Підприємець з Донецька: Наді мною не буде майоріти жоден прапор, крім українського!

Підприємець Валерій Куц покинув рідний Донецьк у жовтні 2014 і переїхав до Краматорська. Він каже, що не проміняє Україну навіть за мільйон доларів і вірить, що в епоху сучасних технологій кожен може працювати на себе. Він робить димоходи і вірить у те, що його слова переконають щонайбільше людей повірити в Україну. Валерій вважає: кожен може створити власну історію успіху, як це вийшло в нього.

Працювати на себе

Я живу в найзахіднішому районі Донецька – Петровському. Українська армія туди не дійшло зовсім трохи. Мар’їнка під Україною, а Петровський районі – під ДНР.Я відчув на собі всю «красу» життя в ДНР і зрозумів, що жити так не зможу: людині з проукраїнськими поглядами там перебувати просто нереально. Головне, на мій погляд, –це перемогти колишню радянську ментальність, вбити в собі раба і навчити людей працювати насамперед на себе.

Багато людей, які працювали на шахтах, опускають руки, починають пити… Але на це немає причини, оскільки робота є для всіх – було б бажання. Я займався в Донецьку створенням димоходів, мав свою майстерню, продовжую справу у Краматорську.

Тепер я маю свій канал на youtube, сам себе рекламую і не чекаю від когось дива. Хтось може вирощувати помідори в теплиці, хтось лагодити техніку, просто потрібно в себе повірити і почати працювати.

Зараз Україна активно переходить на тверде паливо, цього вимагає криза і велика ціна на газ. Для України такий перехід може стати стратегічним кроком для власної енергетичної безпеки.

Я багато вчуся. Дивлюся відео німецьких підприємців, вивчаю нові технології. Мені, приміром, нецікаво брати досвід з Казахстану чи Узбекистану, – я дивлюся в європейському напрямку.

Про державу і людей в ній

У багатьох людей «працює» в головах радянська зазомбованість – «Ось Україна нічого мені не дала». Я завжди кажу таким людям, що час таких думок завершився. Від мешканців Донецька нічого особливого не вимагалося і до війни – любити свою країну, чесно працювати, платити податки. Чому вони цього не робили?

Ситуація зміниться, коли ми перейдемо від рабського мислення до самостійної підприємницької ниточки. Що може зробити держава? Трошки допомогти. Наприклад, пояснювати молодим людям в навчальних закладах, що треба вчитися працювати на себе, не чекати будь-якої роботи на заводі, а самим рухатися. Я би почав з малого бізнесу – нехай людина матиме свою невеличку справу, свій малий податок. Було би чудово, якби Порошенко виступив з такою ініціативою, дав людям цей шанс.

Я маю віру. Велику віру у те, що Україна підніметься, а щодо нашого регіону, то це дуже прикро, що він піддався на дешеву путінську пропаганду.

Відносини з Донецьком

Багато спілкуюся з донеччанами, дзвоню. «Прелести русского мира» там вже відчуваються, але все-одно є масова віра в цю немислиму Новоросію, в міфічну республіку. Мені один чоловік якось сказав по телефону: «Нас же Украина бомбила. Как мы можем это простить?». Вони не можуть повірити, що їх обстрілюють «свої рідні терористи» з ДНР. Але є і тверезомислячі люди, які бояться залишити свою нерухомість і поїхати, вони давно зрозуміли, що Україна є єдиною і саме в такому статусі ми можемо щасливо жити, а ідеї ДНР – це якась страшна утопія.

З шахтарями ситуація така: велика частина з них – регресники, тобто вони отримають виплати по інвалідності. 80% цих документів – підробка. Ще до війни на Сході, я часто бачив таку картину, виходячи з власного під’їзду: сидять чоловіки, грають в доміно, поруч горілка. І ось їм десятки років розповідали, що вони годують всю Україну. Він бере доміно і щиро в це вірить. А я ще тоді їм казав,що це закінчиться, бульбашка має луснути і всі їхні підробні регреси також. Я вважаю, що по відношенню до таких людей Україна має бути жорсткішою (як би по-людськи не було шкода), в них мають забирати громадянство. Якщо тобі так погано, ти не бачиш можливості жити і працювати в Україні, то розірви свій паспорт і не будь громадянином цієї держави. Навіщо псувати іншим життя?

Про роботу

Я займаюсь конструкцією димоходів, роблю їх власними руками. Коли я поїхав з Донецька мені не вдалося перевезти великі верстати, перевіз здебільшого дрібні інструменти. Я винайняв майстерню в Краматорську і починаю все спочатку. Це нелегко, але найголовніше для мене – це Інтернет. Мої клієнти переважно з Центральної та Західної України, я вже почав знімати ролики для youtube українською. І хоча я російськомовний, я люблю українську і час від часу нею розмовляю. В мене бувало таке: дивиться людина мій ролик із Західної України і пише коментарі, що в захваті, в Краматорську також є люди, які люблять і шанують мову.

І я вважаю, що завдяки сучасним технологіям, кожен майстер може розказати про себе і отримати замовлення. Причому, я чудово розумію, що в моєму випадку не всі люди зараз можуть дозволити собі купувати димохід з дорогої сталі, тому я придумав і більш економічні варіанти з дешевших видів сталі. Намагаюся робити димоходи так, аби людині можна було зібрати це як конструктор, дуже просто. В середньому на одне замовлення в мене йде 15 днів – це повна комплектація. Насправді мрію в майбутньому взяти кількох працівників і зробити майстерню більшою, але для цього треба, аби люди трохи розкрились і почали довіряти один одному.

Про переселенців

Звісно, бувають різні люди. З багатьма спілкуюся. Але, наприклад, бачив такий випадок – переселенці з Горлівки. Вони мотаються, де які виплати дають, шукають ліки для хворого батька, і їм це все Україна дає, а потім ввечері ми сидимо на лавочці, розмовляємо і людина каже: «Я все-таки за Новороссию!». В мене в голові не вкладається! Як? Україна тобі дала все, а ти мрієш про якусь маячню. І він мені говорить, що в нього дві машини в кредиті і повертати він його не збирається, бо його в Горлівці не дістануть.

Що мені сказати цим людям? Я вважаю, що йде очищення і Україна стає Україною по-справжньому тільки зараз. Але я ділюся власним досвідом і ставленням: мені Україна дала все, і хоч би мені мільйон доларів заплатили, я би ніколи її не кинув і не переїхав би в іншу країну.

Бачу подальшу картину: як Східний і Західний Донбас, за аналогією з Німеччиною, де було розділення Берліну. І ми, на українській території своєю працею, своєю ефективністю доведемо окупованій території, де живеться краще.

Невже утопічна республіки без майбутнього буде подобатись людям завжди?

Про плани далі

Я буду жити і працювати лише під українським прапором і ніякі інші знамена наді мною не будуть ніколи. Якщо війна прийде в Краматорськ, то доведеться мені покласти молоток і взяти в руки автомат. Не віддам це місто ні за що, Краматорськ став мені рідним.

Думаю в майбутньому Краматорськ може зайняти роль Донецька в сенсі бізнесу і рівня життя. Бо поки я не бачу, що Донецьк стане таким, як раніше, оскільки у місті – сепаратисти.

IA ZIK
краматорск донецк предприниматель
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Из-за ссоры с родителями юный беглец решил побыть самостоятельным и поехал в город Лозовая. К счастью, на железнодорожной станции города Славянск в электричке правоохранители по ориентировке узнали парня и передали краматорским коллегам. 15 июля около 01.30 часов в линию 102 обратилась женщина, которая сообщила, что 14 июля поссорилась с сыном, он угрожал, что поедет к своей знакомой в город Лозовая. На следующий день в 11.30 подросток ушел и домой не верн...
Общество
Сьогодні, 16 липня, набув чинності закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної», за винятком низки положень, які набудуть чинності дещо пізніше. Закон закріплює, що єдиною державною мовою в Україні є українська – і вона обов’язкова для органів державної влади і публічних сфер на всій території держави. Відповідно до закону, державна мова має використовуватися в освітній та медичній сферах, у трудових відносинах та у сфері обслугову...
Общество
В Украине появилась новая опасная игра, нацеленная на детей, – «Исчезнуть на 24 часа». Она является аналогом игры «Синий кит» и начинает набирать обороты. Об этом сегодня, 16 июля, на своей странице в Facebook сообщил заместитель председателя Луганской областной военно-гражданской администрации Юрий Клименко. По его словам, суть игры – ребенок должен исчезнуть на 24 часа, чтобы родители и друзья не могли его найти. Клименко напомнил, что в 2017 году в Укр...
Общество
Социальная защищенность работников является приоритетом развития предприятия. Так, по результатам работы за первое полугодие обеспечен рост заработной платы на 45% в сравнении с первый полугодием 2018 года. Средняя зарплата на НКМЗ составила 15 тысяч 421 грн. Это почти на 5 тысяч больше, чем в прошлом году. Детально рост средней заработной платы по категориям представлен на диаграмме. Хотелось бы отметить, что средняя заработная плата кадрового станочника...
Общество
Кабмин установил механизм денежной компенсации за разрушенное в результате вооруженной агрессии РФ на востоке Украины частное жилье. Как информирует Цензор.НЕТ со ссылкой на пресс-службу МинВОТ, соответствующее решение принято по инициативе Министерства по вопросам временно оккупированных территорий и внутренне перемещенных лиц (МВОТ) на заседании Правительства 10 июля 2019 г. Отныне владельцы жилых домов (квартир), которые были разрушены в результате воор...
Общество
С начала 2019 года на блокпостах Донбасса вдоль линии разграничения умерли 25 человек. Об этом говорится в публикации Специальной мониторинговой миссии ОБСЕ. Наблюдатели ОБСЕ отмечают, что речь идет о смерти по естественным причинам, основная причина которых – сердечные приступы, вызванные перенапряжением и стрессом. Также в ОБСЕ напомнили об инциденте 23 февраля, когда на блокпосте под Донецком вследствие подрыва на мине микроавтобуса погибли двое мирных...
Общество
Большинство фигурантов ради копеек осуществляли фильтрационные мероприятия на блокпостах в городе во время его захвата.  На днях еще один краматорчанин решил сообщить о своем прошлый связь с незаконным вооруженным формированием «ДНР». Как пояснил фигурант, примкнул к псевдо республики ради денег и продуктов питания, но, через месяц понял, что пропаганда отличается от реальности, а потому покинул ряды террористов. Относительно наемника открыто уголовное про...
Общество
13 июля в Краматорске прошло торжественное открытие нового комплекса автомойки самообслуживания Twister Wash. Все клиенты в течении дня мыли свои автомобили бесплатно. Вот как это было: Комплекс автомойки самообслуживания Twister Wash находится по адресу: г. Краматорск, ул. Леонида Быкова, 1.
Общество
Кабинет министров Украины продлил запрет на ввоз товаров из Российской Федерации до 2021 года. Постановление №605 опубликовано 15 июля на официальном сайте правительства. Последние изменения были приняты правительством 5 июля этого года и предполагают продление эмбарго на значительное количество российских товаров до 1 января 2021 года. Отмечается, что на территорию Украины могут ввозиться товары из списка запрещенных, если за них была произведена предопла...