• Головна
  • Воєнний стан: коли чоловікам дозволять виїздити за кордон
17:25, 24 вересня 2022 р.

Воєнний стан: коли чоловікам дозволять виїздити за кордон

В Україні триває воєнний стан через повномасштабне вторгнення Росії. А це означає, що лише певні категорії чоловіків мають право на виїзд за кордон. Чи зміниться це найближчим часом.

Нагадаємо, що наразі виїжджати за кордон можуть лише певні категорії чоловіків. Якщо ви до однієї з них не входите, то покинути межі країни під час воєнного стану не вдасться.

І, як припустив військовий експерт Петро Черник, говорити про тотальне відкриття кордонів можна буде не скоро. Одна з причин цього – оголошення часткової мобілізації в Росії. На думку експерта, відповідні обмеження мають логічні причини.

Ми в стані війни. Захист своєї країни прописаний у Конституції. Ворог проводить величезну мобілізацію. Питання просте, логічне і зрозуміле – а де нам брати людей? Війна – мерзенне явище,– наголосив він.

Також за словами Черника, українським суспільством поширюється міф. Він пов'язаний з тим, що на війну повинні відправлятися здебільшого професіонали. На думку експерта, це твердження не відповідає дійсності. Оскільки мовиться про захист своєї держави, то це вже не про роботу. Це про виконання обов'язку кожного громадянина, прописаного у Конституції.

Тож усі військовозобов'язані чоловіки зможуть покидати Україну лише за однієї умови. Мовиться про завершення дії воєнного стану. Разом із цим припиниться загальна мобілізація та призов до війська.

Нагадаємо, що раніше за кордон могли виїжджати українці, котрі навчаються у вишах за кордоном. Але й на це наклали певні обмеження, пов'язані з підробкою документів.

Важливий нюанс: виїзд за кордон студентам-чоловікам, котрі навчаються в іноземних вишах, дозволило вище військове керівництво. Але мовилося лише про тих, хто здобував там освіту до 24 лютого 2022 року. Утім, користалися цією нагодою і ті, хто вступив за кордон влітку цього року.

Але, зауважив Демченко, лише за липень – серпень вдалося виявити 600 людей, у яких були підроблені документи. Масовість таких випадків змусила вище військове керівництво скасувати дозвіл на виїзд.

Наостанок зауважимо, що студенти узагалі не потрапляють до категорії тих, кому можна виїжджати за кордон під час воєнного стану. Тож перетин державного кордону здобувачами освіти за межами нашої країни – виняток з правил. Але і його врегулювали, закривши це "вікно можливостей".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#виїзд #війна_в_Україні #військовий_стан
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...