• Головна
  • За крок до перемоги над цукровим діабетом: у Донецькій області з’явилися системи для точного вимірювання рівня глюкози
Новини компаній
15:00, 26 червня 2020 р.

За крок до перемоги над цукровим діабетом: у Донецькій області з’явилися системи для точного вимірювання рівня глюкози

Новини компаній

За даними Міжнародної діабетичної федерації та Всесвітньої організації охорони здоров’я, захворюваність на цукровий діабет у світі зросла у чотири рази за останні 30-40 років та сягнула рівня пандемії ХХІ століття. Якщо у 1980 році на цукровий діабет хворіли 108 мільйонів людей, то у 2019 ця кількість становила близько 463 мільйонів, а до 2045 року сягне 700 мільйонів. Україна не є винятком: із кожним роком усе більше українців потребують якісного лікування та допоміжних інструментів у контролі над захворюванням. Відтепер у Донецькій області з’явилося медичне обладнання, що дозволяє точно контролювати рівень глюкози в крові і таким чином скоригувати лікування та запобігти ускладненням, спричиненим цукровим діабетом. Обладнання для лікарень закупила компанія Novo Nordisk Україна.

В Україні за різними даними близько 3,5 мільйона людей із діабетом, однак знають про свій діагноз лише 1,2 мільйона. На щастя, існують сучасні методи діагностики та лікування, що значно полегшують життя з діабетом. Якщо вчасно діагностувати та адекватно лікувати захворювання, можна жити повноцінним життям, незважаючи на цукровий діабет. Дуже важливо при цьому постійно слідкувати за рівнем цукру в крові, адже занадто високий чи занадто низький рівень цукру може спричиняти важкі ускладнення для всіх органів та систем, а у найтяжчих випадках призвести до коми та навіть смерті. Тому люди з цукровим діабетом вимушені декілька разів на день колоти пальці та вимірювати цукор в крові вручну. На жаль, ці виміри не дають усю інформацію про стан здоров’я, оскільки рівень цукру може коливатися тоді, коли вимірювання вручну неможливе. Наприклад, вночі, рано вранці під час сну або під час фізичних навантажень.

Тепер у людей із діабетом у Донецькій області є можливість дізнатися рівень цукру в крові протягом усієї доби та змінити лікування, якщо це буде необхідно за результатами діагностики. Система, яка дозволяє це зробити, називається iPro2 та являє собою датчик, який призначений для постійного автоматичного визначення глікемії — рівня глюкози в крові. Моніторинг дозволяє розуміти характер змін рівня цукру в крові протягом доби і у такий спосіб виявляти наявні перешкоди на шляху до компенсації цукрового діабету (стану, коли показники глюкози крові людини із діабетом не відрізняються від показників здорової людини). Вчасно зрозумівши, що відбувається з організмом пацієнта, лікар зможе оперативно скоригувати курс лікування і уникнути можливих ускладнень. Традиційне вимірювання рівню цукру в крові не дає таких розгорнутих даних, тому значно обмежує людину у прагненні жити повноцінно.

Дослідження за допомогою моніторингової системи можна робити людям із діабетом 1 і 2 типу. Воно займає до 6 днів і проводиться під контролем лікаря. Спеціаліст прикріплює маленький пристрій до сенсора та проводить хворому мінімальний інструктаж. Завдання пацієнта у наступні дні — фіксувати самопочуття у щоденник або мобільний додаток. За результатами моніторингу визначаються подальші кроки: якщо показники в нормі, то лікування можна продовжувати; а якщо ні, то лікар підбере нову схему лікування.

Системи моніторингу та сенсори для лікарень у Донецькій області забезпечила данська фармацевтична компанія Novo Nordisk. Близько 100 років компанія займається лікуванням цукрового діабету. Усі ці 100 років Novo Nordisk допомагала людям із діабетом жити повноцінним життям, маючи на меті перемогти цукровий діабет у майбутньому. У 2020 році компанія оголосила про нову стратегію соціальної відповідальності, у якій заявила, що має конкретний намір перемогти цукровий діабет. Для цього Novo Nordisk фокусується на трьох пріоритетах: вкладає в інновації та з часом прагне зробити діабет виліковним; працює над тим, щоб забезпечити доступ до інсулінів для найширшого кола пацієнтів; займається профілактикою захворювання.

За крок до перемоги над цукровим діабетом:  у Донецькій області з’явилися системи для точного вимірювання рівня глюкози , фото-1

Амбітні плани Novo Nordisk щодо подолання захворювання розділяє і завідуюча ендокринологічного відділення КНП «Міська лікарня №2» Краматорської міської ради та головний позаштатний спеціаліст-ендокринолог Донецької області Анна Власенко:

При цукровому діабеті рівень глюкози дуже сильно коливається протягом доби. Ці коливання призводять до ускладнень захворювання, тому вкрай важливо їх якомога частіше та точніше діагностувати. Далеко не всі коливання можна виявити за допомогою глюкометра. Добовий моніторинг виконує близько 280 вимірювань на день, завдяки чому вдається точно фіксувати коливання глюкози. У нашій лікарні до цього не було такого або схожого обладнання, а тепер завдяки моніторингу ми маємо можливість виявити усі проблеми, які стоять на шляху до досягнення компенсації цукрового діабету: інсулінорезистентність, хронічне передозування інсуліном, приховані гіпоглікемії. Таким чином ми можемо коригувати цукрознижувальну терапію з урахуванням індивідуальних особливостей кожного пацієнта та запобігати ускладненням, спричиненим діабетом.

За словами Анни Вікторівни, фахівці лікарні вже найближчим часом пройдуть навчання, яке проводиться компанією-виробником системи моніторингу. Моніторинг вже знаходиться на базі ендокринологічного відділення, тому кожна людина із діабетом, яка має показання до добового моніторингу глюкози (а таких людей в області дуже багато), зможе пройти систему безкоштовно. Необхідність проходження встановлює лікар.

Варто зазначити, що у Донецькому регіоні кількість людей із діабетом вища, ніж в середньому по Україні. Так, серед дорослих у Донецькій області показник захворюваності становить 335 випадків на 100 тисяч населення, серед дітей — 25 випадків на 100 тисяч населення. По Україні цей показник складає приблизно 310 випадків на 100 тисяч населення та близько 20 випадків на 100 тисяч населення відповідно.

Із можливістю проходити добовий моніторинг люди із діабетом у Донецькій області можуть зробити великий крок на шляху до компенсації, а також нарешті взяти під контроль життєво важливі показники.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...