Новини компаній
17:00, 15 липня 2021 р.
Що готує мешканцям Донецької області майбутній опалювальний сезон 2021-2022
Новини компаній
Підприємства теплокомуненерго сьогодні опинились у глибокій економічній кризі.
Про це свідчить велика заборгованість перед постачальником природного газу. Ці борги накопичувалася роками у зв’язку з систематично зростаючою заборгованістю населення за спожиті послуги, невідшкодуванням державою різниці в тарифах, а також нарахуванням «Нафтогазом» величезних сум штрафних санкцій та пені.
Підприємства теплопостачання жаліються, що опинились в умовах, у яких позбавлені можливості повноцінно здійснювати господарську діяльність, проводити ремонтні роботи та переоснащення виробництва, виплачувати заробітну плату та ставить під сумнів стале проведення опалювального сезону у майбутньому осінньо-зимовому періоді.
Як кажуть тепловики, це пов‘язано з тим, що 20 травня 2021 року Уряд зняв з НАК «Нафтогаз» обов’язок постачати підприємствам теплопостачання природний газ за режимом «покладення спеціальних обов’язків». Такий режим передбачав обов’язковість постачання теплогенеруючим підприємствам газу за фіксованою ціною, що визначена державою, та без передоплати. А його скасування означає, що тепер підприємства будуть купувати газ у постачальників на відкритому ринку газу та по ринковим цінам.
Ця ситуація неминуче призведе до значного підвищення тарифу для населення - розповідають теплопостачальні компанії. А це - збільшення неплатежів за спожиті послуги і загострення кризи на ринку теплопостачання.
В обласному підприємстві «Донецьктеплокомуненерго» зазначають, що підвищення тарифу на послуги теплопостачання для населення Донецької області в умовах відкритого ринку газу – неминуче та складатиме приблизно 30%. Про наміри встановити нові тарифи ОКП «ДТКЕ» вже повідомили на своєму офіційному сайті.
Наразі ТОВ «Нафтогаз Трейдинг» запропонувало Теплокомуненерго заключити Договір постачання природного газу для виробництва теплової енергії на умовах 100% попередньої оплати за газ, його закупівлі у визначених газопостачальником обсягах, окрім того за найменше відхилення від умов договору нараховуються високі відсотки штрафних санкцій та пропонується запровадження примусового списання коштів з рахунків ТКЕ.
Таким чином згортання режиму «покладення спеціальних обов’язків» не означає, що підприємства Теплокомуненерго тепер можуть повноцінно скористатися перевагами конкурентного ринку. За словами тепловиків, наразі єдиним реальним постачальником газу для більшості з них залишається “Нафтогаз”.
На їх думку, для того, щоб запрацював конкурентний ринок, потрібно вирішити питання тарифних розривів і врегулювати проблему заборгованості тепловиків за газ перед “Нафтогазом”, яка виникла внаслідок політики уряду.
В іншому випадку Теплокомуненерго кажуть, що не зможуть повноцінно працювати та надавати населенню послуги з теплопостачання.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:07
6 жовтня
11:06
6 жовтня
У Кам’янському продають легендарний завод: які потужності має
Новини компаній
17:00
4 жовтня
14:28
4 жовтня
14:04
4 жовтня
ТОП новини
live comments feed...