Новини компаній
17:20, 18 квітня 2023 р.

Як працює КТ

Новини компаній

Комп'ютерна томографія (КТ) є методом медичної діагностики, який використовує рентгенівські промені для отримання детальних зображень внутрішніх органів тіла. Принцип роботи КТ полягає в тому, що рентгенівські промені проходять через тіло пацієнта, їх вловлюють детектори, що знаходяться по іншу сторону. Комп'ютерна програма обробляє інформацію з детекторів і створює тонкі зрізи внутрішніх органів тіла. Дані з детекторів набувають цифрового вигляду і передаються на комп'ютер, який оброблює ці дані та відображає зображення на екрані.

Процес КТ в Києві займає від кількох секунд до декількох хвилин. Пацієнт лежить на столі, який рухається в тунелі КТ-сканера. Під час сканування пацієнт може відчувати легкий дискомфорт від розташування в певному положенні на столі та від звуку обладнання. Після завершення сеансу лікар отримує візуалізацію внутрішніх органів та тканин пацієнта, яка використовується для діагностики різних захворювань і для планування подальшого лікування.

Коли потрібно робити КТ

Комп'ютерна томографія рекомендована лікарем для діагностики різних захворювань та патологій. Основні показання для проведення:

  • Діагностика раку. Томограф використовуватися для виявлення пухлин та оцінки їх розмірів. Допомагає в локалізації та визначенні стадії захворювання.

  • Виявлення переломів та інших травматичних ушкоджень.

  • Визначення стану артерій та вен, оцінка функції серця, виявлення захворювань серця та судин.

  • КТ корисний для діагностики легеневих патологій: запалення легенів, раку.

  • Комп’ютерна томографія допомагає у виявленні пухлин, виразок та інших захворювань шлунково-кишкового тракту.

  • Діагностика хвороб нирок та сечоводів: камені, пухлини, гідронефроз.

  • Незнімний апарат при захворюваннях головного мозку та хребта: пухлини, крововиливи, остеохондроз.

В будь-якому випадку призначення КТ повинен здійснювати лікар, який оцінить необхідність проведення процедури згідно з симптомами та історією хвороби пацієнта.

Як відбувається процедура КТ

Процедура комп'ютерної томографії полягає в отриманні детальних зображень внутрішніх органів та тканин за допомогою рентгенівських променів. Проводиться за допомогою спеціального обладнання — КТ-сканера. Перед сеансом пацієнт повинен зняти прикраси та інші металеві предмети, оскільки вони можуть спотворювати результати дослідження. Потім потрібно лягти на стіл. КТ в Києві доступні у багатьох державних та приватних клініках.

Під час процедури відчувається легкий дискомфорт або стиснення, оскільки потрібно лежати без руху протягом кількох хвилин. Щоб отримати якісні зображення, необхідно залишатися нерухомим під час всієї процедури. Сканер обертається навколо пацієнта та виконує кілька серій рентгенівських знімків з різних ракурсів. Інформація з цих знімків обробляється комп'ютером та перетворюється в детальні 2D або 3D зображення внутрішніх органів та тканин. Після завершення процедури лікар оцінює отримані зображення та робить висновки щодо стану здоров'я пацієнта. Результати можуть допомогти встановити діагноз, визначити стадію захворювання або змінити план лікування.

Протипоказання до КТ

Хоча томографія є безболісною та нешкідливою процедурою, в деяких випадках є протипоказання до її проведення:

  • вагітність в першому триместрі;

  • алергічна реакція на контрастний матеріал;

  • важка ниркова недостатність;

  • штучний кардіостимулятор;

  • ожиріння;

  • епілепсія.

Під час дослідження важливо лежати нерухомо, тому немовлята та маленькі діти рідко проходять томографію. Перед процедурою слід проконсультуватись з лікарем, розповісти про всі симптоми, можливі патологічні стани, ознайомитись з рекомендаціями.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...