• Головна
  • Від сьогодні дослідження зразків на COVID-19 проводитимуть і приватні лабораторії - МОЗ
12:11, 2 листопада 2020 р.

Від сьогодні дослідження зразків на COVID-19 проводитимуть і приватні лабораторії - МОЗ

Про результати брифінгу міністра охорони здоров’я Максима Степанова за 2 листопада повідомляє прес-служба МОЗ.

Приватні лабораторії розпочали прийом зразків для проведення досліджень на COVID-19 державним коштом. Особливо це актуально для регіонів, де є затримки з термінами видачі результатів тестувань через перевантаження державних лабораторій. Зокрема, така ситуація спостерігається в Харківській, Донецькій, Одеській, Дніпропетровській областях та місті Києві. Залучення до тестувань приватних лабораторій дозволить найближчим часом вирішити цю проблему.

Сьогодні, 2 листопада, розпочав роботу всеукраїнський контакт-центр МОЗ із протидії поширенню коронавірусної хвороби. Відтепер кожен громадянин зможе безкоштовно та своєчасно отримати вичерпну інформацію з усіх питань щодо COVID-19, незалежно від місця проживання. Для цього необхідно зателефонувати на номер 0-800-60-20-19. У контакт-центрі 150 операторів надаватимуть інформацію цілодобово.

Якщо операторам контакт-центру необхідно буде уточнити інформацію за певним зверненням, то воно буде зареєстровано у CRM-системі, яка автоматично надсилатиме його на розгляд в регіони. А після отримання необхідних даних оператори будуть зв’язуватись із заявником. Необхідність запуску контакт-центру пов’язана з тим, що телефонні гарячі лінії в регіонах не справляються з кількістю звернень.

Одне із основних питань, над яким наразі працює МОЗ, - це забезпечення киснем лікарняних ліжок. На це було виділено 572 млн грн. Наразі регіони подали додаткову заявку на збільшення фінансування. На сьогодні перед місцевими органами влади поставлено завдання забезпечити киснем до 80% або 40 тисяч лікарняних ліжок, виділених для прийому хворих на COVID-19. Якщо на початок вересня було підключено до кисню 8 800 ліжко-місць, то станом на 1 листопада - 17 855.

За розрахунками МОЗ, регіони на середину листопада повинні вийти на 25-26 тисяч ліжок, забезпечених киснем. Для проведення відповідної роботи були максимально спрощені процедури із закупівлі обладнання та послуг з підведення кисню.

На сьогодні в країні нараховується 16 виробників медичного кисню. МОЗ максимально скоротило термін розгляду заявок на отримання ліцензії з виробництва медичного кисню. Ця процедура займає декілька днів після подачі відповідних документів. У країні немає проблем з виробництвом медичного кисню. Натомість є певні питання із забезпеченням тарою для його транспортування. Наразі уряд доручив Мінекономіки провести роботу щодо вирішення цієї проблеми.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#коронавірус #приватні_лабараторії
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
live comments feed...