.2011 № 11.

Слід зазначити, що у разі складності платнику податку самостійно визначити суму відповідну суму акцизного податку, кожен має можливість  звернутися до Центру обслуговування платників Краматорського управління ГУ ДФС у Донецькій області (84313, м. Краматорськ, б-р. Машинобудівників, 22, вхід зі зворотної сторони будівлі з понеділка по п`ятницю з 9.00 до 13.00 та з 13.45 до 18.00 (у п`ятницю до 16.45), телефони для довідок: (06264)54293, (06264)59586).

Власник ввезеного на митну територію України вантажного транспортного засобу, що переобладнується у легковий автомобіль, з якого справляється акцизний податок, повинен не пізніше 20 числа наступного звітного періоду подати контролюючому органу за місцем обліку декларацію акцизного податку. При цьому, заповненню підлягає загальна частина та розділ Г «Податкові зобов’язання з автомобілів легкових, кузовів до них, причепів та напівпричепів, мотоциклів (включаючи мопеди), велосипедів з допоміжним мотором, з колясками або без них, моторних транспортних засобів, призначених для перевезення 10 осіб i більше, моторних транспортних засобів для перевезення вантажів» декларації з акцизного податку.

Краматорське управління ГУ ДФС у Донецькій області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Краматорск #ГФС #автомобиль
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...