• Головна
  • Інвалідність когось із рідних — не перешкода для мобілізації: перелік тих, хто не може отримати відстрочку, оновлено
14:06, 29 червня 2023 р.

Інвалідність когось із рідних — не перешкода для мобілізації: перелік тих, хто не може отримати відстрочку, оновлено

Інвалідність когось із рідних — не перешкода для мобілізації: перелік тих, хто не може отримати відстрочку, оновлено

Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому законопроєкт № 9342, який передбачає збільшення відпустки для військовослужбовців із 10 до 30 днів, а також надає можливість отримати додаткові 10 днів відпочинку за сімейними обставинами.

Водночас новий закон має сюрпризи і може скасувати підстави для відстрочки від військової служби. Адвокат Дар’я Тарасенко зазначає, що остаточна редакція закону ще не оприлюднена. Вона також пояснила, що означають для військовозобов'язаних українців такі зміни.

Дар’я Тарасенко зазначає, що згідно зі змінами, які були внесені до проекту на другому читанні, в статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» з’явиться нова норма. Ця норма передбачає, що військовозобов'язані, які мають дружину(чоловіка) або одного з батьків чи батьків дружини (чоловіка) з інвалідністю I або II групи, втратять право на відстрочку, якщо вони мають інших працездатних осіб, які їх можуть утримувати згідно з законом.

Це означає, що для підтвердження права на відстрочку такі військовозобов'язані повинні будуть додатково подати докази про відсутність інших працездатних осіб, які можуть їх утримувати. В іншому випадку вони можуть бути мобілізовані.

Такі зміни також можуть призвести до необхідності внесення відповідних змін до Правил перетину кордону для осіб, які супроводжують дружину або одного з батьків чи батьків дружини з інвалідністю. Також можна очікувати подальших змін в підставах для звільнення з військової служби.

Остаточні висновки можна буде зробити лише після оприлюднення прийнятого Закону. Закликаємо всіх дочекатись оприлюднення Закону та ознайомитись з його текстом.

Зазначимо, законопроект з’явився з ініціативи нардепів Дмитра Разумкова, Аліни Загоруйко, Ольги Саладухи та інші депутатів. У першому читанні парламент підтримав його 30 травня. 28 червня за документ проголосували 311 депутатів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мобілізація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
live comments feed...