• Головна
  • Українська чи російська: якою мовою проходить навчання в краматорських школах
11:38, 11 березня 2020 р.

Українська чи російська: якою мовою проходить навчання в краматорських школах

Українська чи російська: якою мовою проходить навчання в краматорських школах

Нові шкільні підручники з усіх предметів вже давно друкуються українською мовою. Іспити також доводиться здавати державною мовою. Але частина класів продовжують навчатися російською.

З чим це пов’язано? Та як швидко школи планують стати україномовними?

Навчання – російською, іспити – українською

Новий законопроект «Про повну загальну середню освіту» передбачає навчання в школах українською мовою. Дітям, які цього року сіли за парти Нової української школи, викладають предмети виключно державною мовою. Але середня ланка «просідає».

«З 2023 року навчання в школах повинно бути організовано тільки українською мовою, – каже начальниця Управління освіти Краматорської міської ради Марина Мозольова. – А сьогодні в нас україномовні класи – це перші, майже всі другі класи та випускні».

Дійсно, учні 5-9 класів в більшості випадків навчаються російською мовою. Між іншим, державні іспити доведеться складати українською.

За словами Марини Мозольової, керівникам шкіл час подумати про це вже сьогодні:

«Ми радимо виділяти часи з варіативної частини, щоб такі предмети, як географію, наприклад, можна було провести спочатку російською мовою, а потім той же урок – українською. Але ми лише надаємо рекомендації, а не втручаємось».

Директори краматорських шкіл про мову навчання

Поцікавилися думкою директорів деяких краматорських шкіл стосовно переходу на навчання українською мовою.

Директор 20-ї школи Людмила Селезньова розповіла, що з 19 класів, відкритих в школі, 8 з україномовним стилем викладання:

«Перші, другі, десяті та одинадцяті класи в нас українські. Класи середньої ланки продовжують навчатися російською, але ми поступово переходимо на українську. Навіть, в деяких класах з російською мовою викладання окремі предмети вчителі вже читають українською мовою. Також за бажанням батьків в класах з українською мовою викладання включають годину російської мови. А в 10 класі зробили філологічний профіль, і тепер в них не 5, а 7 годин української мови та літератури на тиждень. Загалом ми вже третій рік поступово переходимо на українську мову навчання».

Директор школи № 22 Наталія Малахова зазначила, що в її школі з 35 класів в 17 – навчання ведеться українською мовою. Попри це тільки в цій школі з усього міста є другий клас, навчання в якому здійснюється російською мовою:

«Це було бажання батьків. І за рішення виконкому в нашій школі минулого року дозволили відкрити клас з російською мовою навчання. Я вважаю, що перехід на українську мову навчання повинен бути поступовим. Адже в багатьох сім’ях спілкуються російською. Для деяких класів ми отримали і підручники, надруковані російською мовою. Такі книжки й в учнів того другого класу, в якому ведеться навчання російською мовою. В цілому ж поступово вводимо українську мову викладання».

Новообраний директор школи №1 Олена Кушниренко, яка до того ж є вчителем української мови та літератури, не бачить перешкод для переходу на україномовне навчання:

«Ми отримали розпорядження Управління освіти стосовно того, що з вересня планується перехід на україномовне навчання. Не думаю, що з цим виникнуть питання. Якщо і будуть складнощі, то тільки на профільних предметах, як біологія, математика чи фізика. Загалом же в нашій школі всього 20 класів, і тільки в семи проводиться навчання російською мовою».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Краматорськ #школи #навчання #українська #російська #мова
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...