• Головна
  • в Краматорському художньому музеї 12-13 березня відбудеться безкоштовна виставка
14:15, 7 березня 2019 р.

в Краматорському художньому музеї 12-13 березня відбудеться безкоштовна виставка

в Краматорському художньому музеї 12-13 березня відбудеться безкоштовна виставка

12-13 березня у приміщенні Краматорського художнього музею (вул. Академічна, 61) проходитиме виставка ікон-картинБогородиці, виконаних відомим українським митцем Олександром Охапкіним.

Образ Богородиці є найшанованішим в Україні. До Божої Матері звертаються при всіх негараздах, турботах і печалях, уНеї шукають захисту і розради, Її опіки й покровительства очікують у часи війни та смутку. Вона захищає й оберігає всіх і кожного.

Найчисленнішими серед українських старовинних ікон є ікони із зображенням образу Богородиці, зазначає і доводить доктор медичних та філософських наук, меценат Ольга БОГОМОЛЕЦЬ, яка протягом 35 років збирає українські домашні ікони. У 90-х рокахза безціньїх продавали на барахолках абовикидали на смітники. Тоді Ольга Богомолецьще не знала, щоці ікони відкриють перед нею справжню ДУШУ нашого народу. Домашнііконивідрізняютьсятеплотою та людяністю, бо українцізавждипам’ятали: Бог їх любить!

Свою колекцію Ольга Богомолецьпоповнюєтворамисучаснихмитців, якіувібрали в себе традиції народу. Саме такими є роботиталановитогоукраїнськогоживописцяОлександраОхапкіна.

«Йогоікони-картининесутьнеймовірнийемоційний заряд.  Роботицього художника висять у кімнатахмоїхдітей. Малечакаже, що вони наповнюютьпростір теплом і світлом», –розповідає Ольга БОГОМОЛЕЦЬ.

Богородиця, образ якої найбільше відтворений у колекції автора, поєднує неземну чистоту з українською красою й пишними квітковими композиціями. Її обличчя випромінює ніжність та радість.  Божа Мати та Предвічне Дитятко вдягнені в українські вишиванки, поруч із ними відомі нам сакральні рушники, на столі – писанки. Ці образи зрозумілі і близькі кожному українцю. Упродовж сотень років наші пращури зверталися до ікон, які не були канонічними, але віддзеркалювали власне ставлення до Бога.

На іконах Олександра Охапкіна багато квітів: мальви, ромашки, волошки. Художник зауважує: українці віддавна любили прикрашати свій побут. Зверталися до краси, промовляючи до Бога. Цей шлях через красу до Бога Олександр Охапкін втілює у своїх роботах.

Ікони Олександра Охапкіна несуть радість і втіху. Вони живі й щирі. А їх споглядання залишає відчуття легкості, душевного тепла, спокою та умиротворення.

Виставка доповнена врятованими та збереженими старовинними рушниками, які подані у вигляді сучасної картини, – рушартами. Ці вишиті полотна несуть сакральний зміст та енергетику, яку вклали в них майстрині сотню років тому.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Краматорск #выставка #музей
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Останні новини
live comments feed...