• Головна
  • Зрада від ботів в українських соцмережах
09:11, 13 серпня 2022 р.

Зрада від ботів в українських соцмережах

Зрада від ботів в українських соцмережах

А ви замислювались, як російські боти працюють в українських соцмережах?

Їх робота не обмежується дописами на підтримку “руського міра”, президента рф і прославлення армії окупантів. Сьогодні вони обрали більш завуальований спосіб впливу на українську аудиторію. 

“Зрада” - це слово вже знайомо кожному українцю у контексті російсько-української війни. Боти дуже вміло почали давити саме на емоції розчарування, відчаю та злості стосовно української влади, армії, місцевих управлінців. Здебільшого фейкові акаунти, які підписані українською мовою і мають аватарку у жовто-синіх кольорах, пишуть “зрадні” коментарі під постами українських телеграм каналів. Тим самим вони підривають довіру користувачів до написаного. 

Достатньо створити ефект масового негативу до публікації, як людина починає неусвідомлено поглинати ці емоції. Відповідна аватарка та нікнейм українською підсилять цей ефект. 

Здебільшого такі боти можуть поширювати інформацію про здавання українських територій, про неспроможність армії протистояти силам рф, про владу, яка хоче вигнати населення територій, де відбуваються бойові дії, аби не брати за них відповідальність. Також це можуть бути меседжі щодо таємних домовленостей влади України з представниками рф, про підтримку окупантів на захоплених територіях, а також про негативне ставлення до переселенців в інших областях України та закордоном. 

Для того, аби переконатись, що перед вами не бот, який має чітке завдання рознести зраду і вплинути на вас, треба знати основні ознаки фейкових акаунтів. 

Звертайте увагу, чи є на сторінці людини якась інформація, фотографії, дописи. Важливо, коли саме була створена сторінка. Здебільшого у ботів новостворені сторінки, які мають обмежену кількість інформації. Продивіться, чи є у користувача друзі і, чи не мають вони таких самих ознак ботів. Зверніть увагу, чи спамить людина схожі “зрадні” тексти під іншими дописами та чи логічними здаються її відповіді у ланцюжку коментарів. Якщо ви впевнились, що перед вами бот, можете поскаржитися на цей акаунт. 

Будьте обережні! Російська пропаганда використовує такий метод для створення громадської думки у важливих для рф питаннях.  

Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)

Слідкуйте за нами в Instagram

Та телеграм: https://t.me/news6262

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#боти #медіаграмотність #соцмережі #війна #Україна #росія #війна
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...