Краматорчан запрошують на “Безкоштовні курси української мови"

Краматорчан запрошують на “Безкоштовні курси української мови", Вера Карпова

Український розмовний клуб “Файно”, який з 2015 року став осередком української культури у Краматорську, відкрив реєстрацію на новий цикл занять “Безкоштовних курсів української мови”.

Ці курси щороку приваблюють все більше охочих знати державну мову у Краматорську. Курс включає 18 занять, наприкінці – фінальний іспит. Учасники отримують сертифікат. Реєстрація на новий курс, який стартує 1 жовтня доступна за посиланням.

Серед учнів за роки існування курсу траплялися і зовсім молоді особи, і люди більш старшого віку. Мотивація теж різниться: дехто вбачає в цих курсах можливість отримати документ, як підтвердження рівня знань, дехто – потребує знань мови через роботу, а є люди, які прагнуть україномовного середовища, яке буває важко знайти у місті.

На заняттях розвивають мовлення, але не забувають і підтягувати граматику. Волонтерка та учениця, яка вже має сертифікат “Курсів”, Ірина Сила, поділилася враженнями:

– Люди, які зібралися, – усі дорослі. Знали, чому йдуть на курси. У моїй групі були переважно переселенці. Навіть викладачка наша – теж переїхала з Донецька у Краматорськ після початку бойових дій. Ми починали вчити мову від самого початку – з алфавіту. Складно уявити, але й у цьому ми трохи плуталися. Кожного уроку – працювали з артикуляцією, промовляючи скоромовки, багато читали, говорили на усі можливі тематики: ділилися враженнями від подорожей, обговорювали хоббі, книжки і кіно.

Оксана Муравльова, координаторка проекту у Краматорську, розповіла, що книжок та спеціальних зошитів купляти не потрібно – усі матеріали готують вчителі самостійно. Єдине про що, ймовірно доведеться попросити – невеличкий благодійний внесок для друку сертифікатів та роздаткових матеріалів.

файно
файно

Крім, власне, вивчення мови, клуб “Файно” проводить і інші заняття: майстерки, йогу, а іноді і збираються поспілкуватися та порелаксувати разом у дружній атмосфері. Тож, прийшовши на мовні курси, можна отримати набагато більше, ніж просто знання мови.

kramatorskpost
Краматорськ курси української мови безкоштовно
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии