До уваги краматорчан: про декларування податку на прибуток підприємства

До уваги краматорчан: про декларування податку на прибуток підприємства, Вера Карпова

Краматорське управління ГУ ДФС у Донецькій області надає відповіді на запитання платників, які виникали під час декларування податку на прибуток підприємств.

Підприємство надало безповоротну допомогу неприбутковій організації. Які наслідки з податку на прибуток?

Як зазначено у п.п. 140.5.9 Податкового кодексу України, фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується на суму коштів або вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, безоплатно перерахованих (переданих) протягом звітного (податкового) року неприбутковим організаціям, внесеним до Реєстру неприбуткових установ та організацій на дату такого перерахування коштів, передачі товарів, робіт, послуг (крім неприбуткової організації, яка є об’єднанням страховиків, якщо участь страховика у такому об’єднанні є умовою проведення діяльності такого страховика відповідно до закону), у розмірі, що перевищує 4 % оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.

Тобто, якщо допомога становить більше 4% оподатковуваного прибутку за минулий рік, доведеться збільшити свій фінансовий результат.

Чи може орендар здійснювати у податковому обліку амортизацію отриманих у фінансову оренду (лізинг) нематеріальних активів та з якої дати у разі використання національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності?

Об’єкт фінансової оренди (лізингу) відображається у бухгалтерському обліку орендаря як актив та амортизується протягом періоду очікуваного використання (до кінця строку корисного використання базового активу).

У податковому обліку орендаря основні засоби (нематеріальні активи), отримані у фінансову оренду (лізинг), підлягають амортизації згідно з п.138.3 ст.138 Податкового кодексу України. При цьому відповідно до пп.138.1 та 138.2 ст.138 ПКУ фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму нарахованої амортизації на такі основні засоби або нематеріальні активи відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності та зменшується на суму розрахованої амортизації основних засобів або нематеріальних активів відповідно до п. 138.3 ст. 138 ПКУ.

Краматорські податківці звертають увагу платників податків, що останній термін сплати задекларованих податкових зобов‘язання з податку на прибуток за півріччя 2019 року - 19 серпня 2019 року.

Краматорськ ДФС новини декларування податок прибуток підприємство
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии