• Головна
  • Вулиці Краматорська будуть обробляти дезинфікуючими розчинами
16:02, 30 березня 2020 р.

Вулиці Краматорська будуть обробляти дезинфікуючими розчинами

Вулиці Краматорська будуть обробляти дезинфікуючими розчинами

30 березня під головуванням міського голови відбулося чергове засідання міського штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

Наразі пацієнти з підозрою на COVID-19 поступають до Костянтинівської міської інфекційної лікарні. Штаб вирішив підтвердити прийняте раніше рішення визначити у Краматорську базовою лікарнею першої хвилі для госпіталізації пацієнтів з COVID-19 Міську лікарню №1. Лікарня буде задіяна у випадку, якщо можливостей Костянтинівської інфекційної лікарні буде недостатньо для розміщення пацієнтів з підозрою на COVID-19.

Наразі силами ДСНС на території лікарні №1 та лікарні №3, на випадок різкого зростання кількості хворих, розгорнуто два тимчасові пункти-модулі прийому та сортування пацієнтів в залежності від ступеню важкості їх стану. Міський голова Андрій Панков дав розпорядження укомплектувати модулі необхідним обладнанням, вбиральнями, дезінфікуючими засобами, розробити методику функціонування пунктів.

Місто чекає отримання декількох тисяч тестів з діагностування коронавірусної інфекції. Частина з цих тестів надійде в місто централізовано по лінії держави. Ще чотири тисячі тестів придбав для медичних установ міста народний депутат Максим Єфімов. Тести повинні надійти в місто найближчими днями.

Міський дитячий лікар-інфекціоніст Дмитро Яковенко акцентував увагу членів штабу на специфіці проведення тестування на коронавірусну хворобу. Ті тести, що повинно отримати місто, починають показувати адекватні результати тестування не раніше п’ятого дня хвороби. Максимально адекватний результат дає тестування на 6-8 добі захворювання. У хворих, що не мають симптомів захворювання, тести дадуть негативний результат. Тому тестами не можливо виявити зараження COVID-19, якщо у хворого відсутні симптомі захворювання, або з моменту ураження пройшло менш ніж п’ять діб.

Члени штабу окремо звернули увагу на те, що рішення про необхідність тестування у будь якому випадку приймає лікар.

Окремо було розглянуто питання щодо функціонування моргів та захоронення можливих померлих від інфекції COVID-19. Наразі є інструкція міністерства охорони здоров’я, також найближчим часом будуть додаткові офіційні коментарі до неї. Місто буде точно виконувати всі рекомендації МОЗУ.

Міський голова дав розпорядження відповідним службам приступити до санітарної обробки міста, з урахуванням рекомендацій санітарних лікарів та інфекціоністів.

Членам штабу було представлено нового члена штабу, представника підприємців міста та голову міської громадської ради Сергія Кондратюка.

В місті формується система надання допомоги літнім та мало мобільним людям. Територіальним комітетам та селищним радам рекомендовано скласти базу людей, що потенційно можуть мати потребу у допомозі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Краматорськ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...