• Головна
  • «Сильні громади Донеччини» подведи итоги 100 дней работы горсовета Краматорска
19:21, 11 квітня 2016 р.

«Сильні громади Донеччини» подведи итоги 100 дней работы горсовета Краматорска

Місцеві вибори 2015 року у Краматорську пройшли «гаряче». Причиною тому був розкол політичної структури «Партії регіонів» на дві частини. І вже у виборчу боротьбу включилиь два молодих представника політичних та бізнес сил Краматорська – Панков Андрій та Ефімов Максим. Перший кандидат на той час працював заступником міського голови, а другий вже був Народним депутатом України. Боротьба завершилась отриманням посади міського голови Андрієм Панковим, який хоч і був самовисуванцем, проте не приховував підтримку від НКМЗ та Оппоблоку. І партія ця отримала 24 депутати з 42 можливих у міській раді міста.

Активне політичне життя вирувало і після виборів. Рух «Сильні громади Донеччини» проаналізував найбільш гучні справи та рішення міської ради та міського голови за 100 днів їх роботи.

Отже, Краматорська міська рада VII скликання почала свою роботу 23 листопада 2015 року з затвердження підсумків чергових місцевих виборів та обрання нового секретаря міської ради, яким став 32-річний працівник машинобудівного заводу «НКМЗ» Ошурко Денис. Новообраний секретар був висунутий партією Опозиційний блок. До початку своєї політичної кар’єри 10 років працював на НКМЗ, звільнився з посади голови правління Асоціації молоді НКМЗ.

Перша сесія не обійшлася без уваги з боку громадськості. Хвилю обговорень викликало рішення про встановлення максимально можливої надбавки (50%) та преміювання (100%) до окладу міського голови, який під час передвиборчої компанії заявляв про необхідність скоротити видатки на обслуговування апарату міської ради. Проте міський голова на своїй сторінці в Facebook написав, що усі надбавки буде перераховувати на благодійність. Цікаво буде дізнатися на які добрі справи будуть витрачатися ці кошти. Для цього «Сильні громади Донеччини» підготують відповідне звернення до міського голови з проханням відзвітувати за благотівнісь.

 

фото1

фото1

На фотографії – секретар міської ради Денис Ошурко та міський голова Андрій Панков

 

Явна конкуренцію промислових груп одразу вдалась у знаки. Краматорськ став одним з найперших серед міст України, де була запроваджена система електронних державних закупівель ProZorro. Таке рішення прийняв виконавчий комітет міської ради 3 лютого 2016 року. Найближчим часом «Сильні громади Донеччини» розкажуть яку економію отримав міський бюджет завдяки такому рішенню. Та вже зараз мешканці Краматорська можуть ознайомитися із замовленнями, які роблять органи місцевого самоврядування, на сайті http://prozorro.gov.ua/ та аналітичному модулі http://bi.prozorro.org

Інша сучасна онлайн-платформа, яка запрацювала в Краматорську – це єдиний веб-портал використання публічних коштів E-data. З березня 2016 року розпорядники бюджетних коштів виконкому почали публікацію трансакцій. Тепер будь хто може подивитися на сайті  http://e-data.gov.ua які відрахування зробило, наприклад, Краматорське управління освіти чи управління культури, або комунальні підприємства. Поки що сам портал працює у тестовому режимі, а сайт міської ради не має переходу на портал, але громадськість не залишить без нагляду питання прозорості місцевого бюджету.

 

фото2

 Позитивною тенденцією для Донецької області стала підтримка міським головою громадської ініціативи запровадження партисипаторного (громадського) бюджету. Рішенням від 09 лютого було утворено робочу групу по розробці громадського бюджету (бюджету участі), до складу якої ввійшли представники громадської ради. Слід відзначити, що на сьогоднішній день тільки чотири міста в України реалізовують дану програму – це Черкаси, Полтава, Чернігів та Вінниця.

Для довідки. Громадський бюджет – частина міського бюджету, рішення щодо розпорядження якої приймаються безпосередньо мешканцями міста. У світовій практиці зазвичай на реалізацію програми щорічно закладається приблизно 1% з доходів місцевого бюджету.

Не оминула місто і декомунізація. Вона пройшла у два етапи: розпорядженням міського голови від 12 січня 2016 року було змінено назву 19 об’єктів інфраструктури та 19 лютого – ще назви 72 вулиць.  В цілому, процес декомунізації в Краматорську пройшов спокійно, на відміну від сусіднього Слов’янська, а серед нових назв зустрічається багато нетипових для Донецької області. Найбільшу зацікавленість у соцмережах викликали назви вулиць 5 липня, Героїв України, Василя Стуса, Героїв Небесної Сотні, Олекси Тихого. Спроба ж завернути таку декомунізацію не пройшла, не дивлячись на спроби певних депутатів.

Мабуть, найбільший резонанс серед краматорської громади викликало рішення, прийняте на сесії 10 березня «Про структуру, загальну чисельність міської ради та її виконавчих органів». Процес громадського обговорення проекту цього рішення відкладався через непідготовленість представників виконкому, кількість штатних одиниць постійно змінювалася, а відповідь на запитання «чим буде займатися той чи інший структурний підрозділ» по цей час не знає ніхто, навіть депутати, які вже проголосували за прийняття рішення. Як заявив міський голова «буде розроблено і положення, і стратегія, і повністю взаємодія всіх структурних підрозділів, щоб вони працювали єдиним комплексом», які будуть подані на розгляд депутатам та громадськості. Розпочатий процес реформування структури виконкому може затягнутися до 2 місяців.

Депутати фракції «Наш Край», пов’язаної з Максимом Єфімовим, від голосування за початок реформи утрималися. Скоріш за все, для них принциповим виявилося реформування управління житлово-господарського господарства. Депутат Андрій Безсонний – член комісії з питань житлово-комунального господарства, приватизації і комунальної власності, помічник-консультант народного депутата України Максима Єфімова підготував презентацію та намагався переконати колег чому не можна чіпати УЖКГ хоча б до кінця року. «Ми знаємо, що в цьому році ми отримали або повинні отримати достатньо серйозне фінансування. І організація роботи, у даному випадку, має бачити чіткість та злагодженість робіт по направленням», - зазначив у своєму виступі Андрій Безсонний, - «Роздробивши управління на відділи я сумніваюся, що ми зможемо координувати дії в цьому напрямку.»

Загалом можна зробити висновок, що діяльність новообраної міської влади в Краматорську досить активна. Якщо порівнювати з іншими містами Донецької області, то в Краматорську переважає більше демократичних рішень, влада відкритіша до діалогу, а громада має більше можливостей впливати. Це, безумовно, пов’язано з конкуренцією, яка з’явилася між промисловими гігантами та новою молодою кров’ю у місцевій політиці. До того ж місто знаходиться у центрі уваги і зараз має багато шансів на розвиток. Головне, щоб конкуренція, про яку ми писали, була здорова та не призводила до руйнувань. А в цьому має допомогти громадянське суспільство, яке може контролювати, висловлювати свою думку та направляти владу у правильний напрямок.

 «Сильні громади Донеччини» вже писали, що у Краматорську діють досить ефективні інструменти громадянського впливу, такі як громадські слухання, консультації з громадськістю, електронні петиції, місцеві ініціативи. Питання тільки у можливостях громадян їх правильно 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#краматорск #горсовет #итоги #работы
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...