Краматорчанам потрібно знати: чому зменшується розмір субсидії

До управління праці та соціального захисту населення масово звертаються громадяни-отримувачі житлових субсидій з питанням: чому в грудні 2019 року вони отримали зменшену суму субсидії у порівнянні з іншими місяцями.

Нагадуємо, що житлові субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги і розміром обов’язкового відсотка платежу.

Якщо в межах установленого строку призначення субсидії змінюються розміри цін і тарифів на житлово-комунальні послуги управлінням без звернень громадян здійснюється перерахунок розміру субсидії з урахуванням нових цін і тарифів.

Протягом опалювального сезону 2019-2020 щомісяця змінюється ціна на природний газ (у жовтні та грудні ціна зменшилась, а у листопаді та січні - зросла). Коливання ціни на газ впливає на розмір призначених субсидій: з ростом ціни збільшується розмір субсидії а зменшення ціни на газ призводить до зниження розміру субсидії. Особливо це відчувають мешканці приватного сектору з індивідуальним газовим опаленням. І якщо збільшення розміру субсидії питань майже ні у кого не викликає, то зниження розміру субсидії завжди викликає хвилю питань зі сторони її отримувачів.

Наприклад: домогосподарству з індивідуальним газовим опаленням та наявністю газової плити, призначено житлову субсидію на 48,87 квадратних метрів. Соціальний норматив споживання природного газу, в межах яких держава надає громадянам пільги або субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, для цього домогосподарства складає:для індивідуального опалення - 4 куб. метри природного газу на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період;для користування послугами з газопостачання за наявності газової плити в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача - 5,4 куб. метра на одну особу на місяць.

Залежно від особливостей регіонів та типу будівель соціальні нормативи користування комунальними послугами з індивідуального опалення визначаються з урахуванням відповідних коригуючих коефіцієнтів (у Донецькій області для одно-, двоповерхових будівель - 1,125, будівлі на три і більше поверхів - 0,82).

Таким чином, для зазначеного домогосподарства соціальний норматив споживання природного газу складає:

48,87 кв. м * 4 куб. м * 1,125 + 5,4 = 225,315 куб. м на місяць.

До розрахунку субсидії включається вартість комунальних послуг у межах визначених соціальних нормативів.

Вартість 1 куб. м газу складає: листопад 2019 року – 6,841518 грн., грудень 2019 року – 6,0760838 грн., січень 2020 року – 6,913992 грн.,отже до розрахунку субсидії включено вартість газу в межах соціальних нормативів споживання:листопад 2019 року: 225,315 куб. м * 6,841518 грн. = 1541,50 грн.,грудень 2019 року: 225,315 куб. м * 6,0760838 грн. = 1369,03 грн.,січень 2020 року: 225,315 куб. м * 6,913992 грн. = 1557,83 грн.

За умови, що обов’язковий платіж домогосподарства визначений у розмірі 250,00 грн., сума субсидії складає:листопад 2019 року: 1541,50 грн. - 250,00 грн. = 1291,50 грн.,грудень 2019 року: 1369,03 грн. - 250,00 грн. = 1119,03 грн.,січень 2020 року: 1557,83 грн. - 250,00 грн. = 1307,83 грн.

З наведених розрахунків видно, що розмір субсидії прямо пропорційно залежить від ціни на природний газ – чим вище ціна на газ, тим більшу суму компенсує держава у вигляді житлової субсидії її отримувачам. У разі зниження ціни на газ знижується і сума житлової субсидії.

За більш детальною консультацією звертатись за адресою: вул. Героїв Небесної Сотні, 23, телефон «гарячої лінії» управління з питань надання житлових субсидій 095 59 79 103.

субсидія розмір_субсидії Краматорськ
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Кабмин Украины одобрил соглашение о безвизе  с Гренадой сроком до 90 дней. Об этом сообщил премьер-министр Алексей Гончарук в своем Телеграм-канале."Правительство утвердило Соглашение между правительствами Украины и Гренады об отмене виз. Граждане двух государств смогут путешествовать этими странами без виз сроком до 90 дней в течение 180 дней", - отметил он.Посол Украины в Великобритании Наталья Галибаренко уполномочена подписать указанное соглашение.
Общество
Завтра, 20 февраля, в Краматорске, будут проводиться работы по плановому и внеплановому обслуживанию электрических сетей, с целью повышения надежности электроснабжения и улучшения качества обслуживания потребителей. Список улиц можно посмотреть по ССЫЛКЕ. По вопросу отключений обращайтесь в контакт-центр ВТ "ДТЭК Донецкие электросети" по телефонам +38 096-450-0473, +38 099-450-0473, +38 (0629) 450-473.
Общество
Сегодня ночью, 19 февраля, в полицию позвонила обеспокоенная женщина. Она просила помощи и сообщила, что парень ее сестры только что позвонил ей и сообщил, что намерен совершить самоубийство через повешение. Адреса его пребывания она не знала, поэтому предоставила патрульным только номер телефона. Об этом сообщается на странице патрульной полиции Краматорска и Славянска в Фейсбук. Полицейские связались с 28-летним гражданином, но свое место нахождения он т...
Общество
Первый международный строительный форум в Киеве еще не завершился, а строительный интернет супермаркет Проком уже на этих выходных представляет новые коллекции обоев для стен, люстр и светильников в своей торговой сети в Краматорске и Славянске! И самое главное - что Вы еще успеете купить все эти стройматериалы с лютыми скидками до 25%, на завершающей неделе "лютой распродажи" которая заканчивается 3 марта! Покупателям из Краматорска, Славянска и Бахмута...
Общество
В украинских маршрутках и прочем общественном транспорте хотят запретить крутить во всеуслышанье любую музыку. Нарушителей – как перевозчиков так и пассажиров – планируют наказывать штрафами в размере от 850 до 1700 грн. Такую норму предлагают ввести три нардепа, которые на днях зарегистрировали в Верховной Раде соответствующий законопроект. Соавтор законопроекта, нардеп Наталья Пипа, рассказала сайту "Сегодня", какие изменения грядут в случае принятия зак...
Общество
Имея условный срок лишения свободы за многочисленные кражи в своем городе, злоумышленник решил "попытать счастья" в соседнем. Он был задержан на выходе из магазина бытовой химии. Об этом сообщает пресс-служба Славянского горотдела. Один из покупателей спрятал в одежде продукты и бытовую химию, однако вынести не смог — сработала рамка у кассы.По данным полиции, ориентировочная сумма убытков составила около четырех тысяч гривен. Правонарушитель оказался жите...
Общество
Розмитнення автомобілів в Україні хочуть зробити безкоштовним для ліквідаторів Чорнобильської катастрофи, які мають I і II категорії інвалідності. Зокрема, “ліквідаторам” хочуть дати право на ввезення на митну територію України машин, з моменту випуску яких пройшло не більше 7 років, для власного користування із звільненням від оподаткування митними платежами. Така норма прописана у законопроекті №2277, який Комітет з питань соціальної політики та захисту...
Общество
Конфлікт між чоловіком та його 12-річним сином призвів до того, що дитина не хотіла йти додому після школи. Однак інспекторки ювенальної превенції реалізуючи Регіональну програму профілактики правопорушень серед дітей примирили родину. Вирішується питання про притягнення батька до адміністративної відповідальності. Зауважимо, що на території Донецької області з 2018 по 2022 роки проводяться заходи з виконання Програми використання трирівневої моделі профіл...
Общество
Несколько дней в медиа распространяется информация о том, что в Украине вводят новый налог. Владельцы банковских карт якобы должны будут платить налоги с каждого платежа. Сумма налога составит 18% от суммы плюс 1,5% военного сбора. Но, как сообщается на странице Государственной налоговой службы в Facebook, эта информация не соответствует действительности. «Налогообложение будет осуществляться исключительно в случаях, предусмотренных действующим законодател...