Чорнобиль – 35 років після катастрофи

26 квітня – є днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу. Чорнобиль – це трагедія, яка вчить цінувати життя та робить нас мудрішими. Рятуючи у далеких 1980-х роках рідну землю, герої-ліквідатори насправді вберегли весь світ від радіоактивної загрози. Зараз Чорнобиль із зони відчуження перетворився на територію відновленні та розвитку, впровадження новітніх технологій.

Чорнобиль – 35 років після катастрофи, фото-1

Факти про Чорнобиль:  

Чорнобильська АЕС мала стати найпотужнішою АЕС Європи. Станція була спроєктована на 12 енергоблоків, перший із яких почав працювати у 1977 році. Встигли побудувати та експлуатувати 4 енергоблоки.

А з 1986 до 2000 року працювали 1,2,3 реактори, після чого станція перейшла у тривалий режим зняття з експлуатації.

Чорнобиль – 35 років після катастрофи, фото-2

Процес зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС тривалий та ресурсномісткий. Цикл виробництва атомної електроенергії виправдовує та передбачає тривалий та високовартісний процес зняття з експлуатації енергоблоків після завершення їх термінів експлуатації. Радіоактивні матеріали реактора та відпрацьоване паливо потребують складного процесу поводження, яким неможливо знехтувати заради безпеки та екології.

Чорнобиль – 35 років після катастрофи, фото-3

Над об’єктом «Укриття» та зруйнованим 4-м реактором встановлена унікальна захисна Арка – Новий Безпечний Конфайнмент. НБК вартістю понад 1.5 млрд. євро був побудований коштами 43 країн-донорів протягом 10 років та може експлуатуватися 100 років. Це дозволило значно підвищити рівень безпеки, та створити умови для подальших робіт з демонтажу  зруйнованого реактора.

Чорнобиль – 35 років після катастрофи, фото-4

Чорнобильська зона жива, але має особливий режим безпеки та операцій у ній. У Чорнобильській зоні виводиться з експлуатації АЕС, експлуатується Новий Безпечний Конфайнмент над 4м реактором;  зосереджений цикл поводження з радіоактивними відходами всієї країни, забезпечується безпечне зберігання відпрацьованого палива існуючих АЕС; знаходиться найбільший заповідник України.

Чорнобиль – 35 років після катастрофи, фото-5

Безпека – основний продукт Чорнобильської зони! Діяльність всіх підприємств Чорнобильської зони спрямована на контроль безпеки та нерозповсюдження радіації, покращення екології країни та збереження екосистем заповідника. Цю професійну роботу виконують близько 6 000 працівників!

Чорнобиль – 35 років після катастрофи, фото-6

Туризм у Чорнобильській зоні – це безпечно! Відвідування Чорнобильської зони проводиться лише за заздалегідь дозиметрично дослідженими  маршрутами та локаціями, на яких рівень радіації є безпечним для дорослої людини. Тривалість туру залежить від бажання та може тривати до 5 днів.

Чорнобиль – 35 років після катастрофи, фото-7

Туризм у Чорнобильській зоні – це цікаво! Магнетизм Чорнобильської зони зумовлений поєднанням на єдиній території унікальних технологічних об’єктів, покинутих місць проживання та мальовничої дикої заповідної природи. Це місце переосмислення світогляду, оцінки важливості відповідальності, розуміння наслідків кожної дії,  взаємодії людини та природи.

Чорнобиль – 35 років після катастрофи, фото-8

Заповідник займає 85% площі Чорнобильської зони, є найбільшим в Україні. На заповідній території у понад 230 тисяч гектарів не можлива будь-яка промислова діяльність та проживання. Це місце для розвитку та розквіту дикої природи, яка поглинає наслідки діяльності людини. У заповіднику живуть 400 видів тварин, з яких 75 червонокнижних, а також понад 1 000 видів рослин, наявні 200 історичних пам’яток.

Чорнобиль – 35 років після катастрофи, фото-9
Чорнобиль
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии