• Головна
  • До уваги краматорчан: чотири поширені шахрайські схеми
10:17, 28 лютого 2020 р.

До уваги краматорчан: чотири поширені шахрайські схеми

До уваги краматорчан: чотири поширені шахрайські схеми

«Інтернет-шахраї», схеми пов’язані з блокуванням сім-картки, «Ваш родич в поліції, потрібно вирішити питання…» і псевдо банківські працівники – всі ці схеми використовують аферисти для свого збагачення.

До уваги краматорчан: чотири поширені шахрайські схеми , фото-1

І так, перша поширена схема – це шахрайство в мережі інтернет на сайтах купівлі-продажу товарів. Зловмисники вимагають повної сплати вартості товару і не працюють з накладеним платежем. В свою чергу покупці навіть не цікавляться «чорними списками продавців» в мережі інтернет. А бажання купити дешевше в кінцевому підсумку «коштує» дорожче. Тільки Ви перерахуєте всю суму грошей, як продавець перестає виходити на зв’язок, а товар так і не надходить.

На сьогоднішній день є ще один поширений спосіб вчинення шахрайств, він пов’язаний з банківськими картками.

Невідомі надсилають смс-повідомлення або телефонують з різних номерів і повідомляють про блокування картки, неможливість переказу грошей (частіше після продажу/купівлі на сумнівних сайтах) і т.п..

Потерпілі завжди сприймають серйозно такі повідомлення та ніколи не передзвонюють на «гарячу лінію» банка (як правило номери вказані на банківських картках) і не з’ясовують чи дійсно є якась проблема з рахунком. Як правило люди називають свої особисті дані по банківській картці або передзвонюють на невідомі номери, чи називають коди з сумнівних смс-повідомлень. Всі ці дії призводять до зняття всіх грошей з карткового банківського рахунку.

Одною з нових схем аферистів є блокування сім-карти, що може свідчити про отримання доступу до вашого банківського рахунку.

Зловмисники діють за такою схемою: блокують «сімку» телефону, номер якого прив’язаний до банківського рахунку, та поки жертва відновлює сім-картку в сервісному центрі – обчищують рахунок.

Як вберегтися:

- не повідомляйте незнайомим людям свої особисті дані, номери телефонів, а також номери та коди банківських карток

- не прив’язуйте свій фінансовий телефон до сторінок в соцмережах

- а краще – майте окремий номер телефону для фінансових операцій, який більше ніде не використовується.

І остання з найпоширеніших шахрайських схем - це дзвінок нібито від працівника поліції з повідомленням, що Ваш родич скоїв злочин. Як правило такі «поліцейські» пропонують одразу «закрити справу» шляхом переказу необхідної суми грошей на вказаний рахунок.

Не поспішайте цього робити. Виконайте наступні дії:

Перше - ви повинні з'ясувати ім'я, прізвище, посаду і звання цього «співробітника», відділ, в якому він працює. Після цього обов'язково запитайте у нього номер телефону, куди потім можна передзвонити.

Друге - коли розмова закінчиться, з'ясуйте, де знаходиться ваш родич і чи дійсно він потрапив в ДТП або побив когось. Якщо з якихось причин його номер телефону не відповідає або він знаходиться поза зоною доступу, зателефонуйте в поліцію за номером 102 і запитайте, чи надходив до них ваш родич.

Третє - якщо всі дані про ваших родичів не підтвердилися, зателефонуйте в поліцію і розкажіть про даний факт, це може допомогти знайти шахраїв.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#шахраї #шахрайські_схеми #Краматорськ #новини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...