• Головна
  • Фінансування допомог по вагітності та пологах у період дії воєнного стану
11:00, 15 вересня 2022 р.

Фінансування допомог по вагітності та пологах у період дії воєнного стану

Фінансування допомог по вагітності та пологах у період дії воєнного стану
Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області та його відділення, незважаючи на складнощі в роботі через воєнний стан, продовжує виплачувати допомогу по вагітності та пологах жінкам підприємств, установ та організацій області.
З початку війни відділеннями управління в Донецькій перераховано на декретні допомоги понад 35 мільйонів гривень – виплати отримали понад 800 українських жінок.
Отримання декретної допомоги від Фонду соціального страхування України залишається правом працівниці, навіть у разі призупинення з нею трудового договору. У період воєнного стану роботодавець не може відмовити у наданні відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами, тож після настання 30 тижня вагітності і формування відповідного лікарняного він має призначити допомогу по вагітності та пологах за кошти Фонду за стандартною процедурою.
Фондом соціального страхування України було адаптовано порядки здійснення виплат під потреби воєнного стану. Фінансування допомоги вагітним українкам можуть здійснюватися напряму на особисту банківську картку, якщо роботодавець не має можливості оформити заяву у зв’язку з бойовими діями. У таких випадках необхідно звернутись у відділення Фонду за місцем обліку як ВПО або реєстрації.
Нагадаємо, що розмір допомоги по вагітності та пологах не залежить від тривалості страхового стажу жінки та фінансується в розмірі 100 % середньої заробітної плати застрахованої особи. Виключенням є застраховані особи, які в останній рік не знаходились у трудових відносинах та не мали страхового стажу і працевлаштувались менш ніж за півроку до виходу в декретну відпустку. Для них розмір допомоги розраховується, виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пенсія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...