• Головна
  • Водоймища Краматорська не придатні для купання
14:51, 26 червня 2022 р.

Водоймища Краматорська не придатні для купання

Водоймища Краматорська не придатні для купання
Про якість води водоймищ міста повідомляє у Фейсбуці Краматорська районна філія ДУ "Донецький обласний ОЦКПХ МОЗ".
"Настало літо. Всі прагнуть провести вихідні, святкові дні, відпустки біля водоймищ. Але, по-перше, це небезпечно в зв’зку з бойовими діями, а, по-друге, самі водоймища міста Краматорська не придатні для купання.
КРАМАТОРСЬКОЮ РАЙОННОЮ ФІЛІЄЮ ДЕРЖАВНОЇ УСТАНОВИ «ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ» проводяться моніторингові дослідження якості води водоймищ міста за санітарно-хімічними, мікробіологічними, паразитологічними показниками.
В м. Краматорську 2 постійних створи спостереження на річці К.Торець: створ в районі парку «Сад Бернацького» по вул. К. Гампера, який характеризує річку на вході в місто, і створ Ясногірівський – на виході. Окрім річки К.Торець, в місті є Маячківське, Веселовське водосховища, водоймище селища Василівська Пустош.
В 2022 році за мікробіологічними показниками досліджено 16 проб води водоймищ, зареєстровано 10 відхилень (62,5%) по Маячківському, Веселовському водоймищах, річці К. Торець, водоймищу селища Василівська Пустош.
В 2022 році за санітарно-хімічними показниками досліджено 16 проб води водоймищ, зареєстровано 16 відхилень (100%) по Маячківському, Веселовському водоймищах, річці К. Торець, водоймищу селища Василівська Пустош. Відхилення реєструються в усіх водоймищах по сухому залишку, сульфатах, БСК (біологічному споживанню кисня), лактозопозитивних кишкових паличках.
За паразитологічними показниками досліджено 16 проб, відхилень не зареєстровано.
При відборі проб води в водоймищах міста чисельність компонентів гнусу перевищує середньообласні показники в 1,3 рази, що свідчить про відсутність робіт по ліквідації місць виплоду переносників трансмісивних захворювань. Також в водоймах реєструється виплід малярійних комарів, що ускладнює епідситуацію з виникнення місцевих випадків малярії від завезених з ендемічних країн. 
Основними причинами відхилень якості води, високої чисельності переносників захворювань в водоймищах є їх незадовільний стан: не чиститься дно водоймищ, не знищуються водорості, не ведеться косовиця трав в прибережній зоні, прибережна зона не упорядкована, не ведеться прибирання і вивіз відходів, відсутні туалети, роздягальні, вода забруднюється екскрементами тварин, тому водоймища міста, непридатні для відпочинку і купання, представляють загрозу здоров'ю тих, що купаються, а також рибалок і споживачів риби, виловленої в водоймищах міста.
Враховуючи вищевикладене, водоймища міста небезпечні для відпочинку та купання".
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Краматорськ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...