• Головна
  • Продовжити виплати ВПО з 1 лютого – на сайті президента з’явилася нова петиція
13:11, 8 грудня 2023 р.

Продовжити виплати ВПО з 1 лютого – на сайті президента з’явилася нова петиція

Продовжити виплати ВПО з 1 лютого – на сайті президента з’явилася нова петиція

Наприкінці січня 2024 року закінчиться черговий шестимісячний період надання допомоги для ВПО - продовжити її ще на півроку зможуть не всі переселенці. Як вже розповідав 06239, надалі отримувати виплати будуть переміщені особи, які вперше звернулися за призначенням допомоги після 1 серпня 2023 року і належать до особливо вразливих категорій. Крім того, оформлювати виплати зможуть нові переселенці.

Таким чином, із загального числа ВПО, яким зараз надають виплати, їх продовжать отримувати менше 10% переселенців. З таким рішенням держави згодні не всі - на сайті Президента України з'явилася петиція із закликом продовжити виплати усім переселенцям, які перемістилися з зони бойових дій чи окупованих територій.

Зміст петиції

Так, авторка петиції Олена Гнилицька нагадує, що переселенці опинилися в складних життєвих обставинах та через бойові дії не можуть повернутися додому. Компенсація за знищене або пошкоджене житло для ВПО з окупації чи зони активних бойових дій теж недоступна – органи місцевого самоврядування там не працюють, а отже не можуть оцінити збитки.

«Переміщені особи втратили все майно, через це приходиться працювати ще більше, заробляти кошти для утримання родин, оренди житла. Всі опинилися в складних життєвих обставинах. Виплати на проживання ВПО родини частково покривали витрати на оренду житла та оплату комунальних послуг. Якщо виплати будуть скасовані, то це значно відобразиться на благополуччі родин», - наголошує авторка петиції.

Як підписати петицію

Підписати петицію можна за цим посиланням. Наразі вона набрала вже 6 382 голоси з 25 000 необхідних. До закінчення збору підписів залишилося 90 днів.

Якщо за три місяці документ підтримає достатня кількість українців, її повинен буде розглянути Президент України Володимир Зеленський.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...