• Головна
  • Ціни на продукти збільшаться через підрив Каховської ГЕС окупантами: в ООН зробили заяву
17:18, 13 червня 2023 р.

Ціни на продукти збільшаться через підрив Каховської ГЕС окупантами: в ООН зробили заяву

Ціни на продукти збільшаться через підрив Каховської ГЕС окупантами: в ООН зробили заяву

Підрив Каховської ГЕС російськими окупантами створить великі проблеми для продовольчої безпеки світу. Це призведе до зростання світових цін на продукти харчування та може спричинити проблеми з питною водою для сотень тисяч людей.

Про це заявив заступник генерального секретаря ООН з гуманітарних питань та координатор надзвичайної допомоги Мартін Ґріффітс, повідомляє Reuters. За його словами, вплив на продовольчу безпеку може бути значним.

"Це житниця – вся ця територія, що спускається до Чорного моря та Криму, є житницею не лише для України, а й для світу. Ми вже маємо труднощі з продовольчою безпекою, але ціни на продукти харчування, я впевнений, обов’язково зростуть. Майже неминуче, що ми побачимо величезні, величезні проблеми зі збиранням і посівом наступного врожаю. І тому те, що ми побачимо, – це величезний вплив на глобальну продовольчу безпеку – ось що станеться", – сказав Гріффітс BBC.

Гріффітс також сказав, що збиток такого масштабу цивільній інфраструктурі повністю суперечить міжнародному гуманітарному праву, включаючи Женевські конвенції. "Це очевидно. Той, хто це зробив, порушив Женевські конвенції", – додав Гріффітс.

Раніше Гріффітс заявив, що в ООН хочуть почекати кілька тижнів, перш ніж робити висновки стосовно збитків і наслідків для здоров'я та довкілля, які спричинило руйнування Каховської ГЕС окупантами. Йдеться в контексті виділення додаткової допомоги Україні.

Він додав, що наразі вже відомо, що через катастрофу 700 тисяч людей втратили доступ до питної води. "Це вірусна проблема. Але правда полягає в тому, що це лише початок розуміння наслідків цього вчинку", – сказав Гріффітс.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Каховська_ГЕС #ООН
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
live comments feed...