• Головна
  • В Україні дозволили четверте щеплення від СOVID-19
12:35, 21 вересня 2022 р.

В Україні дозволили четверте щеплення від СOVID-19

В Україні дозволили четверте щеплення від СOVID-19. Про це повідомляє прес-служба МОЗ.
"Через війну частина українців не зробила вчасно наступне щеплення від коронавірусу. На початку жовтня ВОЗ прогнозує в Україні пік хвилі захворювання, тому раджу терміново вакцинуватись, щоб захистити себе від вірусу. До мене постійно звертаються із запитаннями про те, кому та коли потрібно робити щеплення від СOVID-19",- йдеться у повідомленні.
Які вакцини наразі доступні?
В Україні наявні три вакцини від COVID-19:
- інактивована CoronaVac
- мРНК-вакцина Pfizer
- векторна Janssen від Johnson&Johnson
Всі ці препарати схвалені Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Наразі доступно майже 5 млн вакцини CoronaVac, близько 400 тисяч доз вакцини Pfizer та 30 тисяч вакцини Janssen.
Що робити, якщо жодного разу не вакцинувався?
Українці від 18 років мають отримати базовий курс щеплень проти COVID-19 однією дозою вакцини Janssen або двома дозами вакцин CoronaVac чи Pfizer. Інтервал між першою та другою дозою від 14 до 28 днів, в залежності від вакцини.
Коли можна вакцинуватись третьою дозою?
Всім повнолітнім українцям необхідно після базового курсу (два щеплення) через 5 місяців зробити третє щеплення. До недавнього часу цей термін складав півроку, але МОЗ скоротив його на місяць, щоб якомога більше українців встигли щепитись до початку епідсезону.
Якою вакциною можна робити бустерне щеплення?
МОЗ затвердив нові схеми вакцинації, відповідно до рекомендацій європейський медичних організацій. Основна зміна – для бустерного щеплення відтепер можна використовувати інактивовану вакцину CoronoVac після застосування інших вакцин. Тобто, якщо ви отримали базовий курс вакциною Pfizer чи Moderna, то бустерне щеплення (третю чи четверту дозу) можете зробити вакциною CoronoVac.
Кому потрібно зробити четверте щеплення?
Четверте щеплення потрібно робити з інтервалом щонайменше 4 місяці після третього. МОЗ рекомендує в першу чергу вакцинуватись четвертою дозою людям з груп ризику (пацієнти із хронічними захворюваннями та люди від 60 років).
В якому віці можна щепити від COVID-19 дітей?
Раніше в Україні дозволялось вакцинація дітей віком від 12 років. Наразі робити щеплення від коронавіурсу можна дітей віком від 5 до 11 років вакциною Comirnaty (Pfizer). Для цього необхідна обов’язкова інформована згода батьків або опікунів. Але сьогодні чи завтра вакцинувати дитину ви не зможете. Україна очікує на поставку вакцини, яка передбачає інше дозування для дітей віком від 5 до 11 років, ніж для дітей старше 12 років. Найближчим часом така вакцина стане доступною в Україні.
Якщо вакцинувався за кордоном, як зробити наступне щеплення в Україні?
Українці, котрі вакцинувалися від COVID-19 за кордоном, мають звернутись до пункту щеплення. При собі потрібно мати документ, в якому зазначена дата щеплення, назва та серія препарату, місце проведення. Він має бути завірений закладом, що проводив щеплення. А потім – записатись на щеплення наступною дозою.
Як вакцинуватись від СOVID-19?
Зверніться до пункту вакцинації у вашому населеному пункті. Щеплення — добровільні та безоплатні. Для цього не потрібна декларація із сімейним лікарем. Потрібен лише паспорт. Перелік пунктів та центрів вакцинації доступний за посиланням - https://bit.ly/vaccinationpoints.
Вакцинація сьогодні це не лише про захист себе від хвороби, а й про те, щоб не створювати навантаження на лікарні, які мають рятувати життя нашим військовим та пораненим цивільним громадянам.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вакцінація
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...