Павел Жебривский: «Наступление может быть в направлении Константиновки, Марьинки и Мариуполя»

Очільник Донецької області Павло Жебрівський про логістичні центри, зв'язки з окупованими територіями та вибори на Донбасі.

ТСН.ua публікує інтерв'ю з головою Донецької військово-цивільної адміністрації Павлом Жебрівським. У ній він розповів про плани боротьби з контрабандою, як побороти черги на блокпостах та як відбувається будівництво захисних споруд на лінії розмежування, яке стало причиною звільнення його попередника на посаді.

- Вашому попереднику перед звільненням винесли догану через незадовільні темпи будівництва захисних споруд на лінії розмежування. Яка ситуація зараз?

- Нормально питання йде. В принципі завершується. Є проблеми з військовими, які не дуже хочуть приймати здані об'єкти. Якщо приймеш, то треба охороняти і складається ситуація, що роботу виконали, а не приймають. Що зробив я? Я поїхав туди і за кожним закріпив один район і одне місто, і призначив відповідальних. В принципі це завдання голів адміністрації. Це завдання мало би бути підрядника, який за це все отримує гроші. Сьогодні трошки змінений формат, але я розумію, що є війна і лінія оборони, не час мірятись, хто винен. Треба зробити, а далі розберемось, хто правий, а хто винен. В принципі ми ввійшли в графіки, ми ввійшли в усе. Часом дощ заважає, часом ще щось. Але наразі ми в графіку, скажемо так – вище середнього серед областей.

- Також Олександра Кіхтенка постійно порівнювали з Геннадієм Москалем, мовляв не такий жорсткий. Ви не боїтеся бути не таким жорстким як Москаль?

- Кричати, матюкатись, стукати кулаком – це жорсткість? Можливо, хтось сприймає так. На мій погляд, жорсткість - це сьогодні зовсім інші речі. На жаль, сьогодні дуже багато людей, при всій повазі до Геннадія Геннадійовича, стрибають у форму, а не суть. І сьогодні дуже важливо побачити, які наслідки цього. Можна ловити фури – 2-3-5 чи 10, а можна зробити логістичні центри, які б витягли не тільки гроші, які ми платимо туди пенсіонерам і які там платять наші підприємства, а ще й російські гроші, в економіку України. І хто жорсткіший?

Я вмію добре матюкатись, в армії служив, вмію кулаком гупати, але наслідком цього буде шум, галас, а не вирішення питання. От свою задачу бачу – не обматюкати когось, а зробити так, щоб на тій лінії розмежування Захарченка мирні жителі задушили своїми руками і сказали: "Ми хочемо жити в Україні, в українському щасті, а не в кацапській весні". Якщо я це зроблю, то це буде моя жорсткість.

Там живуть українці, які є заручниками одного шизофреніка і його наймита.

- Ви згадали про фури, яка ситуація зараз із контрабандою?

- Вона продовжується і буде продовжуватися. Сьогодні не секрет, що ця проблема є і в Донецькій, і в Луганській області. Затримання 10-20-30 фур нічого не вирішить. Як було, так і є. Дуже великий фінансовий ресурс – від 40 до 100 тис. гривень за фуру.

- Це платять на блокпостах?

- Не обов'язково тільки на блокпостах. На блокпостах якраз мінімізовано. Немає суцільного кордону і необов'язково через блокпости їхати, можна через багато інших доріг і стежин їхати. Проблема в іншому – треба усувати причину, а не боротися з наслідками. Причина – там ціна на продукти величезна. Там живуть українці, які є заручниками одного шизофреніка і його наймита. Ми маємо врегулювати цей процес.


Була моя пропозиція і рішення президента про створення логістичних центрів. Найближчим часом буде три логістичних центри. Вони будуть біля КПВВ. Людина, український громадянин, приїде, купить не більше ніж на 5 тис. гривень і не більше 50 кг – зараз такі норми - і поїде. І на тиждень буде мати харчі. Один центр буде в Артемівському напрямку, ще один в районі Новотроїцького, і в районі Гнутового. Зараз над цим працюють. Ми формуємо модель. Це не так просто з нуля під час війни формувати такі речі, але, я думаю, що час ми знайдемо в Артемівському напрямку, а потім паралельно будемо робити в Новотроїцькому. Сьогодні визначаємося з місцями розташування, архітектор малює модель, як це все має бути. Там будуть фіскали, прикордонники, СБУ, багато контролюючих структур, які унормують ці речі.

Не ми будемо продавати там, а бізнес буде продавати все, крім акцизних товарів – горілки і цигарок. Таким чином, ми усунемо підстави для так званої контрабанди на 70-80%. Все інше – будуть так звані мобільні групи відловлювати, які за завданням президента України мають бути створені за участі десантників. Вони і будуть ловити контрабанду, тому що все одно будуть продовжувати возити і ми розуміємо, що, зловивши одну фуру, ми п'ять пропустимо.

- Деякі ЗМІ припускали, що ліки в цих логістичних центрах будуть від фармацевтичної компанії вашої сестри?

- Наразі "Фармак", який очолює сестра, займає 4% ринку, я ж не можу ними закрити 100% потреб. На сьогодні виробник не торгує ліками, торгують дистриб'ютори. Сьогодні виробник виробляє продукцію, а є кількість дистриб'юторів, які займаються продажем товарів. Я думаю, що і на сонці плями будуть шукати, де завгодно. Просто треба, хоч трішки совісті мати. В принципі є ж препарати, які вкрай необхідні людям. Це номенклатура величезна. Українських ліків зареєстровано порядку 12 тисяч найменувань. "Фармак" випускає близько 200, тобто я думаю, якщо б я святим Божим був, то все рівно щось би знайшли.

Ми спостерігаємо концентрацію збройних сил сусідньої держави у напрямку Костянтинівки, у напрямку Мар’їнки і у напрямку Маріуполя.

- Черги на пропускних пунктах. Що з ними робити?

- Великі черги на пропускних пунктах ще залишаються. Як це подолати? У тому числі завдяки логістичним центрам. Жодна моя сестра – їх було 5, залишилося 4 – не володіє банком, тим паче "Ощадбанком". Так ось, там передбачається, що будуть банки, термінали, будуть видавати пенсії. І через це не треба буде великій кількості людей заїжджати через контрольно-пропускний пункт у велику Україну. Люди їдуть із різних причин. Це і купівля ліків, отримання пенсій і продуктів – це все допоможе розвантажити пункти пропуску.

Зараз ми перенісши КПВВ із Бугаса до Новотроїцького матимемо шанси вдвічі збільшити кількість прикордонників у Пісках. Бо у Бугасі там неможливо вже просто, шалені черги. І питання безпеки залишається, дуже важливе. Просто організувати зелений коридор ми не можемо, тому що люди будуть страждати через терористичні акти. Ми сподіваємося, що в Луганській області також відкриють пункти пропуску. Бо зараз через Артемівський пункт з Луганщини люди йдуть, через РФ заїжджають. Я не думаю, що це завадить майбутній інтеграції людей, що живуть там, в Україні.

- У червні бойовики здійснили спробу захопити Мар'їнку, які зараз існують напрямки, де можуть вдарити?

- Це може бути у напрямку Костянтинівки, у напрямку Мар'їнки і це може бути у напрямку Маріуполя, щоб вийти до моря. Там ми спостерігаємо концентрацію збройних сил сусідньої держави. Дуже важко спрогнозувати, що твориться у голові Наполеона.

- Широкине перейшло під контроль української влади. Яка наразі там ситуація?

- Широкине і було під контролем української влади. Панівні висоти були під контролем нашого війська. Зараз, оскільки бойовикам спокійно не сиділося, вони нас обстрілювали, на сьогодні ситуація трохи спокійніша, вони відійшли звідти. Хоча снайпер там нещодавно працював. Взагалі-то йдеться про демілітаризацію. На території Широкиного має бути місія ОБСЄ плюс спільний центр координації та контролю України і Росії. А бойовиків там не має бути, хоча вони виставили умову, щоб і вони там командували. Але українське командування на це ніколи не піде, бо ми цим фактично легалізуємо терористів. І через це ми відводимо із передової наші війська, але так, щоб протягом 15-20 хвилин вони змогли знову зайняти свої позиції. Є невеликі побоювання у мешканців Маріуполя, але я думаю, що вони дещо перебільшені.

Люди там отримують односторонню інформацію. Людям просто промивають мозок, причому неймовірними зусиллями.
- Ваш попередник виступав за збереження економічних зв'язків із окупованими територіями? Що думаєте ви?

- Жодних економічних зв'язків із окупантами бути не може. Але є на сьогодні підприємства, які працюють там, а зареєстровані на великій Україні і платять податки тут. Це 53% надходжень до обласного бюджету. І тут постає запитання: ми готові від цього відмовитися? Це запитання не до мене, а до центральної влади. І друге запитання: якщо людина працює у шахті чи на заводі, то вона не візьме автомат і стріляти в українського вояка не буде. Ось це все треба зважити і вирішити на національному рівні. Поки що ті підприємства продовжують платити податки – і ПДВ, і податок на землю, і на прибуток і багато інших.

- Захарченко оголосив вибори у "ДНР" у жовтні, як це може вплине на ситуацію на Донбасі?

- Захарченко може себе оголосити Петром І, Гітлером і ким завгодно, але ніякої легітимності він не отримає. Я взагалі вважаю, що вибори, коли розруха в головах, проводити безперспективно. Навіть якщо подивитися на Мінські домовленості, якщо під контроль ОБСЄ підпаде тимчасово окупована територія - треба проводити вибори. Це неправильно. Нечесна позиція. Люди там отримують односторонню інформацію. Людям просто промивають мозок, причому неймовірними зусиллями. Для того, щоб проводити чесні та прозорі вибори, люди мають отримувати різну інформацію. І сьогодні не тільки присутність вояків із зброєю, але й присутність інформації є ознакою чесних виборів, прозорих. Після того, як рашисти покинуть Україну, як перекриють кордон, потрібно, щоб люди там отримували хоча б півроку різносторонню інформацію. Ось тоді ці вибори будуть чесними.

70% просто хочуть миру. І сьогодні, коли кажуть «підтримую Регіони», за звичкою можливо, але підтримають. І комуняк, можливо, підтримають. Але це не значить, що це є істинний вибір людей.
- Восени вирішили також провести місцеві вибори і на звільнених територіях, чи готові вони до виборів?

- Місцеві вибори провести можна. Власне, тут також розруха в головах. Тут також не розуміють. У мене часто запитують, як налаштовані люди з Донбасу до української влади. 70% просто хочуть миру. І сьогодні, коли кажуть "підтримую Регіони", за звичкою можливо, але підтримають. І комуняк, можливо, підтримають. Але це не значить, що це є істинний вибір людей. Сьогодні, я думаю, введення військово-цивільних адміністрації на всій території області – правильне було б рішення. На сьогодні ми мали б відбудувати інфраструктуру, запустити економіку, зруйнувати монополію фінансово-промислових груп, і тоді вибори б на цій території були б чесними і прозорими. І перемогла б та політична сила, яка справді переконала б людей у своїх ідеях.

Жебривский интервью
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
На перекрестке Парковой и бульвара Краматорского появилась новая и необычная клумба. Трое краматорчан провели незапланированный субботник: обустроили небольшой участок земли и высадили карликовые деревья.На работу ушло два дня и 6 тысяч гривен, пишет "Технополис". Инициативу проявили сами горожане, они же собрали и деньги.- Мы живем совсем рядом, место здесь людное, но совсем необлагороженное. Вот мы и решили обустроить небольшую клумбу - чтобы было красив...
Криминал
При проведенні слідчих дій правоохоронці вилучили комп'ютерну техніку, роутери, «робочі зошити» та готівку. За даним фактом проводиться досудове розслідування. Кілька місяців оперативники відділу кримінальної поліції Краматорська займались документуванням незаконної діяльності гральних залів. Крім того до поліції звертались небайдужі краматорчани з інформацією про злочинну діяльність закладів з вивіскою "Національна лотерея". Кожна така інформація перевіря...
Общество
19 октября противник 15 раз обстрелял позиции Объединенных сил, в результате чего один военнослужащий ранен. Об этом сообщает пресс-центр штаба ООС. Боевики использовали стрелковое оружие и гранатометы различных систем. У Золотого-4 зафиксировано применение минометов калибра 120 и 82 мм, запрещенных Минскими соглашениями. Российские наемники нарушали режим "тишины" вблизи Водяного на Приазовье, Талаковки, Авдеевки, Верхнеторецкого, Павлополя, Тарамчука, Но...
Общество
На порталі Краматорсьої міської ради була створена нова петиція. Ініціатор закликає владу відремонтувати вулицю Олега Кошового. "Вчителі та учні щодня добираються до загальноосвітньої школи №18 по вулиці Олега Кошового. Відстань від асфальтованної вулиці Стратосферної до школи приблизно 250 м. У дощову погоду грунт на дорозі перетворюється на бруд, діти і вчителі несуть бруд до школи. У суху погоду відкритий грунт на дорозі є великим джерелом пилу. Вулиця...
Общество
Петиция краматорчанки Натальи Лазневой с призывом к властям города заменить маршрутки на троллейбусы набрала 260 голосов. "Маршрутки - "Газельки" (и желтые, и зеленые) не отвечают требованиям безопасности: в них невозможно влезть и разминуться пассажирам, во многих текут люки на крышах во время дождя и на мокрое сиденье уже никто не сядет, дырявые ржавые ступеньки размером "для гномиков", а грохот во время движения - как будто "транспорт" сейчас развалится...
Общество
19 октября 2019 года по народному календарю отмечают день Дениса и Фомы. Именинники – Фома. Международный фестиваль джаза в Барселоне, в Перу празднуют день Лимы, день святого Ивана Рильского в Болгарии, день ракетно-артиллерийских войск Армении, день спасателя в Казахстане, всероссийский день лицеиста. "Сегодня" пишут, какой православный праздник отмечают украинцы 19 октября 2019 года. Кроме этого, мы рассказываем о самых интересных и важных событиях, кот...
Общество
18 октября, вооруженные формирования Российской Федерации и ее наемники 21 раз нарушили режим прекращения огня. Об этом сообщает пресс-центр штаба ООС. Противник обстреливал позиции подразделений Объединенных сил из запрещенных минского соглашениями минометов калибра 120 и 82 мм, стрелкового оружия и гранатометов различных систем. В районе ответственности оперативно-тактической группировки "Восток" противник совершил 11 обстрелов. В районе ответственности...
Общество
В Краматорске появилось социальное ателье. Об этом сообщается в соцсети на официальной странице БФ "Каритас Краматорск", передает 6264. В таком ателье будут принимать людей из уязвимых категорий населения, в том числе внутренне перемещенных лиц, одиноких родителей, многодетные семьи, людей с инвалидностью, людей в возрасте от 65 лет, детей-сирот и т.д. Совершенно бесплатно они могут получить услуги мелкого ремонта одежды. «Все желающие также могут получить...
Общество
В субботу, 12 октября, в Краматорске, будут проводиться работы по плановому и внеплановому обслуживанию электрических сетей, с целью повышения надежности электроснабжения и улучшения качества обслуживания потребителей. Список улиц можно посмотреть по ССЫЛКЕ. По вопросу отключений обращайтесь в контакт-центр ВТ "ДТЭК Донецкие электросети" по телефонам +38 096-450-0473, +38 099-450-0473, +38 (0629) 450-473.