• Головна
  • ПФУ: як контролювати свій страховий стаж
10:00, 30 січня 2019 р.

ПФУ: як контролювати свій страховий стаж

ПФУ: як контролювати свій страховий стаж

Одним з пріоритетних напрямків роботи органів Пенсійного фонду України є забезпечення формування Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі – Реєстр) та підтримання його в актуальному стані.

В Реєстрі застрахованих осіб накопичуються персоніфіковані відомості про заробітну плату (дохід, грошове забезпечення, допомогу, компенсацію) застрахованих осіб, на яку нараховано і з якої сплачено страхові внески про застрахованих осіб, інформація про набуття прав на одержання страхових виплат за всіма видами загальнообов’язкового державного соціального страхування та інформація про виплати за всіма видами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Недостовірність інформації, яка надходить до Реєстру може спричинити втрату страхового стажу або його безпідставне зарахування, що позначиться на заниженні сум пенсійних чи інших виплат у майбутньому або приведе до їх переплат.

Щоб уникнути такої ситуації, застрахованим особам необхідно контролювати дані про страховий стаж та суми заробітної плати, які містяться в Реєстрі.

Персоніфіковані відомості про заробітну плату (дохід, грошове забезпечення, допомогу, компенсацію) подаються роботодавцями, підприємствами, установами, організаціями, військовими частинами та органами, які виплачують грошове забезпечення, допомогу та компенсацію відповідно до законодавства.

Які помилки можуть бути при поданні звітності? Перш за все звіт повинен бути актуальним, тобто пройти всі ступені контролю та зафіксуватись в системі ПФУ. Вже на цій стадії управління зустрічається з великою кількістю помилкових звітів. За 2018 рік роботодавцями подано 1226 помилкових звітів. Переважна більшість звітів виправлена роботодавцями після наданих консультацій спеціалістами управління. Але, на жаль, не всі роботодавці відповідально відносяться до своїх найманих працівників. 13 суб’єктів господарювання так і не подали виправлені звіти, чим позбавили своїх застрахованих осіб страхового стажу.

Ще одна причина наявності недостовірних даних в Реєстрі - це помилки у реєстраційному номері облікової картки платника податків (ІНН). Помилка лише у одній цифрі номеру веде до втрати застрахованою особою страхового стажу.

Пенсійним фондом України проведено верифікацію даних в Реєстрі, за результатами якої по місту Краматорську виявлено 9,5 тис. помилкових записів. Управлінням проведено роботу з платниками і станом на 01.01.2019 36 % помилок виправлено. Але не всі помилки, на жаль, можливо виправити. Наприклад, якщо суб’єкт господарювання має статус ліквідованого, то надання звітності з виправленими даними не можливе. Також управління стикається з небажанням роботодавців виправляти помилки, особливо якщо подання відомостей здійснюється лише після проведення документальної перевірки. Як запобігти такій ситуації?

Пенсійний фонд України надає можливість здійснювати постійний контроль за даними, що можуть впливати на пенсійні права громадян, за допомогою Веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України. 

Для реєстрації у якості користувача Веб-порталу ПФУ необхідно звернутись до територіального управління Пенсійного фонду України з відповідною заявою.

За наявності електронного цифрового підпису процедура користування Веб-порталом максимально спрощена. Для цього необхідно зайти на сайт за допомогою ЕЦП та отримати необхідні послуги.

Зареєструвавшись на Веб-порталі, ви зможете отримати виписку з Реєстру застрахованих осіб та використати її для контролю за правильністю подання страхувальником відомостей про себе, а також за своєчасністю та повнотою сплати страхових внесків. Пенсіонери можуть записатися на прийом до спеціалістів Пенсійного фонду на певні дату і час, отримати доступ до своєї електронної справи, звернутися із заявою, а також отримати ряд інших послуг.

Як показує досвід, Веб-портал – це дуже зручний спосіб найманим працівникам контролювати своїх роботодавців, а пенсіонерам – контролювати розмір пенсійних виплат.

Адміністрація управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ПФУ #стаж #сайт #контроль
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...