• Главная
  • В Краматорському управлінні ГУ ДФС у Донецькій області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія»
13:15, 1 апреля 2019 г.

В Краматорському управлінні ГУ ДФС у Донецькій області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія»

В Краматорському управлінні ГУ ДФС у Донецькій області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія»

Начальник Краматорського управління ГУ ДФС у Донецькій області Людмила Санжура в березні провела сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» стосовно декларування доходів громадян, отриманих у 2018 році. Пропонуємо до уваги найбільш актуальні питання, з якими платники податків звертались на «гарячу лінію»:

Як подати декларацію про майновий стан і доходи дистанційно?

Під час кампанії декларування-2019 податкові декларації про майновий стан і доходи подають громадяни, які зобов’язані декларувати свої доходи, а також особи, які мають право добровільно подати декларацію для застосування права на податкову знижку.

При цьому, подати декларацію можна дистанційно, не відвідуючи податкову інспекцію, через «Електронний кабінет платника податків». Для цього необхідно мати електронний цифровий підпис, який можна отримати в приміщенні ЦОП Краматорського управління ГУ ДФС у Донецькій області, або отримати у будь-якому Акредитованому центрі та авторизуватись в Електронному кабінеті.

Покрокова відео-інструкція з автозаповнення декларації про майновий стан і доходи громадян розміщена на сторінці  ДФС України.

Вчитель молодших класів в минулому році надавав послуги з підготовки дітей до школи. Чи потрібно йому подавати податкову декларацію про майновий стан та доходи?

До репетиторських послуг належить підготовка дітей до школи, вступу до навчальних закладів, незалежного тестування, навчання з будь-яких предметів, написання рефератів, виконання контрольних, курсових, дипломних робіт тощо. Вчителі та викладачі, які у минулому році надавали репетиторські послуги, але не були зареєстровані як суб’єкти господарської діяльності, зобов’язані включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та задекларувати їх шляхом подання до органів ДФС декларації про майновий стан і доходи. Зробити це необхідно до 1 травня поточного року за місцем реєстрації декларанта. З доходів від надання репетиторських послуг необхідно сплатити податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовий збір 1,5 відсотка.

Чи декларуються кошти, отримані з-за кордону?

Якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку – отримувача. В цьому разі громадянин зобов’язаний подати річну податкову декларацію. Дохід оподатковуватиметься податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та військовим збором 1,5 відсотка. Сума іноземного доходу перераховується у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діє на момент отримання таких доходів.

Хто може бути звільнений від подання декларації?

Вiд обов’язку подання декларації звільняються платники податку, якi: -є неповнолітніми абo недієздатними особами, перебувають нa утриманні батьків (опікунів) aбо держави станом на кінець звітного податкового року. В цьому випадку обов’язок подання декларації покладається на батьків чи опікунів (піклувальників); -перебувають під арештом aбо є затриманими чи засудженими дo позбавлення волі, перебувають в полоні aбо ув’язненні на території інших держав станом на кінець граничнoгo строку подання декларації; перебувають нa строковій військовій службі, перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року.  

Як потрібно подавати декларацію, щоквартально чи раз на рік за підсумками року, якщо я отримую дохід від здачі квартири в оренду та податки з доходу сплачую щоквартально?

Якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання, то згідно пп. 170.1.5. п. 170.1 ст. 170 Податкового кодексу особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку — орендодавець. При цьому такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету протягом 40 календарних днів після останнього дня звітного (податкового) кварталу (за І квартал – до 11 травня, за ІІ квартал – до 10 серпня, за ІІІ квартал – до 10 листопада, за ІV квартал – до 10 лютого), сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації. Тобто, податкову декларацію потрібно подавати один раз за результатами звітного року до 1 травня. А сплачувати податок можна і щомісячно.

ГУ ДФС у Донецькій області

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Объявления
live comments feed...