• Головна
  • Підсумкова декларація мирного саміту: Reuters повідомило, що буде у документі
09:00, 16 червня

Підсумкова декларація мирного саміту: Reuters повідомило, що буде у документі

Підсумкова декларація мирного саміту: Reuters повідомило, що буде у документі

У проекті підсумкової декларації учасники саміту миру звинувачують війну Росії проти України у спричиненні "масштабних людських страждань і руйнувань" і закликають поважати територіальну цілісність України.

Про це повідомляє 06239 з посиланням на Reuters.

З проекту декларації було видалено попереднє слово "агресія", яке замінили на "війна".

Важливі аспекти документа

У документі від 13 червня також міститься заклик повернути Києву контроль над Запорізькою АЕС.

"Будь-яке використання ядерної енергії та ядерних установок має бути безпечним, захищеним та екологічно безпечним. Українські атомні електростанції та установки, включаючи Запорізьку атомну електростанцію, повинні працювати безпечно та під повним суверенним контролем України і відповідно до принципів МАГАТЕ та під його наглядом", - зазначається в ньому.

Наголошується, що "будь-яка загроза або застосування ядерної зброї в умовах війни, яка триває проти України, неприпустимі".

Також підкреслюється "вільне, повне та безпечне торгове судноплавство", а також і те, що доступ до морських портів Чорного та Азовського морів є критично важливими.

"Глобальна продовольча безпека залежить від безперебійного виробництва та постачання харчових продуктів. Напади на торговців, кораблі в портах і на всьому маршруті, а також проти цивільних портів і цивільної портової інфраструктури є неприйнятними. Продовольчу безпеку жодним чином не можна використовувати як зброю. Українська сільськогосподарська продукція має безпечно та вільно постачатися зацікавленим третім країнам", - констатується в документі.

Третій пункт стосується військополонених та депортованих.

"Всі військовополонені мають бути звільнені шляхом повного обміну, а усі депортовані та незаконно переміщені українські діти, а також усі інші українські цивільні особи, які були незаконно утримувані, мають бути повернуті в Україну", - констатують у декларації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...