• Головна
  • Штраф у розмірі 65 тисяч гривень: за що можут бути покарані работодавці Краматорська
16:20, 13 січня 2022 р.

Штраф у розмірі 65 тисяч гривень: за що можут бути покарані работодавці Краматорська

Штраф у розмірі 65 тисяч гривень: за що можут бути покарані работодавці Краматорська

З 8 січня 2022 року почали діяти зміни у законодавстві "Про рекламу". Віднині работодавці будуть оштрафовані, якщо під час пошуку кандидатів на посаду вказуватимуть стать працівника. Про це повідомляє інтернет-газета "Сегодня". 

Що це за правило?

Ще з 1996 року в Україні заборонено дискримінувати в рекламі вакансій за ознаками статі, раси, кольору шкіри, політичних і релігійних переконань.

"Забороняється в рекламі про вакансії (прийом на роботу) вказувати вік кандидатів, пропонувати роботу тільки жінкам або тільки чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі, висувати вимоги, що віддають перевагу одній статі, а також вимагати від осіб, працевлаштованих, надання відомостей про особисте життя", – йдеться у статті 24 Закону Про рекламу.

Однак тільки зараз, а саме з 8 січня 2022 року, набирають чинності зміни цього Закону. Роботодавців штрафуватимуть у десятикратному розмірі мінімальної зарплати на момент штрафу. Оскільки в даний момент в Україні мінімальна зарплата - 6500 грн, то штраф становитиме 65 000 грн, поки розмір мінімалки не виросте.

Як штрафуватимуть?

Фахівці порталу з пошуку роботи Work.ua пояснили, що згідно з українським законодавством під це правило підпадає будь-яке оголошення про вакансію.

"Реклама-інформація про особу або товар, поширена в будь – якій формі і будь-яким способом і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо такої особистості або товару", - йдеться в законі.

Таким чином, вакансія по суті і є рекламою. А в ній не повинно бути інформації і вимог про поле, вік і т. д.

"І от якщо роботодавці, що трактуються законом як рекламодавці, будуть вказувати у вакансіях бажану стать, вони можуть потрапити під санкції – тобто під штраф у розмірі десяти мінімальних зарплат", – пояснили експерти.

За яким принципом це працює?

Санкції за порушення цього правила працюватимуть наступним чином:

  • держпраці складає розпорядчий документ про штраф на підставі акта перевірки – за результатами розгляду справи, дослідження матеріалів та виявлення підстав для штрафу;
  • роботодавець сплачує штраф до державного бюджету за місцем державної реєстрації юрособи або ФОП;
  • сплатити штраф необхідно протягом 15 днів з отримання розпорядчого документа Держпраці;
  • Якщо штраф не буде сплачений або не оскаржать розпорядчий документ, штраф стягнуть через суд.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#закон #штраф #работодавці #Краматорськ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...