• Головна
  • Чи можуть студенти-чоловіки перетинати кордон для навчання
10:00, 15 липня 2022 р.

Чи можуть студенти-чоловіки перетинати кордон для навчання

Чи можуть студенти-чоловіки перетинати кордон для навчання

Чоловіки від 18 років, які планують навчання або вже навчаються у закордонних вишах, можуть покинути Україну тільки при наявності документу, який підтверджує їхнє зарахування до університету. Про це повідомляє "Українська правда" посилаючись на освітнього омбудсмен Сергія Горбачова.

"Для оформлення дозвільних документів до територіального центру комплектування подаються документи, що підтверджують факт вступу та необхідність виїзду на навчання – запрошення від закладу освіти чи контракт", – каже він.

За словами адвоката юридичної компанії "Міллер" Андрія Новака, виїжджати за кордон наразі можуть тільки студенти денної форми навчання іноземних вишів, які мають при собі довідку про зарахування, контракт чи лист від університету.

"У документі має бути зазначено прізвище і ім’я студента, курс, форма навчання (денна) та вказано, на який період людина відбуває за кордон", – пояснює Новак у коментарі "УП. Життя".

Документи мають бути перекладені українською та нотаріально завірені.

"З ними йдуть до військкомату, де отримують дозвіл на перетин кордону та відмітку у військовому квитку або приписному про наданням відтермінування на період навчання", – говорить він.

Якщо студент вже навчався за кордоном у минулому році, але прибув в Україну, наприклад, на канікули, він мусить мати студентський квиток або студентську візу, які також мають бути перекладені та завірені нотаріусом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#студент #україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...