У Краматорську комунальники борються з амброзією: краматорчан закликають долучитися до надання допомоги

У Краматорську комунальники борються з амброзією: краматорчан закликають долучитися до надання допомоги, Вера Карпова

На виконання Закону України «Про карантин рослин» та ефективного проведення комплексу карантинних заходів по ліквідації карантинних об'єктів на території міста Краматорська комунальним підприємством «ДРУАС» постійно проводяться заходи по виявленню та боротьбі з карантинними бур'янами. Про це повідомляє прес-служба Краматорської міської ради.

В останні роки на території міста Краматорська найбільш поширені карантинні об'єкти - це амброзія полинолиста.

Вона має ряд біологічних особливостей, які дозволяють швидко поширюватися по території. До таких особливостей відносяться:

1.Висока насінна продуктивність (80-100 тис.штук насінин з однієї рослини).

2.Насіння молочної та воскової стиглості здатне дозрівати і давати повноцінні сходи, тривалий час не втрачають життєздатність в грунті, що призводить до утворення значного за обсягом ґрунтового банку насіння даного виду.

3.Рослина має потужну кореневу систему.

4.Рослина здатна добре витримувати (до 2-х тижнів) підтоплення, утворюючи при цьому додаткові корені.

5.Рослині властива висока регенераційна здатність. Наприклад, після культивації частини рослини, що присипані вологим ґрунтом, здатні утворювати додаткове коріння і добре приживатися. При скошуванні амброзія полинолиста (до утворення насіння) здатна давати від кореневих частин нові паростки, які утворюють суцвіття і формують життєздатність насіння.

6.Вид має високу ступінь стійкості щодо температури повітря та вологості грунту, сходи добре адаптовані до високого ступеня освітленості.

Основними завданнями для боротьби з амброзією наше підприємство визначило:

- привернути увагу населення та громадськості до проблеми, пов'язаної з поширенням карантинних об'єктів;

- визначити зони ареалу карантинних об'єктів на території міста Краматорська;

- провести карантинні заходи щодо запобігання поширенню, локалізації та ліквідації карантинного бур'яну.

З метою виконання поставлених завдань було розміщено на території міста рекламні біл-борди з інформацією про потребу спільної боротьби з амброзією та інформацію про телефон гарячої лінії «СТОП-амброзія».

Хочеться зауважити, що громадськість позитивно відреагувала на таку ініціативу. З моменту початку роботи гарячої лінії надійшло:

- 38 звернень на телефонну лінію,

- 6 звернень по електронній пошті,

- 2 звернення через сторінку Фейсбук.

Крім звернень з повідомленнями про амброзії на території Краматорська багато звернень стосувалося амброзії на прибудинкових територіях, територій підприємств, занедбаних будинках приватного сектора, територіях селищних рад тощо. У всіх випадках заявникам надавалися консультації про можливості вирішення поставлених ними питань і контакти відповідальних установ, підприємств, організацій.

Для ліквідації рослин нами застосовується механічний спосіб боротьби, а саме скошування амброзії в місцях зростання.

З метою оперативного вирішення було створено дві мобільні бригади для боротьби з амброзією. Кожна бригада забезпечена автомобілем для перевезення робітників, один-двоє (в залежності від необхідності) робітників з мотокосами, один робочий для вигрібання скошеного рослини і трактором з лафетом для вивезення трави.

Місто було поділено на 6 територіальних зон:

Перша зона охоплює 12 вулиць:

бульвар Краматорський, вулиця Марії Примаченко, вулиця Ювілейна, вулиця Аэроклубная, вулиця Остапа Вишні, вулиця Наді Курченко, вулиця Паркова (від Управління магістральних газопроводів до вулиці Ювілейна), вулиця Дворцова (від гаражного кооперативу до вул. Ювілейна), вулиця Дружби (від кладовища до вул. Ювілейна), пустир по бульвару Краматорському.

Друга зона охоплює 8 вулиць:

вулиця Паркова (від вул. Ювілейна до вул. Ст. Стуса), вулиця Дворцова (від вул. Ювілейна до вул. Ст. Стуса), вулиця Дружби (від вул. Ювілейна до вул. Ст. Стуса), вулиця Шеймана, Героїв Небесної Сотні, Ярослава Мудрого, Героїв України, сквер ППВ, вулиця Василя Стуса.

Третя зона включає чотирнадцять вулиць:

вулиця Академічна (від Південної до Мостовий), проспект Миру, бульвар Машинобудівників, вулиця Південна, Паркова (від вул. Ст. Стуса до вул. О. Тихого), вулиця Дружби (від вул. Ст. Стуса до вул. О. Тихого), вул. Олекси Тихого, вул. Танкістів, вул. Маяковського, сквер Шевченка, сквер Профспілок, сквер за Палацом культури і техніки НКМЗ, вул. Богдана Хмельницького, вул. Солов'яненко.

Четверта зона включає в себе шість вулиць:

дорога на мікрорайон Лазурний, вул. Бєляєва, вул. Бикова, вул. Хабаровська, вул. Дніпровська, вул. Магістральна.

П'ята зона:

вул. Конрада Гампера, сквер Слави, сквер Зірочка, Привокзальна площа, вул. Комерційна, вул. Велика Садова, вул. Староміська, вул. Шкільна, вул. Михаїла Силаєва, вул. Дмитра Мазура, Артемівський шляхопровід.

Шоста зона:

селища Веселий, Іванівка, Городещина, Василівка, Семенівка.

Таким чином, на кожну бригаду з видалення припадає по 3 зони. По кожній зоні всім працівникам підприємства була доведена інформація про необхідність виявлення кущів амброзії та оповіщення про них членам оперативних бригад з видалення бур'янів. Після проведеної роботи по виявленню рослини можна констатувати, що в основному амброзія росте вздовж доріг і на місцях, де в минулому проводилися земляні роботи (заміна водяних, теплових труб, місцях аварійного ремонту підземних комунікацій, інших земляних робіт.

Всього на даний час підприємством прийняті заходи по выкашиванию амброзії на наступних територіях:

- вул. Лікарняна – 300м2;

- вул. Перша Гірська – 50м2;

- вул. Дворцова (пустир за кафе Віват) – 150м2;

- вул. Палацова – 60м2;

- вул. Петренко – 320м2;

- вул. Дитяча – 150м2;

- вул. М. Приймаченко (район маг. Алруна) – 250м2;

- вул. Паркова (р-н Літака) – 200м2;

- вул. Я. Мудрого (ЗОШ №35) – 150м2;

- вул. Клубна 17 – 100м2;

- вул. Об'їзна – 150м2;

- Бульвар Краматорський – 80м2

Загалом площа викошених територій становить 1960 м. кв.

Однак зусиль тільки КП «ДРУАС» для вирішення проблеми амброзії надзвичайно мало. Необхідно проводити ще більше роз'яснювальної роботи з населенням, щоб кожен громадянин, кожен підприємець тримав у порядку свою територію і сповіщав до нашого підприємства про місця зростання рослини.

Закликаємо всіх небайдужих мешканців міста активно включатися і підтримувати боротьбу.

Краматорськ новини амброзія алергія рослини
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии