Краматорчанам до уваги: що таке надзвичайна ситуація і навіщо вона потрібна

Кабінет міністрів України сьогодні, 25 березня, продовжив всеукраїнський карантин до 24 квітня і ввів режим надзвичайної ситуації по всій країні. До цього режим НС був введений в Чернівецькій, Житомирській, Київській, Львівській і низці інших областей країни.

Варто зазначити, що раніше президент України заявляв і про можливе запровадження  в країні надзвичайного стану. У разі необхідності.

Тепер про те, що таке надзвичайна ситуація і чим вона відрізняється від надзвичайного стану.

Що таке надзвичайна ситуація

Офіційне формулювання: обстановка на окремій території чи суб'єкті господарювання або водному об'єкті, яка характеризується порушенням нормальних умов життєдіяльності населення, викликана катастрофою, аварією, пожежею, стихійним лихом, епідемією, епізоотією, епіфітотією, застосуванням засобів ураження або іншою небезпечною подією.

І ця обстановка призвела (може призвести) до виникнення загрози життю або здоров'ю населення, великої кількості загиблих і потерпілих, завдати значних матеріальних збитків, а також до неможливості проживання населення на такій території чи об'єкті, здійснення на ній господарської діяльності.

 Загальні ознаки НС:

- наявність або загроза загибелі людей;

- значне погіршення умов життєдіяльності;

- істотне погіршення стану здоров'я людей;

- заподіяння економічної шкоди.

Згідно з постановою Кабміну № 368 від 24 березня 2004 року, НС класифікують за обсягом заподіяних наслідків, а також технічних і матеріальних ресурсів, необхідних для їх ліквідації.

Надзвичайні ситуації техногенного характеру - це наслідок транспортних аварій, катастроф, пожеж, неспровокованих вибухів чи їх загроза, аварій із викидом (загрозою викиду) небезпечних хімічних, радіоактивних, біологічних речовин тощо.

Надзвичайні ситуації природного характеру - це наслідки небезпечних геологічних, метеорологічних, гідрологічних, морських та прісноводних явищ, деградації ґрунтів надр, природних пожеж, змін стану повітряного басейну, інфекційних захворювань людей тощо.

Антиконституційного спрямування: здійснення або реальна загроза терористичного акту, викрадення (спроба викрадення) чи знищення суден, встановлення вибухових пристроїв у громадських місцях, викрадення зброї, виявлення застарілих боєприпасів тощо.

Надзвичайні ситуації воєнного характеру - це ситуації, пов'язані з наслідками застосування зброї масового ураження або звичайних засобів ураження.

Також залежно від території, обсягів збитків, кількості загиблих є ще 4 рівня НС: загальнодержавний, регіональний, місцевий та об'єктовий.

Надзвичайна ситуація загальнодержавного рівня - це надзвичайна ситуація, яка розвивається на території двох та більше областей або загрожує транскордонним перенесенням.

Надзвичайна ситуація регіонального рівня - це надзвичайна ситуація, яка розвивається на території двох або більше адміністративних районів або загрожує перенесенням на територію суміжної області.

Надзвичайна ситуація місцевого рівня - це надзвичайна ситуація, яка виходить за межі потенційно небезпечного об'єкта, загрожує поширенням самої ситуації або її вторинних наслідків на довкілля, сусідні населені пункти, інженерні споруди тощо.

Надзвичайна ситуація об'єктового рівня - це надзвичайна ситуація, яка не підпадає під зазначені вище визначення, тобто така, що розгортається на території об'єкта або на самому об'єкті, її наслідки не виходять за межі об'єкта.

Що таке надзвичайний стан

А це вже те, що поки лише допускає Зеленський "у разі потреби".

Загальне формулювання

Надзвичайний стан - виняткова ситуація, коли під загрозою перебуває "життя нації".

Надзвичайний стан має бути офіційно проголошено державою. Небезпека "життя нації" можуть надавати іноземна військова окупація, соціальні заворушення, такі як бунти або інші види внутрішніх розбіжностей, які серйозно загрожують правопорядку в країні.

Надзвичайний стан в Україні

Виходячи із законодавства України, це особливий правовий режим, який можуть тимчасово запроваджувати в Україні чи в окремих її місцевостях у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру не нижче загальнодержавного рівня.

При цьому в разі якщо НС призвели або можуть призвести до людських і матеріальних втрат, створюють загрозу життю і здоров'ю громадян.

НС можуть запровадити при спробі захоплення державної влади чи зміни конституційного ладу України шляхом насильства.

Запровадження НС передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування повноважень (відповідно до закону), необхідних для відвернення загрози та гарантій безпеки і здоров'я громадян, нормального функціонування національної економіки, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, захисту конституційного ладу.

А також допускає тимчасові, обумовлені загрозою обмеження в здійсненні конституційних прав і свобод людини та громадянина, прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

карантин коронавірус стан_надзвичайної_ситуації Україна
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Общество
Чоловік не лише виготовляв та зберігав психотропні речовини, але й влаштував у своїй квартирі притон де схиляв до вживання наркотиків своїх знайомих. Наразі відносно фігуранта під процесуальним керівництвом місцевої прокуратури досудове розслідування завершено, обвинувальний акт спрямовано до суду. Співробітники управління протидії наркозлочинності ГУНП в Донецькій області отримали оперативну інформацію, щодо мешканця міста Краматорськ, який надає приміщен...
Общество
7 апреля боевики 10 раз нарушили режим прекращения огня, потерь с украинской стороны не зафиксировано. Об этом сообщает пресс-центр штаба ООС. Противник обстрелял наши позиции из запрещенных минского договоренностями минометов калибров 120 мм и 82 мм, гранатометов различных систем, крупнокалиберных пулеметов и стрелкового оружия. Один из обстрелов враг совершил с помощью беспилотного летательного аппарата. Российские наемники вели огонь у Каменки, Марьинки...
Общество
Первый случай выздоровления от COVID-19 зафиксирован в Донецкой области. Об этом председатель Донецкой облгосадминистрации Павел Кириленко сообщил на своей странице в Фейсбуке. "Имеем первый случай выздоровления от COVID-19 в Донецкой области: сегодня получили второй отрицательный результат ПЦР-диагностики, проведенной пациентке из Бахмута. В данном случае два отрицательных результата подряд - факт чрезвычайно положительный: женщина успешно поборола болезн...
Общество
На время карантина Кабмин поручил установить контрольные пункты между всеми областями. В Донбассе предусмотрено восемь таких КПП. Об этом говорится в постановлении правительства, которое ужесточает карантин. Для работы на контрольно-пропускных пунктах будут привлекать военнослужащих, медицинских работников, материально-технические и транспортные средства, в том числе частей и подразделений министерства обороны и министерства внутренних дел. В задачи КПП вх...
Криминал
Краматорський міський суд задовольнив клопотання Краматорської місцевої прокуратури щодо обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою місцевому мешканцю, який обґрунтовано підозрюється у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 (умисне вбивство) КК України. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Донецької області. Вбивство сталося у Краматорську. Досудовим розслідуванням встановлено, що 2 квітня 2020 року, близько 15:...
Общество
Партия экспресс-тестов на коронавирусную инфекцию корейского производства получила Донецкая область 7 апреля. Об этом сообщил заместитель начальника управления организации и развития медпомощи населению Департамента здравоохранения Донецкой облгосадминистрации Александр Педенко в ходе пресс-конференции в Краматорске 7 апреля. «Получена первая партия корейских экспресс-тестов на коронавирусную инфекцию. Это 50 тысяч тестов. Для их проведения используется ка...
Общество
Специалисты Донецкого областного лабораторного центра МЗ Украины проводят эпидемиологическое расследование по факту смерти 84-летнего жителя Дружковки от коронавируса. Об этом на пресс-конференции в Краматорске 7 апреля сообщила заместитель Дружковского городского головы Наталья Слесаренко, пишет "ОстроВ". «У нас проводится эпидрасследование. На сегодня выявлено 45 контактных лиц: 32 медицинских работника, 1 семейный врач, 2 члена бригады скорой помощи, 8...
Общество
Завтра, 8 апреля, в Краматорске, будут проводиться работы по плановому и внеплановому обслуживанию электрических сетей, с целью повышения надежности электроснабжения и улучшения качества обслуживания потребителей. Список улиц можно посмотреть по ССЫЛКЕ. По вопросу отключений обращайтесь в контакт-центр ВТ "ДТЭК Донецкие электросети" по телефонам +38 096-450-0473, +38 099-450-0473, +38 (0629) 450-473.
Общество
За умови дотримання карантинних обмежень Україна зможе повернутися до нормального життя через два тижні. Про це заявив головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров’я України Віктор Ляшко, інформує 24 канал. За його словами, дотримання карантину значно загальмує поширення вірусу, що допоможе швидше повернутися до нормальної роботи. Це допоможе швидше повернутися до нормального робочого графіку у країні. «Дотримуючись карантину, ми рятуємо жи...