• Головна
  • Підтвердити факт народження та смерті в умовах воєнного стану стало простіше: що треба знати
10:26, 8 серпня 2022 р.

Підтвердити факт народження та смерті в умовах воєнного стану стало простіше: що треба знати

З 7 серпня підтвердити факт народження та смерті в умовах воєнного стану стало простіше. Нарешті набрав чинності Закон України від 2345-IX, який був прийнятий парламентом ще 1 липня.
Відтепер подати заяву про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій територій або на територій, де діє воєнний чи надзвичайний стан, дозволяється:
до будь-якого працюючого місцевого суду України незалежно від місця проживання (перебування) заявника;
без сплати судового збору (згідно з п. 21 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір»).
Заявниками при цьому можуть бути:
  • у разі встановлення факту народження - батьки (один із них), їхні представники, члени сім’ї, опікуни, піклувальники, особа, яка утримує та виховує дитину, інші законні представники дитини. Важливий момент: у рішенні суду одразу зазначатимуть дані про дату, місце народження особи та її батьків;
  • у разі встановлення факту смерті - члени сім’ї померлого, їхні представники або інші заінтересовані особи (якщо встановлення факту смерті особи впливає на їхні права, обов’язки чи законні інтереси).
Разом із тим законом визначено, що відповідні заяви суди будуть розглядати невідкладно після їх надходження, а ухвалені судові рішення негайно надсилатимуть до органів державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для невідкладної реєстрації народження або смерті особи.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#дитина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...