• Головна
  • Чи можу я виїхати за кордон, якщо у мене є робочий контракт?
16:03, 13 серпня 2022 р.

Чи можу я виїхати за кордон, якщо у мене є робочий контракт?

Чи можу я виїхати за кордон, якщо у мене є робочий контракт?

У зв'язку з введенням в Україні правового режиму воєнного стану відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64 "Про введення воєнного стану в Україні" та на виконання вимог Закону України "Про правовий режим воєнного стану" виїзд за межі України обмежений для чоловіків у віці від 18 до 60 років та військовозобов’язаним жінкам.

Категорії військовозобов’язаних, яким дозволено виїзд за кордон перелічені в статті 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та в Правилах перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року № 57.

Наявність робочого контракту за кордоном не є підставою для перетину кордону військовозобов’язаним. Варто зазначити, що легальна трудова міграція до країн Євросоюзу (робочий контракт), причому як для українців, так і для громадян інших держав, можлива виключно на підставі спеціального документа – робочої візи в Європу.

Однак, візи іноземних країн, які видаються чоловікам - громадянам України, не підтверджують постійне проживання в цих країнах та не дають право на виїзд військовозобов’язаним. Громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років які постійно проживають за кордоном можуть виїжджати за наявності відповідних відміток в паспортному документі, згідно зі статтею 4 ЗУ «Про порядок виїзду з України і в’їзду громадян України».

Відповідно до частини 3 статті 36 ЗУ «Про військовий обов'язок і військову службу» військовий облік громадян України, які постійно проживають за кордоном, не ведеться.

Тому окрім робочого контракту, візи, документів, що підтверджують особу слід підтвердити факт постійного проживання за межами України, що засвідчується відміткою міграційної служби в паспортному документі або відміткою дипломатичної установи України в паспортному документі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#робота
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...