Які новації чекають на підприємців Краматорська у 2020 році?

Безперечно, «топовою» новацією є розширення кола підприємців, які будуть зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО), введення електронного чеку, введення грошової винагороди для покупців («кешбек») та збільшення штрафів для порушників законодавства.

Зазначені норми введені в дію Законами України від 20.09.2019 № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» та №129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг». Закони наберуть чинності через півроку після їх офіційного опублікування, тобто з 19 квітня 2020 року.

Нові закони відкрили можливість використовувати замість традиційних РРО спеціальні програми, які призначені для реєстрації розрахункових операцій (програмні РРО). Таку програму можна буде встановити на будь-який гаджет, у тому числі і на смартфон.

Державна податкова служба України запрошує всіх охочих взяти участь у тестуванні нового податкового сервісу. Програмні РРО «пРРОсто» - це безкоштовний сервіс від податкової. Записатися на бета-тест можливо за посиланням https://prrosto.kmu.gov.ua. Додаток буде доступним для тестування на всіх смартфонах і планшетах із операційними системами Android та iOS та за наявності електронного цифрового підпису.

Нагадуємо, що отримати електронний підпис кожен має можливість в Центрі обслуговування платників Краматорського управління ГУ ДПС у Донецькій області.

Як працюватиме програмне РРО «пРРОсто»? Програмний продукт «пРРОсто» взаємодіє через Інтернет з сервером податкової служби через відкритий програмний інтерфейс, і виконує функції: формування, підпис, відправлення та видачі чеків встановленого формату, відкриття та закриття зміни, перегляд даних, та інші. Після тестування та врахування побажань від користувачів додаток буде вдосконалюватися для подальшого використання.

Повноцінно використовувати програмні РРО буде можливо з 19 квітня 2020 року.

З цієї ж дати і до 1 жовтня 2020 року розпочнеться «перехідний період» для застосування штрафів для тих суб'єктів господарювання, які й зараз зобов'язані використовувати РРО.

У разі встановлення в ході перевірки факту:– проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг);– непроведення розрахункових операцій через РРО;– невідповідності на місці проведення розрахунків суми готівкових коштів сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора більш ніж на 10 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, а в разі використання розрахункової книжки – загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;– невидачі (у паперовому вигляді та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа.Порушники заплатять штраф в розмірі:– 10 % вартості товару, проданого з порушеннями – за порушення, вчинене вперше (зараз — 1 гривня);– 50 % вартості товару, проданого з порушеннями – за кожне наступне порушення (зараз - 100 відсотків вартості проданих товарів (послуг).Після перехідного періоду (тобто з 1 жовтня 2020 року) розмір штрафів буде таким:– 100 % вартості товару, проданого з порушеннями – за перше порушення;– 150 % вартості товару, проданого з порушеннями – за кожне наступне порушення.

З 1 жовтня 2020 року правила застосування РРО запрацюють для підприємців - спрощенців, які здійснюють:1) реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;2) реалізація ювелірних та побутових виробів із дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;3) роздрібну торгівлю уживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);4) реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, який буде затверджено Кабінетом Міністрів України;5) діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування (крім продажу води, молока, квасу, олії та живої риби з автоцистерн, цистерн, бочок і бідонів; страв та безалкогольних напоїв у їдальнях і буфетах загальноосвітніх навчальних закладів і професійно-технічних навчальних закладів під час навчального процесу);6) діяльність турагенств і туроператорів;7) діяльність готелів та подібних місць тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);- а також надають:8) платні послуги у сфері охорони здоров'я.

З 01 жовтня 2020 року вищезазначені ФОП - єдинники повинні будуть обліковувати техніку, ліки, ювелірні вироби, тощо. Це пов'язано з необхідністю попереднього програмування РРО. Порушення цієї норми загрожує їм штрафом до 200% від вартості продукції.

З 1 січня 2021 року РРО застосовуватимуть всі платники єдиного податку 2 - 4 груп. Без РРО працювати зможуть тільки ті підприємці, які не використовують працю найманих працівників, заробляють до 300 тис. грн. на рік, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню (перша група ФОП, крім продажу товарів, які підлягають гарантійному обслуговуванню). Обов'язок застосування РРО не стосується суб'єктів господарювання, які розраховуються в безготівковій формі.

Звертаємо увагу, що з 1 січня 2021 року для платників єдиного податку 2-й групи буде збільшено граничний обсягу доходу з 1,5 до 2,5 млн. грн.

Всі перелічені новації запроваджені для виведення економіки з «тіні» шляхом введення окремих мотиваційних заходів, спрямованих на виведення з тіньового обігу частки готівкових розрахунків та «відбілювання» обігу товарів, що реалізуються без офіційного відображення суб'єктами господарювання.

Це коротко основні зміни з питань застосування РРО та програмних РРО.

Зауважимо, що кожен платник податків має нагальну потребу в наявності електронного цифрового підпису, з яким може з легкістю бути активним користувачем сучасних електронних сервісів Державної податкової служби України. У Центрі обслуговування платників в приміщенні Краматорського управління ГУ ДПС у Донецькій області (84313, м.Краматорськ, б-р. Машинобудівників, 22, вхід зі зворотної сторони будівлі) з понеділка по п`ятницю з 9.00 до 13.00 та з 13.45 до 18.00 (у п`ятницю до 16.45) функціонує структурний підрозділ Акредитованого центру сертифікації ключів, в якому суб’єкти господарювання та громадяни мають можливість отримати електронний цифровий підпис. Також, у Центрі обслуговування платників кожен має можливість отримати практичну допомогу з питань податкової тематики та електронного заповнення звітності. Телефони для довідок: (06264)54293, (06264)59586. Адже, основна задача краматорських податківців — це надання вчасної консультаційної допомоги всім платникам податків.

Краматорськ підприємці бізнес новації 2020
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Рейтинг
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Утром 27 января многие жители Краматорска были всерьез встревожены звуками сирен массового оповещения гражданской защиты населения. Особую обеспокоенность вызывал тот факт, что заранее горожан о проверке систем, как это обычно бывает, не предупреждал. Однако выяснилось, что сработка сирен была вызвана техническими неполадками. Пресс-служба горсовета сообщила, что "ситуация в городе безопасная и спокойная".
Общество
В Украине готовы бороться с распространением нового коронавируса - при Аппарате Совета национальной безопасности и обороны создана оперативная группа. Об этом сообщается на официальном сайте ведомства. На данный момент в Украине не зафиксировано ни одного случая коронавируса из Китая, однако при Аппарате СНБО Украины создали оперативную группу по вопросам мониторинга и анализа ситуации относительно распространения новой болезни. Контроль проводится в отнош...
Общество
Сегодня, 27 января, Украина вместе со всем миром отмечает Международный день памяти жертв Холокоста. В этот день в 1945 году советскими войсками был освобождён Освенцим, или Аушвиц – комплекс немецких концентрационных лагерей и лагерей смерти. По официальным данным, во время Холокоста 6 млн евреев были убиты, из них от 2,2 до 2,5 миллионов на территории бывшего Советского Союза, в значительной степени в Украине. Слово “холокост” с греческого означает “всес...
Общество
Восемь человек погибли на пожарах в Донецкой области за минувшую неделю, - сообщает пресс-служба ГУ ГСЧС в регионе.  "На прошлой неделе произошло 44 пожара, 8 человек погибли на пожарах и 2 человека были спасены", - говорится в сообщении.  Кроме того, пиротехнические расчеты Главного управления ежедневно проводят работы по очистке территории Донецкой области от взрывоопасных предметов. Только за прошлую неделю было изъято и уничтожено 123 единицы боеприпас...
Общество
Вчера полицейские Краматорска остановили трактор с прицепом в котором перевозились пиленные фрагменты стволов деревьев. Сейчас транспортное средство с древесиной изъяты. По данному факту под процессуальным руководством местной прокуратуры открыто уголовное производство. Об этом сообщает пресс-служба патрульной полиции Краматорска. Водитель и еще двое мужчин, которые вместе с ним ехали, не смогли предоставить каких-либо документов на груз. По данному факту...
Общество
#Я_Лігівець! Під таким гаслом учні краматорських  шкіл закликають молодь Донеччини вступати до молодіжної організації та тісно співпрацювати з поліцією http://liga-police.com.ua/press/show/ya_l-g-vec. Наразі поліцією Донеччини оголошено конкурс для всіх учасників «Молодіжної ліги майбутніх поліцейських».  Тому Краматорські ліговці не залишились осторонь та приймають участь у конкурсі і запрошують до своєї команди бажаючих. «Ти лігівець і хочеш розповісти п...
Общество
Такой прогноз озвучила заведующая отделом прикладной метеорологии и климатологии Украинского гидрометеорологического института Вера Балабух, сообщает 6264 со ссылкой на Gazeta.ua. "Нынешняя зима является необычно теплой. Средняя суточная температура декабря в Украине превышала 10 градусов тепла. В январе незначительные морозы фиксируют ночью. Днем преимущественно от 0 до 5° C. Снег выпал только в Карпатах. Ожидаем аномально теплый февраль", – рассказала он...
Общество
31 січня, о 18:00, на сцені ПКіТ НКМЗ у Краматорську відбудеться подія, яку не можна пропустити: єдиний показ славнозвісної рок-опери «Біла ворона» у виконанні артистів Донецького академічного обласного драматичного театру (м. Маріуполь)! Цей легендарний твір – перший і досі неперевершений український досвід в жанрі рок-опери, результат надзвичайно успішної співтворчості поета Юрія Рибчинського і композитора Геннадія Татарченка. Створена у 1991 році, «Біла...
Общество
Какой сегодня праздник. 27 января 2020 года по православному календарю почитают память святой Нины, просветительницы Грузии. Равноапостольная Нина, согласно историческим преданиям с юных лет стремилась служить Господу, и за свою жизнь обратила множество своих соотечественников в христианскую веру. Также именины сегодня празднуют Давид, Илья, Иосиф, Макар, Марк, Павел, Сергей и Степан. С древности люди верили, что коровье молоко, полученное в этот день, обл...